Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 23:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2016, 07:00 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 142
Witam!

Poszukując moich przodków z Rodziny Pioch otrzymałem informacje, (dzięki pomocy p. Henryka Krzyżana oraz Biura Usług Genealogicznych ORIGO) dotyczącą miejsca pochówku mojego Prapradziadka Franciszka Pioch. Urodzony prawdopodobnie około roku 1815 zmarł w dniu 13 maja 1859 roku i został pochowany (według odnalezionego aktu zgonu) w dniu 16 maja 1859 roku na cmentarzu Alexandrowo (parafia Zbąszyń).

W dniu wczorajszym postanowiłem pojechać z kolegą do miejscowości Aleksandrowo i odnalazłem stary cmentarz zlokalizowany w lesie dębowo - świerkowym. Na tym cmentarzu są pozostałości po około kilkudziesięciu grobach (duża ilości małych, po zmarłych dzieciach). Odnalazłem tylko trzy przewrócone tablice nagrobkowe, jedna z nich była w bardzo dobrym stanie z której można było odczytać nazwisko, daty urodzin i zgonu, pozostałe dwa nagrobki były bardzo nieczytelne.
Był to nagrobek z napisem:
Berta, Wilhelm BECKER geb.Giering urodzona 18.11.1851 r. zmarła 18.12.1852 roku.

Odnalazłem tylko same, wykonane z piaskowca, obrzeża grobów, kilka grobów było bardzo zapadniętych. Miejsce to jest bardzo ciekawe, osoby tam pochowane spoczywają wśród dużych pięknych dębów oraz świerków.

Postanowiłem wrócić wiosną na ten cmentarz i przy pomocy przygotowanego podręcznego sprzętu a w szczególności wykonanego szpikulca-pręta odszukać więcej nagrobków, gdyż jak zdążyłem się zorientować, mogą one zalegać głębiej pod warstwą humusu i ziemi (oczywiście nie naruszając znajdujących się w grobach szczątków zmarłych) i wówczas być może uda się odszukać więcej nagrobków.
Lecz jedno mogę stwierdzić, że jest to cmentarz, który został w bardzo dużym stopniu rozkradziony i zdewastowany.

Posiadając nowe informacje dotyczące tego cmentarz niezwłocznie podzielę się nimi na Forum Gniazda.

Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL