Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 10:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwi 2020, 18:51 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Ślub nieznanej mi młodej pary prawdopodobnie odbył się między 1947-1952 rokiem.

Obrazek

Jak przypuszczam zdjęcie weselne zostało zrobione na schodach pałacu w Zalesiu powiat Gostyń co poświadczają zdjęcia grupowe z kilku lat przedwojennych oraz ta sama ilość schodów charakterystyczna dla tego pałacu.

http://www.zalesie.powiatgostyn.pl/Palac,6146.html

Wśród gości weselnych są moi rodzice, nie wykluczam także gości min.z Godurowa, Bojanowa i terenów pobliskich.
Jeżeli ktoś z państwa ma takie same zdjęcie lub rozpozna swoich dziadków, rodziców lub znajomych prosiłabym o kontakt, ale jeżeli będzie to z jakiś względów niemożliwe to proszę chociaż o podanie przynajmniej dokładnej daty kiedy ten ślub się odbył.

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2020, 07:35 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Proponuję wysłać na portal gaso-gostyń. Ze swojej strony nie rozpoznaję nikogo. Zdjęcie wrzucę na swój profil - Facebook.

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2020, 10:54 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
kol napisał(a):
Proponuję wysłać na portal gaso-gostyń. Ze swojej strony nie rozpoznaję nikogo. Zdjęcie wrzucę na swój profil - Facebook.

Dziękuję Ryszard za zainteresowanie, Facebook, oraz za wskazówkę z której skorzystam. Będę cierpliwie czekać, może uda się coś ustalić?

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2020, 11:32 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Cała przyjemność po mojej stronie, jeśli ktokolwiek kogokolwiek pozna. Ostatnio wydana została moja książka pt. Godurowskie i drogoszewskie parantele (1400-1945). To o kilku wsiach z najbliższej okolicy Zalesia. O Zalesiu tam niewiele, ale są drobne wzmianki. Na temat książki można przeczytać na stronie Muzeum w Gostyniu.

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2020, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
kol napisał(a):
Cała przyjemność po mojej stronie, jeśli ktokolwiek kogokolwiek pozna. Ostatnio wydana została moja książka pt. Godurowskie i drogoszewskie parantele (1400-1945). To o kilku wsiach z najbliższej okolicy Zalesia. O Zalesiu tam niewiele, ale są drobne wzmianki. Na temat książki można przeczytać na stronie Muzeum w Gostyniu.

Lata nie są aż tak odległe, żeby nie poznać swoich dziadków czy też rodziców na zdjęciu. Po prostu na razie wiele osób nie dąży do poznania swoich przodków, ale przyjdzie taki czas, że będą poszukiwać i z pewnością książka nad którą Pan pracował, bogata w wiedzę, archiwalne fotografie, tabele oraz bibliografię, będzie im niezmiernie potrzebna i ważna, oraz może przynieść wiele radości w przyszłości.
Właśnie w książce , którą znalazłam w Muzeum w Gostyniu , która zainteresowała mnie z zupełnie innych powodów niż genealogia, przez przypadek odnalazłam zdjęcie swojego ojca z 1936 roku dla mnie bezcenne, przynoszące wiele radości i wdzięczności dla autora, który książkę napisał i umieścił w niej starą fotografię. .
Gratuluję mozolnej pracy, zaangażowania i wytrwałości w opisie tych terenów niezmiernie ciekawych nawet dla mnie pod względem genealogicznym i historycznym. Bardzo cenna książka i wiadomo gdzie można ją nabyć lub skierować swoje poszukiwania.

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL