Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 12:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 lis 2014, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witam.
Z tego tytułu to piszę, iż niedawno było kolejne coroczne święto naszych bliskich , którzy nagle, lub wczesniej odeszli.
Nawiązuję akurat tu do Forum Wojennego Bohaterowie 1939.pl czyli portalu historyczno wojennego, gdzie sa pochowani żołnieze z Wielkopolski,
a między innymi i mój stryj Feliks Zydor, choć tam na liście poległych pisze : " FELIKS ZYDER".
I tu jest cały "pies "pogrzebany.
Mają tam dane kiedy się urodził, ze służył w 7 batalionie saperów, w 17 Dywizji Piechoty w Poznaniu.
Ale ze nie urodził się we Wieleniu!
No i faktycznie, zacząłem badać tą sprawę. Pierwszy telefon wykonałem do Proboszcza Ks. Romana Popławskiego, bardzo miłego zresztą człowieka. :)
Po weryfikacji szybkiej, ustaliliśmy że nie urodził się we Wieleniu w roku 1914.
Ok, ale mając już moje dosyć pokaźne drzewo genealogiczne na geni.com, zauważyłem ,że ojca brat najstarszy w Rodzinie był stryjek Antek.
Urodził się on bowiem w roku 1912. A jego brat, kolejny stryjek Eda, urodził się w 1919. Ale co zauważyłem!
Parafia w Chojno istnieje od 1917 roku, a Biezdrowo było Parafią wcześniejszą, i właśnie tam urodzili się : Antoni Zydor(1912) oraz Feliks Zydor(1914), zaś Edmund Zydor już w roku 1919, a i więc juz w Parafi w Chojno pow. Szamotulski. Dopiero, później po wyprowadzce z Chojno, dziadkowie przyjechali na Jaryńską7 do Wielenia. I tam juą narodziły się kolejno troje dzieci Helenka(1922), Janinka(1927), oraz mój ojciec Józef Tymoteusz Zydor.

A więc pozostaje mi odszukać metrykę urodzenia z Biezdrowa stryja Feliksa Zydora z roku 1914. Dokładna data to : 19.05.1914 rok.

Ktoś z Państwa mi pomoże ? :)

Link do strony poległych w bitwie nad Bzurą.
http://www.bohaterowie1939.pl/_content. ... itemID=112

Pan Tomasz Karolak, redaktor z Forum "Bohaterowie 1939.pl" nie dowierza moim danym, i dopuki nie odnajdę metryki urodzenia stryja Feliksa, nic nie wniesie zmodyfikowanego tam przeze mnie, czyli danych o rodzinie, o których ja tylko wiem i moja Rodzina.

Pozdrawiam serdecznie.
Leszek
Kontakt na : akwatystyka@gmail.com
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszelkie chęci pomocy z Państwa strony w tej ważnej dla mnie sprawie.

http://www.bohaterowie1939.pl/polegly,z ... 6.html#%27


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL