Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 07:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Katyń
PostNapisane: 08 lip 2007, 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Kochani,
czy ktos posiada, wie gdzie szukac na sieci
WYKAZU ZAMORDOWANYCH W KATYNIU - ale z datami urodzenia, lub innymi informacjami pomocnymi w dokladnej identyfikacji osoby?
Na sieci duzo jest wykazow, ale tylko imie i nazwisko, a ja potrzebuje wiecej onformacji.

Chce sprawdzic Łapa Wincenty, lekarz internista w Poznaniu i Łodzi.

Z gory dziekuje Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 lip 2007, 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2536
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Mam książkę : "Lista Katyńska" - jeńcy obozów Kozielsk, Ostaszków, Starobielsk.- wydanie 1989 r.
W wykazie obozu w Starobielsku jest Łapa Wincenty, por. dr med. z Poznania.
Niestety żadnych innych informacji nie ma. :(
Trzeba zaznaczyc iż wykaz z Katynia jest bardziej szczegółowy . Być może zachowały się bardziej szczegółowe dokumenty.
Może pomocne będą nast. informacje ogólne.
W Starobielsku umieszczono 4.000 niemal w większości oficerów, z czego połowa po kapitulacji Lwowa. Lista Starobielsk obejmuje 3319 nazwisk i jest ilościowo najbardziej kompletna.

Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 lip 2007, 15:59 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Guciorku droga,

Na stronie http://www.indeks.karta.org.pl/ znajdziesz więcej danych:
rok urodzenia - 1897
imię ojca - Piotr
miejsce przetrzymywania - Kozielsk
mordu - Katyń, kwiecień 1940 r.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: dzieki
PostNapisane: 08 lip 2007, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Dziekuje, za pomoc
Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 23 lip 2007, 17:01 
Offline

Dołączył(a): 30 cze 2007, 18:14
Posty: 85
Lokalizacja: Koszalin
Proponuję dotrzeć do tomiska pt. "KATYŃ Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego" wyd. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Warszawa 2000. Na każdej ze stron znajduje się 6 biogramów + fotografie poległych. Noty zawierają takie dane jak : stopień wojskowy, imię i nazwisko, imię ojca i matki, nazwisko panieńskie matki, data i miejsce urodzenia, dane dot. udziału w wojnie 1920 r., posiadane odznaczenia, wykształcenie, miejsce pracy lub służby, przydział wojskowy, stan rodzinny, imie i nazwisko pamieńskie żony, posiadane dzieci (czasem ich imiona i aktualne miasto pobytu). Ponadto syganatury dokumentów archiwalnych - m. in. nr Listy Wyjazdowej i jej datę. Poszukiwanego ppor. Franciszka Prus Więckowskiego bratanka mego pradziadka znalazłem na stronie 684 tego wydawnictwa. Dzięki tym danym odnalazłem i nawiazałem kontakt korespondencyjny z jego córką dr Danutą Gurowską zam. pod Londynem. Dzięki tej korespondencji wiem, iż jej ojciec nie tylko brał udział jako 15-latek w obronie Lwowa w 1920 r., ale rownież wkrótce potem uciekł z domu by walczyć w powstaniu śląskim. Był kierownikiem szkoły w Postawach. Na marginesie - gdzieś w Internecie znalazłem listę katyńską, ktora jednak zawiera błędy - brakuje właśnie w/w Franciszka, a przecież zginął w Katyniu co nawet potwierdza Lista Wyjazdowa sporzadzona przez NKWD. Jest przygotowywana analogiczna księga dla ofiar ze Starobielska. Przekazałem komitetowi organizacyjnemu fotografie i podstawowe dane dr praw Tadeusza Munka sędziego Sądu Apelacyjnego ze Lwowa (szwagra mojej Babuni). Również jego odnalazłem na Liście Wyjadowej opracowanej przez NKWD. Listy te zostały przekazane przez Jelcyna chyba na ręce Jaruzelskiego. Krzych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 23 lip 2007, 18:04 
Offline

Dołączył(a): 30 cze 2007, 18:14
Posty: 85
Lokalizacja: Koszalin
Właśnie zaglądnąłem na reklamowaną przez Bartka stronę Ośrodka KARTA - niestety to jest ten niechlujny przypadek. Oczywiście brak zarówno Franciszka Więckowskiego , jak i Tadeusza Munka. A może nie umiem obsługiwać wyszukiwarki ? Choć muszę przyznać, że kiedyś znalazłem dzięki tej wyszukiwarce nieznane mi dane na temat mjr Wojciecha Bilińskiego s. Walentego świadka na ślubie moich rodziców w Dżałał-Abadzie. Był on dowódcą 5 Pułku Artylerii Lekkiej 5 Kresoej DP.
Poszukuję jego krewnych, bardzo zależy mi na jego fotografii do przygotowywanej publikacji. Krzych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Karta
PostNapisane: 23 lip 2007, 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Dziekuje za informacje.
W miedzyczasie napisalam do Osrodka Karta prosbe o sprawdzenie interesujacego mnie nazwiska. Obiecali poszukac...
Mam nadzieje, ze tak bedzie bo wszystkie listy na Internecie sa do niczego.

Pozdrawiam
Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 29 maja 2019, 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2009, 19:33
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań
Proponuję zajrzeć również na stronę rosyjskojęzyczną: http://old.memo.ru/uploads/files/killed_in_katyn.pdf

_________________
Zbigniew


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 31 maja 2019, 12:09 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2007, 13:59
Posty: 94
Lokalizacja: Łódź
Witam
Życiorys Łapy Wincentego.
Lekarz,ur.14-01-1897 we wsi Jędrzejów gm.Bodzechów,pow.Opatów Kielecki. Syn Piotra, rolnika i Elżbiety z d.Bystroń.
Szkołę średnią ukończył w Sandomierzu( wg.Olech U.-uczył się w W-wie,maturę zdał w Moskwie). W 1917 wstąpił do
moskiewskiego Instytutu Handlowego,gdzie studiował przez 4 semestry.W maju 1919 powrócił do kraju i we wrześniu
wstąpił do WP. Wcielony do 3 Baonu Telegraficznego w Kielcach,skąd został przeniesiony do 7 Kompani Telelegraf.
polowej przy 7 DP. W jej składzie brał udział m.in.w ofensywie na Kijów, Kowel ,Poworsk.
W 1920 ukończył kurs Szkoły Podchor. Wojsk Łączności w Zegrzu. W połowie 1921 awansował na ppor.
Zwolniony z wojska 30.02.1922,wrócił do Jędrzejowa.Wkrótce wyjechał do Poznania. Studiował na UW,następnie w
Rostowie nad Donem (wiadomość od rodziny). Prawdopodobnie w 1922 uzyskał dyplom lekarza, nie został on jednak
uznany w Polsce.Ponownie studiował na UP (1923-1928), gdzie 14.08.1928 uzyskał dyplom ,specjalizował się w chemii fizjologicznej.
W latach 1924-1930 pracował w Zakładach Chemii Fizjologicznej UP (Uniwersytet Poznański) kierowanym przez
Prof.S.Dąbrowskiego.Od 1930 pracował w Klinice Chorób Wewn. kierowanej przez Prof.W.Jezierskiego.
Jako pracownik naukowy prowadził ćwiczenia, następnie również wykłady z chemii fizjologicznej. Trzykrotnie odbywał
ćwiczenia wojskowe. Mianowany porucznikiem ze starszeństwem od 02.01.1932. Zmobilizowany w 1939 w stopniu
porucznika z przydziałem do kadry zapasowej 7 Szpitala Okręgowego.Brał udział w działaniach wojennych.
W nieznanych okolicznościach dostał się do niewoli sowieckiej.Był więziony w obozie w Kozielsku. Zginął w 1840 w Katyniu
w wieku 43 lat. Wymieniony na liście transportowej NKWD z Kozielska nr.059/1, poz.103 z maja 1940,akta nr.2785.
Przy ekshumacji nie został zidentyfikowany. Rodziny nie założył. Rodzeństwo: Józefa zamężna Małowska, rolniczka;
Helena zamężna Godzinowa,rolniczka; Józef,zmarł ok.1930; Jan, lekarz laryngolog w Chorzowie, zmarł w 1960.

Pozdrawiam Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 02 cze 2019, 04:05 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1003
Pni Sławo

Pozwolę sobie jeszcze nadmienić ,iż pośmiertnie awansowany został do stopnia majora przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego .
Przy okazji taka konstatacja ,że nie ma stopnia porucznika ze starszeństwem ale porucznika .
Ustawa o starszeństwie zarówno przedwojenna jak i dzisiaj to po prostu regulacja zasad starszeństwa dla oficerów o takim samym stopniu .
I druga konstatacja to wymieniano tutaj jakąś rodzinę majora - to taka prośba aby przypomnieć iż nominacje te nadal czekają na odebranie .

Przypomnę iż nadal nie odebrano 50 % aktów nominacyjnych .Co jest poniekąd zrozumiałe ,gdyż 30 % tych ofiar morderstwa w Katyniu było bezpotomnych .
Modne jest teraz określenie Żołnierzy Wyklętych .
Dla mnie te ofiary zbrodni katyńskiej to także Ofiary Wyklęte gdyż Państwo Polskie III RP mimo 30 lat nowego ustroju nadal "pali głupa" i nadal nie ma nikogo kto by tym ofiarom 20 tysięcy zamordowanych wystawił akty zgonu .Uczciwe .
Władze III RP ,które tak lubią posługiwać się medialnie Zbrodnią Katyńską przez 30 lat nic ku temu nie zrobiły .
Pozdrawiam
ps To moje takie wołanie " na puszczy "

Przy okazji prośba do tych ,którzy czują się rodziną ofiar katyńskich a chcieli by odebrać akty nominacyjne czy to żołnierzy czy innych formacji jak policjanci a potrzbowali by pomocy jak to zrobić -służę pomocą .Ja odebrałem kilka nominacji tych ,którzy są moją rodziną a oprócz Dziadka innych z rodziny ,którzy nie mieli potomnych i jak sądziłem nikt by tego nie zrobił .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 05 cze 2019, 19:10 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2010, 19:05
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Pani Sławo!
Proszę o pomoc i informację jak odebrać akt nominacyjny brata mojej babci ze strony taty, który został zamordowany w Twerze a pochowany w Miednoje.
Pozdrawiam
Zofia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 05 cze 2019, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1003
Pani Zofio

Jeżeli to żołnierz to cała sprawa odbywa się poprze telefon do Kancelarii Prezydenta ,gdzie Panią przełączą odpowiednio .I trzeba zwrócić się pismem.
Jeżeli to policjant gdyż to tak jak mój dziadek Miednoje to nominacje wydaje Komenda Główna Wydział spraw prezydialnych .To bardzo sympatyczni ludzie i pomagają jak mogą .
Sprawa jest długa ze względu na czas i poszukiwanie nominacji w archiwum bo to już kilkanaście lat temu ,
Pozdrawiam

ps

Wydział prezydialny to taki wydział od awansów nominacji i uroczystości .W Łodzi tez działa Stowarzyszenie Rodzin Policyjnych.I uczestniczymy w oficjalnych uroczystościach jako czynnik społeczny .O zdjęcie Cenotafu z Miednoje proszę poprosić Pana Jakmana -chyba nie muszę przestawiać -człowiek bardzo życzliwy .

ps2

Dziadek to wielkopolanin bo spod Wielnia ale policjant łódzki bo z Jerzowa .Proszę też gdyby to był policjant o kontakt poprze maila w sprawie szkół policyjnych bo mam z tym kłopot


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 06 cze 2019, 09:38 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2010, 19:05
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuję za podpowiedzi chodzi o policjanta więc zapewne muszę się zwrócić do Komendy Głównej do Wydziału Spraw Prezydialnych.
Pozdrawiam
Zofia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 06 cze 2019, 11:35 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1003
Ironia losu naszej pięknej ojczyzny jest przedziwna .
Jak w masowym grobie w Miednoje leży żołnierz ---to jest kombatant i obecnie podlega to Stowarzyszeniu Kombatantów .
A jak obok leży policjant --to nie kombatant i podlega Stowarzyszeniu Rodzin Policyjnych .

Nasza Kraj to piękna Kraj .Taka jest III Najjaśniejsza .

Życzę powodzenia .W Wydziale Prezydialnym panie są bardzo życzliwe i na pewno pomogą .Chyba ,że ktoś z dalszej rodziny nominację odebrał .
Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 06 cze 2019, 15:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2660
Lokalizacja: Poznan
Tutaj lista zamordowanych, swietne opracowanie, na 4406 nazwisk
az 2437 posiada fotografie, ktore sprawiaja, ze wszystkie ofiary nie pozostaja
jedynie drukiem na papierze.

http://www.labiryntarium.pl/images/stor ... _Katyn.pdf

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2019, 18:16 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Witam,co oznaczał wpis w akcie zgonu"wielka choroba"
Co to za choroba?

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 06 cze 2019, 19:53 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1003
Akurat tego nie wiem ,ale musimy kiedyś pogadać o Kluczyńskich z Pani drzewa .
Bo ja mam tez takowych przodków
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 06 cze 2019, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1003
W związku z Katyniem nachodzi mnie taka smutna konstatacja ironii polskiej historii .

Ta zbrodnia wielka nie może przesłaniać astronomicznych zbrodni nazistowskich na naszym narodzie .

Sikorski przywióżł do IPN 700 teczek wszystkich dokumentów jakie były i je Rosjanie w komplecie oddali oprócz rozkazów politycznych .
Niejak się to nie ma do takiej zbrodni jak miejsce zbrodni w Mniszku koło Grudziądza 11.000 pomordowanych a po ekshumacjach ustalono tożsamość 179 ofiar .
A to nie największe miejsce zbrodni nazistowskiej .
To smutne fakty polskiej historii i to do dzisiaj nie ściganej .
To tylko taka konstatacja .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 06 cze 2019, 20:48 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Cytuj:
Witam,co oznaczał wpis w akcie zgonu"wielka choroba"
Co to za choroba?

Padaczka
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 06 cze 2019, 23:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Kubuś napisał(a):
... zbrodni nazistowskich na naszym narodzie .
...
zbrodni niemieckich

Kubuś napisał(a):
...
A to nie największe miejsce zbrodni nazistowskiej .
...
zbrodni niemieckiej

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 07 cze 2019, 15:13 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
[quote="Kubuś"]Akurat tego nie wiem ,ale musimy kiedyś pogadać o Kluczyńskich z Pani drzewa .
Bo ja mam tez takowych przodków
Pozdrawiam[/quote
Witam,też widziałam kilka wpisów pana,na Poznań Project .

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Ostatnio edytowano 07 cze 2019, 15:18 przez ewa7624, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 07 cze 2019, 15:14 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Pawełczyk napisał(a):
Cytuj:
Witam,co oznaczał wpis w akcie zgonu"wielka choroba"
Co to za choroba?

Padaczka
Michał

Dziękuję za odp
.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta
PostNapisane: 18 wrz 2021, 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2010, 10:49
Posty: 21
Lokalizacja: Łódź
guciorek napisał(a):
Dziekuje za informacje.
W miedzyczasie napisalam do Osrodka Karta prosbe o sprawdzenie interesujacego mnie nazwiska. Obiecali poszukac...
Mam nadzieje, ze tak bedzie bo wszystkie listy na Internecie sa do niczego.

Pozdrawiam
Slawa


Dzień dobry,

ja również szukam informacji i doktorze Wincentym Łapie.
Mieszkał w Łodzi przed wojną w kamienicy, której historią się zajmuję.
Proszę o kontakt na pirv, lub email: marcin.nowicki999@gmail.com

Pozdrawiam,
Marcin

_________________
Nowiccy z okolic Warty, Dobrej, Turku, Stawu Kaliskiego, Kliczkowa Małego,Kalinowej, Strońska, Łodzi, Warty
Małuszyńscy - Kalinowa, Góra, okolice Sieradz
Sosnowscy - okolice Warty
Kosteccy - okolice Warty
Ogłoza - okolice Warty
Plesiak - j.w


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katyń
PostNapisane: 18 wrz 2021, 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2010, 20:38
Posty: 1572
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Лапа Викентий Петрович
Лапа Винценты (Łapa Wincenty s. Piotra i Elżbiety). Род. в 1897 г. в н.п. Енджеюв. Окончил [медицинский
факультет Познанского университета]. Врач-терапевт, жил в г. Лодзь. Поручик запаса.
По состоянию на май 1940 г. содержался в Козельском лагере, 10-11.05.1940 направлен в распоряжение начальника
УНКВД по Смоленской обл. (список-предписание No 059/1 от мая 1940), [расстрелян в период 11-13.05.1940].
N-597-103-2785 Лапа Викентий Петрович; JT-158; M-1993/4-364; KC-357 получил высшее медицинское
образование в г. Познань; PK розыск 1947 г.; RO34-221, 780 в 1934 г. состоял на учете в ПКУ Познань-город

jest również zdjęcie str.384
http://old.memo.ru/uploads/files/killed_in_katyn.pdf

Лапа Викентий Петрович
https://base.memo.ru/person/list?params ... 4CEAAAA%2C

https://bessmertnybarak.ru/books/abc/?a ... number=519

Wg E-kartoteki mieszkał w Poznaniu:
od 09.10.1922-08.07.1930r.

19 Akt Chrztu/urodz.13.01.1897 r.par.Szewna wieś Jędrzejów
Wincenty Łapa ur.13.01.1897r.wieś Jędrzejów o godz. 4 rano
rodz.Piotr Łapa kolonista ze wsi Jędrzejów lat 55,Elzbieta Bystroń lat 40
rodz.chrzestni:Stanisław Bystroń,Katarzyna Pronobis
str.53
https://metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,93888,53

Rosyjski Memoriał Ostaszkow,Miednoje,Kalinin,Kozielsk
Bezpośrednie linki do publikacji elektronicznej:
Katyń
http://old.memo.ru/uploads/files/killed_in_katyn.pdf
http://old.memo.ru/uploads/files/killed_in_katyn.pdf
Ostaszków,Miednoje,Kalinin
https://www.memo.ru/media/uploads/2019/ ... noe_t1.pdf
https://www.memo.ru/media/uploads/2019/ ... noe_t2.pdf
https://www.memo.ru/media/uploads/2019/ ... 3-ispr.pdf
wyszukiwarka;
https://stalin.memo.ru/search/
Listy Policji Państwowej sporządzone przez NKWD w 1939wg wojew.
http://www.polska1918-89.pl/pdf/listy-p ... z,6803.pdf

http://policjapanstwowa.pl/index-196.htm
http://www.dws-xip.pl/wojna/2rp/ad8.html
lista Ostaszkowa:
http://policjapanstwowa.pl/Echa_Polesia_440_2013.pdf
Miednoje
http://policjapanstwowa.pl/Kobylarz_Fun ... sze_PP.pdf
Polesie -Bialorus
http://polesie.org/172/funkcjonariusze- ... aszkowska/

_________________
Pozdrawiam
Ela
Paplaczyk ,Turtoń,Lisiak,Tecław,Antkowiak,Jackowski,Błachowiak,Maćkowiak ,Powała,Kasprzak,Boiński,Roszak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL