Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lip 2022, 06:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję Piotrze, działa

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2022, 12:39 
Offline

Dołączył(a): 05 maja 2022, 17:57
Posty: 1
Witam, mam problem z księgami z Morzysławia i Tuliszkowa, sygnatury na BaSIA nie pokrywają się z sygnaturami w SZwA, przez co po zarezerwowaniu nie mogę pobrać skanów. Czy mogę prosić o poprawienie sygnatur na prawidłowe?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2022, 15:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Różnice pomiędzy księgami.
Indeksuję teraz duplikaty ksiąg stanu cywilnego prowadzone w parafii Wszembórz k. Pyzdr. To moje gniazdo rodzinne po kądzieli. Jestem w posiadaniu skanów mormońskich z tej parafii i uderzyła mnie wilka rozbieżność pomiędzy nimi w duplikatami. Nie chodzi już o pojedynczy brak wpisu czy przekłamanie nazwiska ale o duże różnice.
Przykład? Rok 1825: w duplikatach dwunastu zmarłych w pierwopisie...dwudziestu jeden. Drugi przykład akurat dotyczący moich Przodków: ten sam rok, ślub Józefa Sieradzkiego z Rozalią Gibowską, w duplikatach świadkują Mateusz Szymczak i ... Ciesielczyk (atrament się rozlał w plamę) w oryginale świadkami byli Marcin Gibowski i Franciszek Hoynacki.
Dopisuję gdzie się da w komentarzach występujące różne ale aktów niezamieszczonych w duplikacie przecież nie mogę dopisać !

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2022, 19:41 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
W profilu użytkownika nie działa link "Moje nazwiska" - http://basia.famula.pl/profile/mynames - nie można edytować i dodawać nazwisk.
Pozostałe linki obok - też przestały działać.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2022, 08:29 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Różnice pomiędzy księgami.
Indeksuję teraz duplikaty ksiąg stanu cywilnego prowadzone w parafii Wszembórz k. Pyzdr. To moje gniazdo rodzinne po kądzieli. Jestem w posiadaniu skanów mormońskich z tej parafii i uderzyła mnie wilka rozbieżność pomiędzy nimi w duplikatami. Nie chodzi już o pojedynczy brak wpisu czy przekłamanie nazwiska ale o duże różnice.

Też się spotkałem z takimi rozbieżnościami. Ostatnio bardzo widoczne to było jak indeksowałem Owińska. W oryginałach bywały po 2-3 wpisy, których nie było w duplikatach. Indeksując do BASI w komentarzach nieraz dopisałem coś, czego poszukujący nie znajdą w akcie jak trafią do duplikatu po linku z BASI; kilka razy zaznaczając, że to jest w oryginale. Ponadto, w oryginałach w pewnym okresie lat skryba dopisywał sobie skrótowo datę zgonu ochrzczonego gdy ten zmarł wkrótce po narodzinach - w duplikatach tego nie ma.
I najlepsze - w duplikatach ktoś przepisujący z oryginałów ... korygował czasami nazwiska zapisane według niego niepoprawnie w oryginałach.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2022, 11:04 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2008, 22:11
Posty: 129
Teren parafii mógł należeć do dwóch lub więcej powiatów wtedy pisano duplikaty dla każdego powiatu.

_________________
Pozdrawiam Mirek

Szukam nazwisk: Wołek, Reiman/n, Krawczyk, Tesching (woj. lubuskie, Wielkopolska)
Bendyk, Łazarski (Grudziądz, Toruń, Górzno, Elbląg)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2022, 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Różnice pomiędzy księgami.
Indeksuję teraz duplikaty ksiąg stanu cywilnego prowadzone w parafii Wszembórz k. Pyzdr. To moje gniazdo rodzinne po kądzieli. Jestem w posiadaniu skanów mormońskich z tej parafii i uderzyła mnie wilka rozbieżność pomiędzy nimi w duplikatami. Nie chodzi już o pojedynczy brak wpisu czy przekłamanie nazwiska ale o duże różnice.
Przykład? Rok 1825: w duplikatach dwunastu zmarłych w pierwopisie...dwudziestu jeden. Drugi przykład akurat dotyczący moich Przodków: ten sam rok, ślub Józefa Sieradzkiego z Rozalią Gibowską, w duplikatach świadkują Mateusz Szymczak i ... Ciesielczyk (atrament się rozlał w plamę) w oryginale świadkami byli Marcin Gibowski i Franciszek Hoynacki.
Dopisuję gdzie się da w komentarzach występujące różne ale aktów niezamieszczonych w duplikacie przecież nie mogę dopisać !


Różnice w liczbach mogą wynikać z tego, że Wszembórz po 1815 roku stał się parafią graniczną, gdzie jedna część znalazła się po stronie pruskiej, a druga po stronie Kongresówki. Dopiero bulla De salute animarum z 1821 roku rozstrzygała kwestie granic diecezji, a co za tym idzie i parafii, w odniesieniu do nowych granic państwowych. Jednak w pierwszych latach przyzwyczajenie mieszkańców było silniejsze i zapewne nadal uczęszczano do pierwotnego kościoła. Jeszcze skrajniejszym przypadkiem jest podział wsi parafialnej Szamarzewo, gdzie granica biegła kilkaset metrów od kościoła, który znalazł się po stronie Kongresówki (tę część nazwano Samarzewo), zaś "pruska" część musiała się przenieść do parafii w Sokolnikach (dla porównania patrz wątek o "zagubionych" metrykaliach, parafia Giżyce: http://wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?style=3&f=2&t=4896&start=50).

Papa napisał(a):
Teren parafii mógł należeć do dwóch lub więcej powiatów wtedy pisano duplikaty dla każdego powiatu.


Jeśli chodzi o Owińska, to jest to chybiony argument, ponieważ parafia w całości znajdowała się na terenie powiatu Poznań-Wschód.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2022, 06:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Wojtku
Cytuj:
Różnice w liczbach mogą wynikać z tego, że Wszembórz po 1815 roku stał się parafią graniczną, gdzie jedna część znalazła się po stronie pruskiej, a druga po stronie Kongresówki. Dopiero bulla De salute animarum z 1821 roku rozstrzygała kwestie granic diecezji, a co za tym idzie i parafii, w odniesieniu do nowych granic państwowych

dziękuję za wyjaśnienie jednakże to o czym piszę dotyczy lat późniejszych niż 1821 rok i - jak zdążyłem się pobieżnie zorientować - praktycznie każdego roku do powstania USC w 1874 roku.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2022, 11:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Wojtku
Cytuj:
Różnice w liczbach mogą wynikać z tego, że Wszembórz po 1815 roku stał się parafią graniczną, gdzie jedna część znalazła się po stronie pruskiej, a druga po stronie Kongresówki. Dopiero bulla De salute animarum z 1821 roku rozstrzygała kwestie granic diecezji, a co za tym idzie i parafii, w odniesieniu do nowych granic państwowych

dziękuję za wyjaśnienie jednakże to o czym piszę dotyczy lat późniejszych niż 1821 rok i - jak zdążyłem się pobieżnie zorientować - praktycznie każdego roku do powstania USC w 1874 roku.


Przejrzałem rocznik 1825 i niestety prawdopodobnie przy opracowaniu ktoś musiał pominąć stronę i nie wykonano skanu, ponieważ odnotowano wpisy o numerach 1-9 oraz 18-20, lub też ksiądz omyłkowo od razu przeskoczył o kilka numerów.
Z kolei w momencie spisywania duplikatu chyba pominięto wpis dotyczący Katarzyny Napieraliny, który w pierwopisie nie miał numeru, a znajdował się po wpisie nr 2/1825.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2022, 13:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Wojtku,

tu błąd na błędzie błędem pogania. Ot choćby to - ślub jednego z moich przodków.

W pierwopisie panna ma lat 18

Obrazek

a we wtóropisie już 20

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2022, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Wojtku,

tu błąd na błędzie błędem pogania. Ot choćby to - ślub jednego z moich przodków.

W pierwopisie panna ma lat 18

Obrazek

a we wtóropisie już 20

Obrazek


Cóż, w tym momencie moje pomysły się niestety kończą... :) Jedynym rozwiązaniem, żeby to miało ręce i nogi, byłoby zindeksowanie zarówno duplikatów, jak i pierwopisów, żeby można było wychwycić szegółowo wszystkie różnice i błędy, i nie wprowadzać zbędnego zamieszania przy łączeniu obydwu formatów ksiąg w jeden wspólny indeks.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2022, 06:58 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Nie wiem co jest grane, ale dwa razy nie dodało mi (wczoraj i dzisiaj) jednostki:

Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Brudzew (pow. koniński)
Księga urodzeń, małżeństw, zgonów 1892 (54/734/-/94)
do BASI.
Wczoraj sprawdziłem skan po skanie i akt po akcie, czy są przy każdym zapisy i nie ma błędów - i dzisiaj znowu nie dodało.
Nie mam też maila, dlaczego nie dodało.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2022, 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Slawo napisał(a):
Nie wiem co jest grane, ale dwa razy nie dodało mi (wczoraj i dzisiaj) jednostki:

Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Brudzew (pow. koniński)
Księga urodzeń, małżeństw, zgonów 1892 (54/734/-/94)
do BASI.
Wczoraj sprawdziłem skan po skanie i akt po akcie, czy są przy każdym zapisy i nie ma błędów - i dzisiaj znowu nie dodało.
Nie mam też maila, dlaczego nie dodało.


Mam taki sam problem z jednostkami 97, 98 i 99 z zespołu akt parafii rzymskokatolickiej Zaniemyśl. Ponowiłem wysłanie tych i dodałem jedną nową - nowa weszła, pozostałe nie.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2022, 07:16 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Slawo napisał(a):
Nie wiem co jest grane, ale dwa razy nie dodało mi (wczoraj i dzisiaj) jednostki do BaSi

Dzisiaj jednostka została dodana - problem był chyba przez użycie w jednym nazwisku trzech kropek (Kowal...).

Brakuje jakiejś instrukcji jak indeksować poprawnie!
Bo od niedawna też dopiero np. wiem, że każdy skan musi mieć dane lub odhaczone "brak danych". Zawsze to stosowałem, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to decyduje, czy dana jednostka zostanie dodana do BaSi.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2022, 07:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Mnie też 'wiszą' wysłane dwie jednostki z Wszemborza.

"problem był chyba przez użycie w jednym nazwisku trzech kropek (Kowal...)"

ja stosuje znaki zapytania w miejsce zamazanych czy uszkodzonych liter i zawsze było to przez system akceptowane

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2022, 08:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
W moim przypadku nie ma mowy o żadnych wielokropkach, znakach zapytania itp., ponieważ żadnych takich w trakcie indeksowania nie stosuję.
Wygląda na to, że moje zaległe jednostki weszły dzisiaj w nocy, co nie zmienia faktu, że dziwne rzeczy się dzieją przy aktualizacji...

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2022, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Pytanie o parafię Wszembórz, którą indeksuję - czy ktoś zarezerwował księgę 1830 roku czy nie znalazła się w BASI ? jest dostępna na SZwA

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2022, 15:00 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Pytanie o parafię Wszembórz, którą indeksuję - czy ktoś zarezerwował księgę 1830 roku czy nie znalazła się w BASI ? jest dostępna na SZwA

Zakładka OBSZAR pokazuje:
Duplikat Libris Baptisatorum, Copulatorum et Mortuorum. 1830 (53/4921/4/15) Nowość - zindeksowano!

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2022, 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2022, 12:33
Posty: 6
Lokalizacja: Wlkp
1) Brak jest w wynikach wyszukiwania w BaSIA rekordów z kościoła św Małgorzaty w Poznaniu i to od dość dawna. Czekałem, bo może "samo by się naprawiło", ale widzę, że chęci administratorowi już na poprawienie tego nie starczyło.

2) Akta metrykalne zindeksowane z SzwA z par kat Kąkolewo dotyczą wsi w gminie osieckiej, powiecie leszczyńskim, a nie w pow grodziskim. Tam nie było par kat w 19w.
Zgłaszał to co najmniej raz, jeden starszy i czasem mądrzejszy, ale widać, że jak grochem o skałę.

3) Jedna miejscowość figuruje pod dwoma nazwami
Bojanowo Stare (pow. kościański) - Parafia katolicka, i Stare Bojanowo (pow. kościański) - Urząd Stanu Cywilnego; ujednolicić na Stare Bojanowo

4) Problem z podobnymi nazwami przy wpisie miejscowości można bardzo łatwo rozwiązać. Należy ustawić wpisywanie tak, by należało wpisać też powiat np. Grodzisko pow leszczyński, Grodzisko pow gostyński (nazwa przerwa pow [jako skrót słowa powiat, bez kropki] przerwa nazwa powiatu przymiotnikowa).

5) należy usunąć z nazw parafii "pw." bo to zbędne, a z parafii św. Jana Jerozolimskiego wyrazy "za Murami" bo to nie patron, zawołanie, wezwanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2022, 21:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
dżepetro napisał(a):
1) Brak jest w wynikach wyszukiwania w BaSIA rekordów z kościoła św Małgorzaty w Poznaniu i to od dość dawna. Czekałem, bo może "samo by się naprawiło", ale widzę, że chęci administratorowi już na poprawienie tego nie starczyło.

2) Akta metrykalne zindeksowane z SzwA z par kat Kąkolewo dotyczą wsi w gminie osieckiej, powiecie leszczyńskim, a nie w pow grodziskim. Tam nie było par kat w 19w.
Zgłaszał to co najmniej raz, jeden starszy i czasem mądrzejszy, ale widać, że jak grochem o skałę.

3) Jedna miejscowość figuruje pod dwoma nazwami
Bojanowo Stare (pow. kościański) - Parafia katolicka, i Stare Bojanowo (pow. kościański) - Urząd Stanu Cywilnego; ujednolicić na Stare Bojanowo

4) Problem z podobnymi nazwami przy wpisie miejscowości można bardzo łatwo rozwiązać. Należy ustawić wpisywanie tak, by należało wpisać też powiat np. Grodzisko pow leszczyński, Grodzisko pow gostyński (nazwa przerwa pow [jako skrót słowa powiat, bez kropki] przerwa nazwa powiatu przymiotnikowa).

5) należy usunąć z nazw parafii "pw." bo to zbędne, a z parafii św. Jana Jerozolimskiego wyrazy "za Murami" bo to nie patron, zawołanie, wezwanie.


1) Księgi metrykalne kościoła św. Małgorzaty z lat 1639-1830 są zindeksowane jako Archikatedra i rekordy są.
5) Tak się ten kościół nazywa, jak ktoś nie ma się do czego przyczepić, to przyczepi się do przecinka.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... w_Poznaniu

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2022, 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Historia z przymiotnikiem "Jerozolimski" odnośnie zakonów i kościołów joannickich (później maltańczyków) jest dość zawikłana. Pierwotnym patronem zakonu był św. Jan Chrzciciel. Określenie "Jerozolimski" musiało się chyba odnosić pierwotnie do zakonu szpitalników, którzy mieli swój szpital w Jerozolimie właśnie. Później te nazwy były opacznie rozumiane tak, jakby był to zakon "Jana Jerozolimskiego" choć takiego świętego w kalendarzu katolickim nie ma. Oficjalna nazwa brzmiała po łacinie "Ordo Fratrum Hospitalis Sancti Ioannis Hierosolymitani". Jerozolimski mógł być więc zależnie od odczytania, szpital bądź Jan.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2022, 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Kolejny 'kwiatek' z indeksacji parafii Wszembórz. Niby pod obydwoma księgami, pierwopisem i wtóropisem podpisał sie ten sam Proboszcz ale popatrzcie sami:

Obrazek

Obrazek

Takich przeinaczeń jest naprawdę mnóstwo.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2022, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Kolejny 'kwiatek' z indeksacji parafii Wszembórz. Niby pod obydwoma księgami, pierwopisem i wtóropisem podpisał sie ten sam Proboszcz ale popatrzcie sami:

Obrazek

Obrazek

Takich przeinaczeń jest naprawdę mnóstwo.


Chyba jednak nie do końca, bo ksiądz musiał się zreflektować, że źle wpisał świadków i w pierwszym skanie są odnośniki "ad 3" i "ad 4", porządkujące tę kwestię ;)

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2022, 07:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Dzięki Wojtku, nie zauważyłem tego

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2022, 08:29 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2020, 22:31
Posty: 516
mikolajkirschke napisał(a):
Piotrze, wysłałem mailem indeksy chrztów z Lwówka z lat 1636-1752.

Za tydzień minie 10 miesięcy. Dziecko poczęte w chwili, kiedy wysłałem te indeksy, byłoby już zdrowym berbeciem. To jest ponad 11 tysięcy chrztów, moja ciężka robota z jednej strony, a z drugiej - dane, na które czekają użytkownicy Basi. Dalej indeksuję chrzty z lat 1753-85, ale przyznaję, że trochę zapał mi osłabł w tej sytuacji.

_________________
Mikołaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2022, 08:48 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Nadal na umieszczenie w bazie czeka też m.in. najstarsza księga z Domachowa (zapisy od 1603 r.), wysłana Piotrowi we wrześniu ub. r.!

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2022, 08:01 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2015, 16:16
Posty: 333
mikolajkirschke napisał(a):
mikolajkirschke napisał(a):
Piotrze, wysłałem mailem indeksy chrztów z Lwówka z lat 1636-1752.

Za tydzień minie 10 miesięcy. Dziecko poczęte w chwili, kiedy wysłałem te indeksy, byłoby już zdrowym berbeciem. To jest ponad 11 tysięcy chrztów, moja ciężka robota z jednej strony, a z drugiej - dane, na które czekają użytkownicy Basi. Dalej indeksuję chrzty z lat 1753-85, ale przyznaję, że trochę zapał mi osłabł w tej sytuacji.


Jestem jednym z tych, którzy niecierpliwie czekają na indeksy z Lwówka. Proszę o dołączenie ich do bazy.
Pozdrawiam, Wojciech.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2022, 12:07 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Bartek napisał(a):
Nadal na umieszczenie w bazie czeka też m.in. najstarsza księga z Domachowa (zapisy od 1603 r.), wysłana Piotrowi we wrześniu ub. r.!

Ja również czekam na indeks z Domachowa i nie proszę bo:
osoba indeksująca poświęca swój czas, zdrowie ( w tym wzrok) sprzęt, w tym kasę bo za prąd trzeba
płacić, a póżniej przeżywa stres i czeka w nieskończoność PROSZĄC o publikację indeksu.
Szczególnie jeżeli chodzi o indeksy metryk kościelnych. .
Moim zdaniem indeks powinien zostać opublikowany w jak najkrótszym czasie oczekiwania.

Z obserwacji widać iż takie sytuacje bardzo często się zdarzają.
Sama kilka lat temu doświadczyłam lekceważenia mojej pracy. Usilnie dopraszałam się publikacji indeksu
w projekcie " Basia", żeby po jakimś czasie wiele zapisów w nim umieszczonych uległo "kasacji".
Efekt jest taki, że nie indeksuję dla projektów.

Twórcy tego typu projektów mają prawo ingerować w nasze indeksy jak i opóżniać ich publikację.
Przesyłając je do administratora stają się ich własnością... Kropka.

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2022, 20:00 
Offline

Dołączył(a): 24 mar 2021, 16:09
Posty: 180
Lokalizacja: Pniewy
wojciech musiał napisał(a):
mikolajkirschke napisał(a):
mikolajkirschke napisał(a):
Piotrze, wysłałem mailem indeksy chrztów z Lwówka z lat 1636-1752.

Za tydzień minie 10 miesięcy. Dziecko poczęte w chwili, kiedy wysłałem te indeksy, byłoby już zdrowym berbeciem. To jest ponad 11 tysięcy chrztów, moja ciężka robota z jednej strony, a z drugiej - dane, na które czekają użytkownicy Basi. Dalej indeksuję chrzty z lat 1753-85, ale przyznaję, że trochę zapał mi osłabł w tej sytuacji.


Jestem jednym z tych, którzy niecierpliwie czekają na indeksy z Lwówka. Proszę o dołączenie ich do bazy.
Pozdrawiam, Wojciech.

Ja również czekam z niecierpliwością na dodanie indeksów z Lwówka.

_________________
Pozdrawiam
Jacek

Chudziak|Zachciał|Gromadziński/Gromadka|Żurek|Buszkiewicz|Kawka|Konieczny|Sawala|
Bąk/Bunk|Hancyk/Chancyk|Lehmann|Szarata|Białkowski|Janiszewski|Musiał|Liberski

Poszukuję ur. ok.1745 Jana Liberskiego kołodzieja w Opalenicy i Otorowie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2022, 15:51 
Offline

Dołączył(a): 07 paź 2022, 14:11
Posty: 21
Witam
w sobotę zarejestrowałem się na stronie BaSIA , ale do dzisiaj nie dostałem linku aktywacyjnego. Czy to jakiś błąd systemu , czy ja popełniłem jakiś błąd przy rejestracji ?

Pozdrawiam Darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2022, 10:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Henryk Krzyżan napisał(a):
Piotrze, wysłałem dzisiaj indeksy par. Głuszyna z lat 1743-1829 i uzupełnienie chrztów par. Wilczyna z roku 1781.


Piotrze, wysłałem dziś indeksy par. Bnin z lat 1636-1817.
Na dodanie czekają też powyższe.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2022, 14:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 111
Lokalizacja: Berlin
mikolajkirschke napisał(a):
mikolajkirschke napisał(a):
Piotrze, wysłałem mailem indeksy chrztów z Lwówka z lat 1636-1752.

Za tydzień minie 10 miesięcy. Dziecko poczęte w chwili, kiedy wysłałem te indeksy, byłoby już zdrowym berbeciem. To jest ponad 11 tysięcy chrztów, moja ciężka robota z jednej strony, a z drugiej - dane, na które czekają użytkownicy Basi. Dalej indeksuję chrzty z lat 1753-85, ale przyznaję, że trochę zapał mi osłabł w tej sytuacji.


Gorąco przyłączam się do powyższego postu. Ostatnio okazało się, że w parafii Lwówek kończy się kilka linii, nazwiska ze strony ojca: Gajewski, Pluskota, Woźniak, Smętek, Bąbelek, ze strony matki: Świtała i ze strony teściowej:Krzewina, Tomaszkowiak (Tomaszewski).
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2022, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014, 23:08
Posty: 196
Lokalizacja: Gdańsk
Nowe skany z Archiwum Państwowego w Poznaniu.Nie są jeszcze dostępne na stronie BaSIA/skany

https://www.facebook.com/search/top?q=a ... 20poznaniu

Archiwum Państwowe w Poznaniu
30 września 2022r
Trzeci kwartał 2022 roku na serwisie Szukaj w Archiwach to aż 53 826 nowych skanów z zasobu Archiwum Państwowego w Poznaniu oraz 95 500 skanów z zasobu Oddziału w Pile. Część zasobu poznańskiego została zeskanowana w ramach współpracy w projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki pt. "Długoterminowe koszty społeczne niekorzystnych warunków we wczesnym okresie życia w XIX-wiecznych populacjach na przykładzie miasta Poznania" (kierownik projektu - prof. Grażyna Liczbińska).
Aktualizacja została uwzględniona na naszej stronie w zakładce Zasób-Zasób-online-Szukaj w Archiwach
Poniżej podajemy zbiorczy wykaz publikacji:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=47 ... 5931161155

Pozdrawiam
Alina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2022, 19:53 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2015, 16:16
Posty: 333
Po raz kolejny zwracam się z prośbą o dołączenie do bazy indeksów chrztów Lwówka wykonanych przez Pana M. Kirszke.
Pozdrawiam, Wojciech.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2022, 20:14 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
edit:
Już działa :)

Dzień dobry,
czy jest jakiś problem z BASIĄ?
Mam problem z wczytaniem strony...
Dziękuję
B.

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2022, 19:10 
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2014, 11:02
Posty: 78
Mam wrażenie, że nadal jest problem z BASIĄ, ponieważ bardzo długi jest czas wyszukiwania, choć jeszcze do niedawna trwało to zaledwie kilka sekund.

_________________
Pozdrawiam
Anna


Poszukuję nazwisk : Baran, Bartczak, Marczak (okolice Kalisza).

Poszukuję także wszelkich informacji nt. Leona Marciniaka ur. w 1906 r. w Goszczanowie, zm. 24.12.1948 r. we wsi Stobno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2022, 08:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Strona BASIA ruszyła ale są problemy z pobieraniem skanów: indeksuję par. Kołaczkowo i przy próbie pobrania jednostki rok 1827 mam komunikat "W jednostce 12 brak skanów". Próbowałem pobrać kolejną księgę rok 1828 i to samo "W jednostce 13 brak skanów"

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2022, 10:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 304
Lokalizacja: Poznań
Dzień dobry
Od piątku wieczora przy przechodzeniu do scanów w Basi pokazuje się taki komunikat:

Error 404: Not found :-(
I have no idea where that file is, sorry. Are you sure you typed in the correct URL?

natomiast na e-kartoteka nie wczytują się poszczególne kartoteki

Awaria i czy tylko u mnie

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2022, 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
SILAM napisał(a):
Dzień dobry
Od piątku wieczora przy przechodzeniu do scanów w Basi pokazuje się taki komunikat:

Error 404: Not found :-(
I have no idea where that file is, sorry. Are you sure you typed in the correct URL?

natomiast na e-kartoteka nie wczytują się poszczególne kartoteki

Awaria i czy tylko u mnie


Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Strona BASIA ruszyła ale są problemy z pobieraniem skanów: indeksuję par. Kołaczkowo i przy próbie pobrania jednostki rok 1827 mam komunikat "W jednostce 12 brak skanów". Próbowałem pobrać kolejną księgę rok 1828 i to samo "W jednostce 13 brak skanów"


Do 9 listopada będą prowadzone prace serwisowe na szukaju, a co za tym idzie, nie ma możliwości pobierania skanów i przeglądania ich na powiązanych stronach (np. e-kartoteka).

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2022, 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję Wojtku za informację, trzeba się zatem uzbroić w cierpliwość...

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2022, 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Nie wiem po co było zmieniać serwer skoro to wszystko działa jak działa. Kiedyś na wyszukanie nazwiska czekało się kilka sekund, w tej chwili czekam już 15 minut i pewnie się nie doczekam. Wyszukiwarka dla cierpliwych, a kiedyś narzekałem na tą PTG.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2022, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 24 mar 2021, 16:09
Posty: 180
Lokalizacja: Pniewy
koszuciak napisał(a):
Do 9 listopada będą prowadzone prace serwisowe na szukaju, a co za tym idzie, nie ma możliwości pobierania skanów i przeglądania ich na powiązanych stronach (np. e-kartoteka).

A ja akurat potrzebuję sygnatury ksiąg meldunkowych ze Śliwna (zespół: Akta Gminy Kuślin), bo jadę 10. do APP.
Mam tylko końcówki: 163, 164, 165, 167, 170, 171, 172.
Co zrobić, pomoże ktoś?

_________________
Pozdrawiam
Jacek

Chudziak|Zachciał|Gromadziński/Gromadka|Żurek|Buszkiewicz|Kawka|Konieczny|Sawala|
Bąk/Bunk|Hancyk/Chancyk|Lehmann|Szarata|Białkowski|Janiszewski|Musiał|Liberski

Poszukuję ur. ok.1745 Jana Liberskiego kołodzieja w Opalenicy i Otorowie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2022, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
@Jacek256
Zadzwoń do APP i poproś z pracownią naukową. Pomogą.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2022, 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Jacek256 napisał(a):
koszuciak napisał(a):
Do 9 listopada będą prowadzone prace serwisowe na szukaju, a co za tym idzie, nie ma możliwości pobierania skanów i przeglądania ich na powiązanych stronach (np. e-kartoteka).

A ja akurat potrzebuję sygnatury ksiąg meldunkowych ze Śliwna (zespół: Akta Gminy Kuślin), bo jadę 10. do APP.
Mam tylko końcówki: 163, 164, 165, 167, 170, 171, 172.
Co zrobić, pomoże ktoś?


APP nie wymaga pełnej ścieżki, tylko właśnie ten numer. Podasz Akta Gminy Kuślin w odpowiednim polu i numer sygnatury, który masz w drugim i wszystko będzie OK.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2022, 18:58 
Offline

Dołączył(a): 24 mar 2021, 16:09
Posty: 180
Lokalizacja: Pniewy
Bartek napisał(a):
@Jacek256
Zadzwoń do APP i poproś z pracownią naukową. Pomogą.
Łukasz Bielecki napisał(a):
APP nie wymaga pełnej ścieżki, tylko właśnie ten numer. Podasz Akta Gminy Kuślin w odpowiednim polu i numer sygnatury, który masz w drugim i wszystko będzie OK.

Dziękuję Wam bardzo, zadzwoniłem do APP i uzyskałem taką samą odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam
Jacek

Chudziak|Zachciał|Gromadziński/Gromadka|Żurek|Buszkiewicz|Kawka|Konieczny|Sawala|
Bąk/Bunk|Hancyk/Chancyk|Lehmann|Szarata|Białkowski|Janiszewski|Musiał|Liberski

Poszukuję ur. ok.1745 Jana Liberskiego kołodzieja w Opalenicy i Otorowie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2022, 08:32 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2015, 12:45
Posty: 145
koszuciak napisał(a):
Do 9 listopada będą prowadzone prace serwisowe na szukaju, a co za tym idzie, nie ma możliwości pobierania skanów i przeglądania ich na powiązanych stronach (np. e-kartoteka).


Mamy już 13 listopada, a na stronie ciągle informacja, że serwis "chwilowo" niedostępny...

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz Urbaniak.


Poszukuję informacji o ślubie Stanisława Urbaniaka i Heleny Szczepaniak (ok. 1812-1815 r.) oraz Stefana Samoląga i Jadwigi Rupa bądź Rupianki (ok. 1815-1819 r.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2022, 21:48 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Serwis szukajwarchiwach.gov.pl wrócił, ale do dalszej pracy w projekcie konieczna jest aktualizacja programu ASIA - stosowna informacja wyświetla się podczas logowania w programie. Z tego co widzę, logowanie w ASIA bywa problematyczne, niestety spowodowane jest to coraz większym zainteresowaniem zawartością serwisu. Przepraszam za utrudnienia. Link do uaktualnionej wersji programu https://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2022, 10:09 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2015, 12:45
Posty: 145
To świetna wiadomość. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko dodania do Basi jednostek z ostatniej aktualizacji szukajwarchiwach.

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz Urbaniak.


Poszukuję informacji o ślubie Stanisława Urbaniaka i Heleny Szczepaniak (ok. 1812-1815 r.) oraz Stefana Samoląga i Jadwigi Rupa bądź Rupianki (ok. 1815-1819 r.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2022, 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Dzięki Piotrze !

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2022, 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
:-)

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Ostatnio edytowano 08 gru 2022, 21:50 przez krambud, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL