Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2010, 17:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
Poszukuje wszelkich informacji o nazwisju Sibila , Sibilak ,Sibilski.(oraz wszelkich ich odmianach)
Szczególnie z terenu zachodniej wielkopolski.
Posiadam informacje o parafii Łęki Wielkie(między Kościanem a Grodziskiem Wlkp.) aktach chrzty,śluby,zgony lata 1738-1829 i informacji o osobach Sibilak ,Sibila nie koniecznie tylko z tej parafii.
pozdrawiam
Olek

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2010, 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witaj Olku!
Coś mi się wydaje,że musimy się skontaktować.
Mam przodków o nazwisku Sibila!Przy zapisie małżeństwa siostry mojego mojego pra-pra dziadka widnieje nazwisko Sibilanka!
Najprawdopodobniej po 1800 roku pewna rodzina Sibila zaczęła używać nazwiska Nadobnik.
Korzenie to parafia Wielichowo.
Krzysztof Nadobnik.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2010, 20:33 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2007, 11:10
Posty: 54
Lokalizacja: Wolsztyn -> Poznań -> Warszawa
Znam kilku Sibilskich, mieszkają, podobnie jak ja, w Wolsztynie :D

_________________
Michał :D

Ignacy Szlachciak, ur. ok. 1780, ślub z Zofią Kryszak w Broniszewicach w 1805, zm. 1851 Polskie - skąd pochodził i kiedy dokładnie się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 23:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
michasiek napisał(a):
Znam kilku Sibilskich, mieszkają, podobnie jak ja, w Wolsztynie
Znam kilku Sibilskich, mieszkają, podobnie jak ja, w Wolsztynie :D

Miło mi to słyszeć.
Ale jak zapewne spostrzegłeś ja też jestem z Wolsztyna.
pozdro
Olek

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
cristovoro napisał(a):
Witaj Olku!
Coś mi się wydaje,że musimy się skontaktować.
Mam przodków o nazwisku Sibila!Przy zapisie małżeństwa siostry mojego mojego pra-pra dziadka widnieje nazwisko Sibilanka!

Krzysztofie pozwoliłem sobie napisać do Ciebie prywatnie.
CZekam na Twoje słowo.
pozdrawiam
Olek

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2010, 23:38 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 22:56
Posty: 2
witam moja babcia tez miala nazwisko sibilska a mieszkala w boskiej woli po mezu szymala


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2010, 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
wiesia napisał(a):
witam moja babcia tez miala nazwisko sibilska a mieszkala w boskiej woli po mezu szymala

Witaj Wiesiu !
Miło że się włączyłaś.Prawda obok Wielkopolski południowe Mazowsze to dwa tereny występowania Sibilskich.
pozdrawiam i zachcam do pisania
Olek

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2010, 15:00 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 22:56
Posty: 2
witam ponownie chce napisac wiecej ja jestem wiuczka marii szymala a moja mama genowefa córka ma 80 lat i stąd ta moja wiedza o tym nazwisku moja babcia miala dwie siostry i dwoch braci jak juz pisalam moja babcia pochodzi z boskiej woli siostra natala zginela w czasie wojny a druga jest pochowana w deszcznie kolo gorzowa wielkopolskiego bracia w mlodosci poumierali ja mieszkam w lisewie gm przechlewo na pomorzu napisz olku cos o sobie byc moze odnajdziemy korzenie pozdrawiam cieplutko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2010, 10:02 
Offline

Dołączył(a): 12 lip 2010, 20:18
Posty: 1
stan napisał(a):
Poszukuje wszelkich informacji o nazwisju Sibila , Sibilak ,Sibilski.(oraz wszelkich ich odmianach)
Szczególnie z terenu zachodniej wielkopolski.
Posiadam informacje o parafii Łęki Wielkie(między Kościanem a Grodziskiem Wlkp.) aktach chrzty,śluby,zgony lata 1738-1829 i informacji o osobach Sibilak ,Sibila nie koniecznie tylko z tej parafii.
pozdrawiam
Olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2010, 15:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Witam !

Według Adama H. Kaletki („Z przeszłości miasta Wielichowa. 1429-1929”, Wielichowo: 1929), Sibilscy w Wielichowie biorą swój początek od noszącego to nazwisko dowódcy wojsk polskich, stacjonujących w tym mieście w latach 1734/35 (str. 133 w/w monografii). W wieku XIX to już bardzo liczna wielichowska rodzina.

Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2012, 18:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 20:06
Posty: 1145
Witam!

W WBC w "Dzienniku Poznańskim" nr54 z dnia 6-3-1879r., na str.3 jest opis jubileuszu 25 lecia pracy W.Sibilskiego w zakładzie L.Zboralskiego w Pleszewie.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

_________________
Jolanta Fontowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2012, 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Parafia Brody
Liber Baptisatorum 82/1822
10.11.1822 r. Brody - Andrzej s. Kazimierza Sibilskiego i Ludwiki Białkoskiej,
chrzestni: Wojciech Sibilski i Julianna Sibilska - oboje z Brodów

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2012, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witaj Jurku ponownie!
Kazimierz Sibilski z Bród to młodszy brat mojego pra Wojciecha Sibilskiego vulgo Nadobnika.Kazimierz z Wielichowa zawędrował na Brody,a potomkowie Andrzeja zamieszkują w Buku. Wojciech birąc ślub w 1799 roku ma wpis Sibilski vulgo Nadobnik.Do dnia dzisiejszego nie wiemy dlaczego tak było.Wprawdzie byli prawdziwi Nadobnicy,ale?....W latach 1820 Wojciech występuje już jako Nadobnik.
Pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2012, 20:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
cristovoro napisał(a):
Witaj Jurku ponownie!
Kazimierz Sibilski z Bród to młodszy brat mojego pra Wojciecha Sibilskiego vulgo Nadobnika.Kazimierz z Wielichowa zawędrował na Brody,a potomkowie Andrzeja zamieszkują w Buku. Wojciech birąc ślub w 1799 roku ma wpis Sibilski vulgo Nadobnik.Do dnia dzisiejszego nie wiemy dlaczego tak było.Wprawdzie byli prawdziwi Nadobnicy,ale?....W latach 1820 Wojciech występuje już jako Nadobnik.
Pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.


Może nazwisko przyjął "po chałupie"?
Albo był nadzwyczaj nadobny lub się za takiego uważał... :lol:

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2012, 10:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
Witam !
W temacie Nadonik to ustosunkuję się etymologią.Nadobnik to raczej pochodzi od dawnego znaczenia nadobny ‘piękny, przystojny’. Możliwe że właśnie taki był ten Sibilski.Dziś już raczej tego nie ustalimy.Jakże zmienne są znaczenia słów dziś a dawniej.
A o moich korzeniach wspominam w temacie "Wielichowo-księga dusz..". Wspomnę tylko
" "W swojej pracy Zygmunt Sibilski pisze o Sibilski/Sibila z Wielichowa i wspomina o mojej linii Sibilski/Sibilak/Sibila w Łękach Małych.Podobnie jak Panu Zygmuntowi tak i mi nie udało znaleść wspólnego pochodzenia czy powiązań między tymi Sibilskimi pomimo tego że mieszkali od siebie ok 15 km.Może to tylko zwykła zbieżność cognome, a może łączyło ich np. owczarstwo. Wiem że mój przodek wspomniany w pracy Pana Zygmunta Stanisław Sibilski przyjął poddaństwo w 1769 roku i ożenił się z córką fornala w tych że Łękach Małych.Niestety nie udało się mi jeszcze (?) ustalić jego pochodzenia , ani wcześniejszej profesji od 1774 jest już kmieciem." "
Wszystkie linie pochodzące od tego Stanisława to już w drugim pokoleniu Sibilak/Sibila.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2012, 11:47 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2012, 11:09
Posty: 1
Witam. Jestem nowy tak samo sie nazywam Sibila szukam przodków którzy osiedlili się w rejonie Poznań, Pobiedziska i rejony pobliskie. Rodziny się rozrosły. Szukam kogoś z przodków o imieniu Józef który urodził się ok 1879r. Był to mój pradziadek ale on miał brata gdzieś w Poznańskim.
Pozdrowionka !!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2012, 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
Niestety ale w moim drzewie na obecny stan wiedzy brak Józefa Sibila ur.1879 a nawet w okresie +- 10 lat.Może Twoje korzenie są związane z par.Wielichowo tam jest zupełnie inna linia Sibila i pojawiają się ur Józef w tym okresie.
Proponuję odwiedzić stronę
http://www.sibilski.org
W "Basa" jest
Kostrzyn (USC) - akt urodzenia, rok 1898
Franciszek rodzice: Andrzej Sibila i Józefa Szarzyńska

Jest mozliwość przejrzenia skanów na szukajwarchiwach.pl
http://szukajwarchiwach.pl/53/1875/0/1/73/str/1/8/#tab2
skan 77
To są Twoje strony może to jest jakiś ślad ?
A co mówi akt zgonu pradziadka Józefa ?
Proponuję rozmowę na pw.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2012, 13:23 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2012, 13:59
Posty: 36
Lokalizacja: Gniezno
Witam!
Mam kolegę w szkole - liceum, niejakiego Andrzeja Sybilskiego.
Może to też jest jakaś rodzina. Co prawda z inną pisownią, ale pomyłki się zdarzają.
Jego najbliższa rodzina mieszka w Gnieźnie.

pozdrawiam
Sebastian Fryda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2012, 16:01 
Offline

Dołączył(a): 28 cze 2010, 09:49
Posty: 10
Ks.Czesław Sibilski
ur.29.5.1907 r. w Wyskoci, dekanat kościański,
syn nauczyciela wyskockiego Zygmunta Sibilskiego, (Kronika Szkoły)
święc.kapł.1931,
prymicje w Wyskoci 21.6.1931.
Admin. par. Dopiewo, pow.Poznań,
Internowany 24.1.1940 i osadzony w Chludowie, Lubiniu do 22.5.1940, Forcie VII w Poznaniu, Dachau, Gusen, Dachau,
zm.2.12.1942.

Mam jego zdjęcie z prymicji z Wyskoci i obrazek prymicyjny...
pozdrawiam
m.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 cze 2012, 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, 11:42
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Witam!
W parafii Przemęt jest ślub 21.06.1904
Sibilski Stanisław z Komorowa + Przydróżna Balbina z Siekowa
młodzian i panna; 25 i 1/2 + 21 lat.
Św. śl.:Przydrożny Andrzej Siekowo + Firlej Wincenty Siekowo.
Serdecznie pozdrawiam - Izabella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2014, 04:25 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 16:51
Posty: 149
Witaj
Olku
Choć minęło już trochę czasu od ostatniego wpisu może znalazłeś osobę o imieniu Marianna Sbilak urodzoną przed 1845 rokiem.
z góry dziękuje za odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam
Łukasz R.


Poszukuję Nowiccy z Popowa (powiat Oborniki),Bączyków z Gałowa.Smiłowa, Lembiczów z Gałowa, Przyborowa,Jankowskich z Baborowa,Feliksiak z Wymysłowa,Jadamscy z Lidzbarka oraz Dzierzgonia,Dąbrowscy okolice Wrocek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2014, 11:35 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2009, 21:22
Posty: 134
Lokalizacja: Szczecin
Marianna Sibilak ur. 16.07.1859 r. zmarła 06.07.1935 w Wilanowie par. Łęki Wielkie.
Rodzice: Aleksander Michalski, Elżbieta ?

_________________
pozdrawiam
Piotr

Poszukuję: miejsca zgonu Franciszka Szmyta (Szmidta, Schmidta) ur. 30.03.1897 w Łękach Wielkich i jego rodziny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2014, 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
Balbas napisał(a):
Witaj
Olku
Choć minęło już trochę czasu od ostatniego wpisu może znalazłeś osobę o imieniu Marianna Sbilak urodzoną przed 1845 rokiem.
z góry dziękuje za odpowiedź.


Łukaszu jeżeli dobrze rozumiem chodzi o Marianne urodzoną jako Sibilak?
Jężeli tak to w drzewie wywodzącym się że wsi Łęki Małe (par.Łęki Wielkie) jest tylko jedno urodzenie spełniające to kryterium.

1841/11 - wieś Willanowo, ur.31 marca, chrzest 1 kwietnia, Marianna córka Wawrzyniec Sibilak i Ewa Galgalewicz (zazwyczaj pisana Gangelewicz)

Jest to Marianna póżniej ślubująca:
par.Łęki Wielkie 1857/8
Mateusz Michalczak lat 24
Marianna Sibilak lat 16 1/2

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2014, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
piko napisał(a):
Marianna Sibilak ur. 16.07.1859 r. zmarła 06.07.1935 w Wilanowie par. Łęki Wielkie.
Rodzice: Aleksander Michalski, Elżbieta ?

Zapewne chodzi o tę Mariannę?

Kamieniec (USC) - akt małżeństwa, rok 1877

Stephan Sibila (26 lat) , rodzice: Bonaventura Sibila , Marcianna Michalczak ,
Marianna Michalska (18 lat) , rodzice: Alexander Michalski, Elisabeth Jędro , (w innych dokumentach Jąder)

Inne osoby występujące w dokumencie:
Andreas Fornalik
Michael Papież

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2014, 20:22 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2009, 21:22
Posty: 134
Lokalizacja: Szczecin
Olku,
doprecyzuję Twoją informację.
Marianna, córka Laurentiusa (Wawrzyńca) urodziła się pod nazwiskiem Sibila.
Natomiast jeżeli chodzi o jej matkę, Ewę Galgalewicz, to nazwisko to w PP występuje w 15 przypadkach (w miejscowościach Modrze, Kamieniec, Konarzewo i Łęki Wielkie)
Męskie nazwisko Galgalewicz występuje w 6 przypadkach (w miejscowościach Konarzewo, Konojad i Łęki Wielkie).
Nazwisko Gangalewicz (Gangalewiczowna) w PP występuje 1 raz.
Być może przy urodzeniach lub zgonach pojawia się taki zapis, ale nawet w Genetece brak jest w Wielkopolsce osób o takim nazwisku.

_________________
pozdrawiam
Piotr

Poszukuję: miejsca zgonu Franciszka Szmyta (Szmidta, Schmidta) ur. 30.03.1897 w Łękach Wielkich i jego rodziny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2014, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
piko napisał(a):
Olku,
doprecyzuję Twoją informację.
Marianna, córka Laurentiusa (Wawrzyńca) urodziła się pod nazwiskiem Sibila.
Natomiast jeżeli chodzi o jej matkę, Ewę Galgalewicz, to nazwisko to w PP występuje w 15 przypadkach (w miejscowościach Modrze, Kamieniec, Konarzewo i Łęki Wielkie)
Męskie nazwisko Galgalewicz występuje w 6 przypadkach (w miejscowościach Konarzewo, Konojad i Łęki Wielkie).
Nazwisko Gangalewicz (Gangalewiczowna) w PP występuje 1 raz.
Być może przy urodzeniach lub zgonach pojawia się taki zapis, ale nawet w Genetece brak jest w Wielkopolsce osób o takim nazwisku.


Pozwolę sobie więc też dopowiedzieć. W rzeczywistości akurat w tym akcie ksiądz użył zapisu nazwiska rodowego ojca Sibila, lecz jest to jedyne dziecko tej pary (z 10) przy którego zapisie jest ta "odmiana" zapisu a nie poprawne dla tej pary brzmienie nazwiska Sibilak. I tak zawsze byli zapisywani rodzice Marianny. Nie chcąc wprowadzać zbędnego wyjaśniania pozwoliłem sobie na użycie tego "poprawnego" zapisu.

Ewa Gangelewicz zmarła 28 listopada 1908r. w par. Łęki Wielkie. Możliwe że jej akt zgonu z USC wyjaśniłby nam pochodzenie jej i jej nazwiska (nie widziałem tego aktu). Jak zapewne wiesz II voto była od 1871 Kowalczak

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2014, 00:01 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2009, 21:22
Posty: 134
Lokalizacja: Szczecin
Olku,
w swoim pierwszym poście podałeś, że posiadasz akty chrztu od 1738 do 1829 roku.
Tak z ciekawości pytam, jak zapisane jest nazwisko rodziców Ewy przy chrzcie. Z pewnością rodzice jej ślub brali przed 1800 rokiem, gdyż wcześniejsze daty w PP nie występują. A swoją drogą Ewa Galgalewicz dożyła pięknych 97 lat.
Jeżeli nie masz danych, to nie szukaj w aktach, szkoda cennego czasu.

_________________
pozdrawiam
Piotr

Poszukuję: miejsca zgonu Franciszka Szmyta (Szmidta, Schmidta) ur. 30.03.1897 w Łękach Wielkich i jego rodziny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2014, 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
piko napisał(a):
Olku,
w swoim pierwszym poście podałeś, że posiadasz akty chrztu od 1738 do 1829 roku.
Tak z ciekawości pytam, jak zapisane jest nazwisko rodziców Ewy przy chrzcie. Z pewnością rodzice jej ślub brali przed 1800 rokiem, gdyż wcześniejsze daty w PP nie występują. A swoją drogą Ewa Galgalewicz dożyła pięknych 97 lat.
Jeżeli nie masz danych, to nie szukaj w aktach, szkoda cennego czasu.


Piotrze posiadam własne szczegółowe notatki z całego tego okresu z tej parafii. Co było bardzo przydatne w czasach gdy nie było PP ani Basia. Szczególnie przy dochodzeniu pokrewieństw między poszczególnymi rodzinami.

Ewa Gangelewicz urodziła się w par. Łęki Wielkie we wsi Gożdzichowo 12 grudnia 1820 roku pozycja 44 jako córka Marcina Galgalewicza famuli i Marianny Pawliczak, chrzestni Wojciech Pawliczak półkmiec i Małgorzata z Galgalewiczów z Gożdzichowa (pp jest to ta sama że ślubu w 1816/4)
par. Łęki Wielkie 1816/4 wieś Gozdzichowo
Stanisław Pawliczak lat 26 z Parzeczewa
Małgorzata Galgelewiczówna lat 21
Więcej nie ustalałem o pochodzeniu Gangalewiczów.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2014, 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Olku!
Może w swoich zapiskach masz wpis chrztu Bonawentury Sibilaka (zmarł w 1883 mając lat 61) - jest w kręgu moich zainteresowań.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2014, 00:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
Basia L. napisał(a):
Olku!
Może w swoich zapiskach masz wpis chrztu Bonawentury Sibilaka (zmarł w 1883 mając lat 61) - jest w kręgu moich zainteresowań.


Barbaro oczywiście że mam.
Chrzest jego był w parafii Łęki Wielkie 1824/19, lipiec11, wieś Łęki Małe, rodzice Franciszek Sibilak (ingulinus) i Łucja z Kasztynków, chrzestni Tomasz Juskowiak ingulinus ze Sępna i Agnieszka Grelczon komornica z Łęki Małej.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2014, 21:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2014, 21:06
Posty: 38
Moi przodkowie to są też Sibilscy z Wielichowa:

Kazimierz Sibilski 6 x pradziadek
Marcin Sibilski 5 x pradziadek
Piotr Sibilski 4 x pradziadek
Apolonia zd. Sibilska Wachowiak 3 x prababcia

odnalezieni dzięki stronie http://www.genealogia.sibilski.org/

Serdecznie pozdrawiam

Ania Wiśniewska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2014, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
annawis napisał(a):
Moi przodkowie to są też Sibilscy z Wielichowa:

Kazimierz Sibilski 6 x pradziadek
Marcin Sibilski 5 x pradziadek
Piotr Sibilski 4 x pradziadek
Apolonia zd. Sibilska Wachowiak 3 x prababcia

odnalezieni dzięki stronie http://www.genealogia.sibilski.org/

Serdecznie pozdrawiam

Ania Wiśniewska


Aniu małe sprostowanie.
Sibilscy/Sibila z parafii Wielichowa nie są w żaden sposób (w linii męskiej) spokrewnieni z tymi którzy mieszkali Sibilak/Sibila od połowy XVIII w. w Łękach Małych na terenie parafii Łęki Wielkie.
Nie udało się tego dowieść ani poprzez moje poszukiwania. Jak i też Kazimierzowi Sibilskiemu autorowi strony internetowej o której wspominasz. A sam Kazimierz Sibilski wspomina w swojej pracy o tym bardzo wyraźnie.
Dlatego należy mówić o dwóch różnych rodzinach.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2014, 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Olku!
Bardzo dziękuję! :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2014, 10:02 
Offline

Dołączył(a): 28 lis 2006, 20:58
Posty: 136
Lokalizacja: Gniezno
Witam

może już było - jesli tak to przepraszam za zaśmiecanie forum

http://gniezno1966.wordpress.com/2011/1 ... nych-1938/

pozdrawiam

Sławek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2014, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2014, 21:06
Posty: 38
W swoim drzewie genealogicznym mam jedno powiązanie z nazwiskiem Sibila...

Moja 2 x prababcia Petronela zd. Michalska Wachowiak miała siostrę - Mariannę zd. Michalska ur.16.07.1859 Wilanowo, której mężem był Stefan Sibila ur.1851, ich ślub 1877 Kamieniec.

Rodzice Stefana Sibili: Bonaventura Sibila i Marcianna Michalczak
Rodzice Marianny Michalskiej: Aleksander Michalski i Elżbieta Jędro(Jąder) - moi 3 x pradziadkowie.

Pozdrawiam Ania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2014, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
annawis napisał(a):
W swoim drzewie genealogicznym mam jedno powiązanie z nazwiskiem Sibila...

Moja 2 x prababcia Petronela zd. Michalska Wachowiak miała siostrę - Mariannę zd. Michalska ur.16.07.1859 Wilanowo, której mężem był Stefan Sibila ur.1851, ich ślub 1877 Kamieniec.

Rodzice Stefana Sibili: Bonaventura Sibila i Marcianna Michalczak
Rodzice Marianny Michalskiej: Aleksander Michalski i Elżbieta Jędro(Jąder) - moi 3 x pradziadkowie.

Pozdrawiam Ania


Aniu ten Bonawentura Sibilak/Sibila to właśnie jest ten o którego pytała 6 września Basia L. :)

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2016, 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Krzysiu, tablica ulega degradacji, z pekniecia juz zrobila sie dziura.

Obrazek

Obrazek

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2016, 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Znalazłem ostatnio nazwisko Sibilski w parafii Błenna.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2016, 16:14 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
stan napisał(a):
Poszukuje wszelkich informacji o nazwisju Sibila , Sibilak ,Sibilski.(oraz wszelkich ich odmianach)
Szczególnie z terenu zachodniej wielkopolski.
Posiadam informacje o parafii Łęki Wielkie(między Kościanem a Grodziskiem Wlkp.) aktach chrzty,śluby,zgony lata 1738-1829 i informacji o osobach Sibilak ,Sibila nie koniecznie tylko z tej parafii.
pozdrawiam
Olek


Witam :-)
Również odnalazłam podobne nazwisko tylko zapis Sybilski
Rok 1740 - akt chrztu Jana Nepomucena rodzice Paweł Sybilski x Catharina ze wsi Wielka Łęka, ale parafia Żytowiecko.

Pozdrawiam,
Mirosława


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2016, 16:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witam serdecznie!
Co do Moich Sibilskich to z tych parafii nie mam nikogo,przynajmniej na dzień dzisiejszy nic nam nie wiadomo,ale warto miec to na uwadze!!!
Pozdrawiam:
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2016, 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Do Olka i Krzysia, dzisiaj wychodzac z cmentarza na Gorczynie zauwazylam grob
z nazwiskiem Sibila. Moze to Wasi krewni ? wiec zrobilam fotki. Ostatnie zdjecie jest
planem orientacyjnym, to jest niedaleko wejscia glownego.
Pozdrowienia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta nie wyrazna tablica to chyba Stanislawa Sibila z d.Sadowska ale pewnosci nie mam.

Ps. przepraszam za bledy ortograficzne czy stylistyczne....staram sie :)

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2016, 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witaj Haniu!
Widze,że przyleciałas do Kraju!
Dziekuje za informacje i zdjęcia.Posprawdzam sobie to juz na spokojnie,a tym czasem zbieramy się na cmentarz do Buku.
Gorąco pozdrawiam:
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2016, 23:14 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Wojciech Sibilski pochodzący ze Śliwna powiat Buk:
1853 rok
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2016, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Dziękuje Grażynko!
To ci ciekawostka...Tak Wojciech to syn Kazimierza Sibilskiego z mojej linii.Urodzii sie w 1825 , zmarł 1866 .
DZiekuje i pozdrawiam:
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2018, 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
W Kalendarzu Koscielnym parafii M.B.Bolesnej
na Sw.Lazarzu z 1939 w Poznaniu, podane sa nazwiska
tych, ktorzy ofiarowali datki na Dom Katolicki /okreslone sumy wymienione/
Miedzy innymi jest wymieniony Sibilski Zygmunt.
Jest takze wymienione w spisie wikariuszy parafi do 1938 roku wlacznie,
nazwisko w 1933 ks.Sibilski Czeslaw, dodane, ze obecnie jest
administratorem w Dopiewie.
Moze sie komus przyda.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2018, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Haniu,dziękuję za informacje!
Ks. Czesław Sibilski ur.1907 w Łagiewnikach,par.Konojad .Zamordowany 1942.12.02 w Dachau.
Zygmunt Sibilski to pp. Zygmunt Ludwik urodzony w 1903 roku,a zmarły w 1981 i pochowany na cmentarzu na Miłostowie.
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2018, 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Krzysiu, zapewne wiesz no ale nigdy nic nie wiadomo wiec pisze.
Nie wiem czy to Twoj przodek ale niejaki Walenty Sibilski zalozyl wraz
z innymi Towarzystwo Gimnastyczne Sokol w Lwowku.
/informacja ze strony Pogoni Lwowek/.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2018, 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Haniu!
Przeglądam stronę Pogoni i nie mogę się ,,dokopoac,, nic o Walentym Sibilskim.Skoro to Lwówek to musiał byc od któregoś z synów Kazimierza Sibilskiego.Mam Walentego s.Pawła ,ale urodzony w Dakowach Suchych w 1866 roku i nic o nim nie wiemy.Jeśli możesz podaj mi linka!
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2018, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Krzysiu,patrz tutaj, masz opis jak i co, https://pogonlwowek.futbolowo.pl/historia

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2018, 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Haniu!
Dziękuję!!!
Teraz następna zagadka bo do nikogo na razie Walenty mi nie pasuje ,chyba że nie wiemy o czyimś dziecku.Czyli do roboty!!!
Pozdrawiam;
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL