Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2011, 19:14 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Wenecja, Gasawa,

To bardzo ciekawe historycznie okolice, troche czytam o tym.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Ostatnio edytowano 26 lut 2011, 02:15 przez Pawel B Bauza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2011, 14:50 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Z Andrzejem znaleźliśmy juz wspólnego 3xpradziadka. To już kolejny krewniak, którego znalazłam na tym forum :-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Ostatnio edytowano 31 sty 2011, 18:08 przez polaszea, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2011, 03:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno,

Cieszy mnie, ze Ty i Andrzej znalezliscie wspolnych prapra, kto by pomyslal.

To przeciez zupelnie przypadkowe, do tego prawie natychmiastowe, zaledwie po kilku dniach Andrzeja na forum.
Cheers, P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2011, 00:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Do Zofii Wisniewskiej,
Podstolicami zarzadzali Max Milbrant od 1913-20, nastepnie Jan Bauza do smierci, po parcelacji moja babcia wykupila resztowke, od 1931 wykupil to Korneliusz Grymaszewski, zbankrutowal, pozniej byli dzierzawcy Szwarc i Wains.
W okresie 1920-29 zarzadzal Podstolicami dziadek Krzysztofa Dobrzynskiego.
Dziekuje za przyslana informacje, pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2011, 20:56 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2011, 20:13
Posty: 6
Witam! Poszukując moich korzeni natrafiłam na nazwisko Fertykowska /nazwisko rodowe mojej mamy/ w Pana wątku, wiem że moja mama miała siostrę Zofię / po mężu Bauza/, która mieszkała w Poznaniu na Wildzie i miała trzech synów, może ma Pan więcej informacji o rodzinie Fertykowskich. Może jednak jesteśmy Rodziną. Pozdrawiam z Poznania. Maja

_________________
Maja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2011, 01:00 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Maju,
Nasza mama byla zona Wojciecha Bauza, miala 3 synow Jana, Pawla i Tomasza, mieszkala na Wildzie, miala siostre Haline, Kazimiere, z pierwszego malzenstwa mego dziadka Fertykowskiego oraz Aleksandre i Bozene z drugiego.
Halina byla bezdzietna, Kazimiera miala corki Krystyne i Hanne, Bozena nie wiem, Ola mia corke, ktorej imienia nie znam.
Czy z tego wynika ze Ty jestes corka Bozeny lub Oli ? Nie mam watpliwosci, ze trafilas w dziesiatke.
Mam zdjecie dziadka Fertykowskiego.
Prosze pisz po prostu Pawle. P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2011, 02:11 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Maju,
Ola i Bozena mieszkaly na prawo od glownego wejscia do ratusza w Poznaniu. chyba pierwsza ulica na prawo i drugie lub trzecie wejscie na lewo, pierwsze, a moze drugie pietro, kuchnia byla po prawej stronie korytarza od drzwi wejsciowych. Tam tez po raz pierwszy poznalem dziadka Fertykowskiego bedac kilkuletnim brzdacem.
Bozena i Ola byly bardzo ladnymi kobietami i nawet nie majac ich zdjec mam doklade ich
zdjecie w pamieci. Ola wymawiala "R" w sposob nie do zapomnienia, nie tak jak francuskie R, lecz cos pomiedzy polskim i francuskim. Wujek Edek tez stoi mi w pamieci.
Jesli to pokrywa sie z Twoimi wiadomosciami nie ulega watpliwosci, ze jestesmy
bliskimi kuzynami. Swoja droga dziwne jesli nie znasz mego mlodszego brata Tomasza, ktory mieszka w Poznaniu.
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2011, 19:09 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2011, 20:13
Posty: 6
Witaj Pawle! Wszystko się zgadza Bożenka to moja mama , jestem najmłodsza córka, Ola to moja ciocia Ania, która przez najbliższych była tak nazywana. Z całej gromadki sióstr żyją tylko Ola i Bożena , mój tata Edek tez nie żyje. Chyba ciebie widziałam u cioci Haliny w Sopocie, a Tomka pamiętam jak przez mglę, w mieszkaniu na Wildzie, w takim ciemnym pokoju na końcu mieszkania, z gitarą i długimi włosami.Właśnie rozmawiałam z mamą i wszystko się zgadza, jesteśmy rodziną , może pamiętasz moją siostrę LILIANĘ?

_________________
Maja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2011, 19:22 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2011, 20:13
Posty: 6
Ciesze się, że Cie znalazłam :D, pozdrawiamy gorąco Ciebie i Twoja Rodzinę, może na e- mail wyśle fotki, a Ciebie poproszę o jakieś skany fotografii dziadka ,bo my nie mamy. mam profil na nk.

_________________
Maja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2011, 04:17 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Mario,
Twoj pierwszy post mowil mi, ze jestesmy kuzynami :), po prostu za duzo wiedzialas
aby to wykluczyc. Poszperalem w zdjeciach i znalazlem dodatkowo zdjecie z Sopotu, gdzie jest ciocia Halina, Bozena-Twoja mama a moja ciocia, Twoj tata i ciocia Kazia oraz
nasz piesek, Portos. Wysylam e-mail na priv. wiec po Twej odpowiedzi bede mial Twoj adres, zeskanuje zdjecia do wysylki.
Jako ciekawostke podam, ze Twoj tato lubil rosol, ale nie mogl wiedziec, ze w nim sa jarzyny i Bozena musiala wyjmowac na czas, by ich nie widzial.
Wujek Edek mial adwersje do jarzyn a szczegolnie por go niepokoil.

Pozdrow Bozene i Ole ode mnie bardzo goraco.

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2011, 18:54 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2011, 20:13
Posty: 6
hihihihihi :D , co do skłonności nie tolerowania warzyw przez tatę trafiłeś w dziesiątkę, wszystko zielone wiązane było nitką............zaraz sprawdzę pocztę :D ZARAZ ZADZWONIĘ I POZDROWIĘ

_________________
Maja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2011, 22:21 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2011, 20:13
Posty: 6
ups..... nie mam żadnej wiadomości na prywatnych , mam nadzieję ,ze jeszcze coś dojdzie

_________________
Maja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2011, 02:07 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Maju,
Powinnas miec e-mail zaczynajacy sie :wtg_admin, nie rozumiem jak nie mogl dojsc.
W takim razie podaje moj adres tutaj, Pawel

pbbauza@gmail.com

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2011, 19:19 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2011, 20:13
Posty: 6
wysłałam już fotki, pozdrawiam

_________________
Maja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2011, 17:43 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Marianna Bauza *26.6.1854 Murczyn akt 40/1854 Góra
Jan Bauza*2.2.1860 Murczyn akt 10/1860 Góra
rodzice Tomasz Bauza i Barbara Zientara

Katarzyna Bauza *15.11.1854 Białożewin akt 80/1854 Góra
Jan Bauza *14.1.1857 Białożewin akt 4/1857 Góra
rodzice Kazimierz Bauza i Marianna Jankowska

znalazłam przy okazji poszukiwań moich krewnych

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2011, 01:48 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bozeno,
Dzieki, to co na filmach wszystko mam, Kazimierz byl 2 lata starszym bratem mego dziadka Lukasza, pobrali 2 siostry w przestepnym roku i do tego X mial tez nazwisko Jankowski. Dziekuje za uwage, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2011, 02:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
No to Bozenko jestesmy tez jakos polaczeni razem. Wspolna rodzinka rosnie.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2011, 15:18 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Miło mi , Krzysiu, w takiej rodzince....choćby dalekiej :D

Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2011, 07:38 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Cierpliwosc nie jest moja zaleta, lecz nie mam wyboru, w miedzyczasie wracam do mojego projektu wzmacniacza 300B PP. Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Ostatnio edytowano 27 lut 2011, 01:55 przez Pawel B Bauza, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2011, 20:13 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2011, 13:05
Posty: 35
Pawel B Bauza napisał(a):
Czekam juz 6 tygodni na 2 filmy z Mogilna, przegladnalem zamowienie i nadal "pending".

Ja czekalem na zamowinie nawet ponad 2 miesiące..... cierpliwosc jest konieczna :-)

_________________
Andrzej Piechocki
szukam: Szamotuły: Piechocki/a, Lange, Zieliński/a; Znin i okolice: Brzeczka, Szary/a, Nyka, Słupecki/a, Jarmuż, Gnat, Świtała, Jaszak, Sytek, Warda, Krygier, Wesołek, Michalski/a, Sobczak, Kiepura, Fojutowska/i, Góral, Jurek, Strzyż


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 00:28 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Przegladalem dzisiaj malzenstwa z Mogilna lata 1841-67 i trafilem na :

zapis 5 Jan. 1861, Mogilno, Laurentius Superczynski z Szalejewa, wdowiec lat. 37 i Jozefa Dobrzynska lat. 18 z Zabna, rodz. Martinus Superczynski, Catherina Kunieczka, Nicolaus Dobrzynski, Bregitta Ciesielska. Sw. Felix Wagner, Franciscus Dobrzynski.

Jak dotad nie mam do przegladania filmu malzenstw sprzed 1841, czekam na to.
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 02:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle mozesz jeszcze raz zobaczyc ten zapis? Jozefa to siostra mojego pra...Ale ja mam 28 styczen i Lukasz Laparczynski. Pewnie zle przeczytalem nazwisko ale tez i imie???
Czasami L bylo tak fantazyjnie pisane ze wygladalo na S.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 04:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Wysle Tobie na e-mail, do tego w 1827, zapis 112, 15 Oct. jest Simon Dobrzynski, Zabno
zmarly lat 50, rodzice Andreas i Rosalia Kozlowska.
Dzisiaj nie wysle, gdyz jest pozno, jestem po 12 godz. pracy z przerwa na LDS i tylko troche odnotowalem, postaram sie wyslac jutro, po pracy, tzn. po 19:00 i krotkim odpoczynku.
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 05:21 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
Zapis 5, Jan 28, Laurentius Superczynski viduum ex Szelejewo par. Gonsaviensis.

"S" w nazwie Szelejewo (Szalejewo) jest dokladnie takie samo jak "S" w Superczynski i takie samo jak w "Sponsur".

W "Laurentius" L ma zawijas do lewa i z powrotem na samym dole litery, jednak w nazwisku Superczynski tego nie ma, ta samo tego nie ma w nazwisku ojca
"Martinus Superczynski" ani w "Sponsur"

Mysle, ze mam racje, ale decyzje zostawiam Tobie.

Jako ciekawostke wysle Tobie rowniez zapisy slubow z okresu Napoleona, sa po polsku
i to podane jako USC!!

Pisane przez urzednika a nie ksiedza, bardzo ciekawe.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 05:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie, Anno,

Prosze sie nie sugerowac absolutnie tym co ja odczytuje, jako przyklad podam moj blad w odczytaniu nazwiska "Jeske". Anno - mialas "Jeskowna" - i mialas racje.

Ja odczytalem "Jezkowna" i to byl moj blad. Jakas kropke, moze z przebicia poprzedniej strony lub nawet kurz z obiektywu odczytywalem "s" jako "z" z kropka nad "z" i nie mialem racji, gdyz wielokrotnie pozniej znalazlem "Jeske".

Moje spostrzezenia nie zawsze moga byc trafne, szczegolnie ze wzgledu na moje, bardzo wczesne doswiadczenia.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 07:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Okolice Mogilna,Trląga, Kołdrąbia spotkasz także zapis "Jaske"
Natomiast jedna literka i zmiana nazwiska "Brauza" takie nazwiska występują na nagrobkach
w Gnieźnie.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 11:27 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Krzysztofie, Anno,

Prosze sie nie sugerowac absolutnie tym co ja odczytuje, jako przyklad podam moj blad w odczytaniu nazwiska "Jeske". Anno - mialas "Jeskowna" - i mialas racje.

Ja odczytalem "Jezkowna" i to byl moj blad. Jakas kropke, moze z przebicia poprzedniej strony lub nawet kurz z obiektywu odczytywalem "s" jako "z" z kropka nad "z" i nie mialem racji, gdyz wielokrotnie pozniej znalazlem "Jeske".

Pawel


Pawle,

23 czerwca 1850 w Młodocinie zmarła moja prabaka Michalina. Jej nazwisko wcześniej odczytywaliśmy przy urodzeniach jej dzieci jako Jeske, Jeżke, Jeskówna. W Poznań Project występuje nawet jako Isiakowska. Tymczasem przy jej zgonie jest wpis o rodzicach: Walenty Jaśkowski i Marianna z domu Sztych.
I jak na prawdę nazywała się moja Marianna? Nie mam już pojęcia.

Krzysztofie,

W moim drzewie jest kilka osób o nazwisku Superczyński z okolic Gąsawy i Wenecji.
Moja prababka Konstancja Superczyńska ur. 1816 (córka Stanisława i Katarzyny Superczyńskich) wyszła za mąż za mojego pradziada Antoniego Dobersztyna ur. 1812.
Druga moja prababka Agnieszka Superczyńska ur. 1820 (córka Jana Superczyńskiego i Franciszki Łukaszyńskiej) wyszła za mąż za mojego pradziada Wojciecha Nowaka ur. 1821.
Moi pradziadkowie a dzieci powyższych par: Antoni Doberszytn ur. 1841 i Wiktoria Nowak ur. 1854 brali ślub w Wenecji w 1876 roku.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 12:06 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2011, 13:05
Posty: 35
polaszea napisał(a):

23 czerwca 1850 w Młodocinie zmarła moja prabaka Michalina. Jej nazwisko wcześniej odczytywaliśmy przy urodzeniach jej dzieci jako Jeske, Jeżke, Jeskówna. W Poznań Project występuje nawet jako Isiakowska. Tymczasem przy jej zgonie jest wpis o rodzicach: Walenty Jaśkowski i Marianna z domu Sztych.
I jak na prawdę nazywała się moja Marianna? Nie mam już pojęcia.
.


mogla nastąpic zmiana nazwisk np w mojej rodzinie przodkowie to Szary / Szara a dzieci część pisala sie jako Szarzyńscy i tak zobacz:

wpis z Parafii Wenecja 16/1858
Joannes Jarkiewicz (28) ojciec: Joseph Jarkowski, matka: Cunegundis
Marianna Szarzynska (24) ojciec: Joannes Szarzynski, matka: Catharina

wpis rodziców Marianny:
Parafia Wenecja, wpis 5/1830
Joannes Szary (30) ojciec: Thomas Szary, matka: Catharina Sytkowna
Catharina Brzeczkowna (18) ojciec: Stanislaus Brzeczka, matka: Marianna Lukaszowniczowna

dodatkowo w tym wpisie jest syn Jarkiewicz ojciec Jarkowski a póżniej wnuk Józefa Jarkowskiego był Jurkiewicz :-)
nazwisko Szary/a jak najbardziej dalej/obecnie wystepuje.

przy okazji mam pytanie o nazwisko panienskie Łukaszowniczowna czy to Łukaszewska czy Łukaszewicz
pozdrawiam
Andrzej

_________________
Andrzej Piechocki
szukam: Szamotuły: Piechocki/a, Lange, Zieliński/a; Znin i okolice: Brzeczka, Szary/a, Nyka, Słupecki/a, Jarmuż, Gnat, Świtała, Jaszak, Sytek, Warda, Krygier, Wesołek, Michalski/a, Sobczak, Kiepura, Fojutowska/i, Góral, Jurek, Strzyż


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2011, 23:09 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,

Nie mam absolutnie watpliwosci: Laurentius Superczynski. S jest dokladnie takie samo jak "S" w slowie Sponsus i bardzo dokladnie jest napisane nazwisko ojca pana mlodego. Rowniez "u" jest otwarte u gory, wszelkie "a" X zapisywal zamkniete, jednym ruchem piora.
Po otrzymaniu e-mail popatrz na roznice "L" w Laurentius oraz "S" w Superczynski. "L" w Laurentius jest polaczone z reszta liter jednym ruchem piora az do litery "r". Laur, "S"jest oddzielone od "uperczynski".
Mam to na dwoch monitorach w pracy tzn. laptop plus HD monitor podlaczony do lapa, w jednym wybieram zdjecie, przechodze mysza do HD i powiekszam az do 200%.
Innymi slowy - jak mam watpliwosc w domu to przegladam w pracy uzywajac wszystkich mozliwych sposobow z lupa wlacznie, jak potrzeba.
Jestem jeszcze w pracy do 19-tej, wysle mail okolo 20-tej.

pozdrawiam, P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2011, 01:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle dziekuje bardzo za sprostowanie. Rodzice Wawrzyna sie zgadzaja Marcin i Katarzyna. Nie przykladalem zbyt uwagi pewnie gdyz to juz inne nazwisko ale Twoja uwaga jest sluszna no i potwierdzona przez Anie, z ktora mamy nastepne polaczenie. Aniu musimy zobaczyc czy jestesmy dla siebie kuzynami czy inny poziom pokrewienstwa. Ja mam kuzynke starsza od mojego ojca :):)
Pozdrawiamm Was Aniu i Pawle i dziekuje za sprostowanie. Juz poprawiam u siebie.
Pawle zdjecie smierci Szymona mam chociaz robione na samym poczatku mojej zabawy w genealogie i to jednym z pierwszych aparatow cyfrowych. Teraz lepsze sa w telefonach komorkowych.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2011, 02:38 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,
A ja jestem Twoim wujkiem :lol:. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2011, 02:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
No tak faktycznie wujku Pawle. Dzieki za zdjecia. Masz zupelna racje pomimo ze na pierwszy rzut oka L wyglada jak S to S przy nazwisku ojca Marcina jest osobne. Ale ten ksiadz wywijal piorem.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2011, 03:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,

Jeszcze raz: to tylko dzieki Twojej inspiracji, Twoj natychmiastowy odzew na moj pierwszy post byl podstawa mego zainteresowania czasem przeszlym.
Cokolwiek teraz z tego wynika jest dzieki Tobie.
"Wujek Pawel"

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2011, 18:04 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):
Aniu musimy zobaczyc czy jestesmy dla siebie kuzynami czy inny poziom pokrewienstwa. J

Nie wiem Krzysztofie kim Twój Wawrzyniec Superczyński był dla moich prababek Superczyńskich ale to pewnie kwestia czasu :-) jak tylko będziemy mieli wgląd w księgi Gąsowa i Wenecji będzie można to ustalić :-)

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2011, 22:47 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Anno, Krzysztofie, Leszku, Marianie,.........

Wreszcie dzisiaj moglem przegladac Gasawe, mam to na "extended", czyli moge przegladac conajmniej 6 tygodni.
B, D, M, 1782 do 1842. Narazie doszedlem do 1831. Nastepnie B, 1843-1860, M, 1843-1870, d, 1843-1849.

Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2011, 03:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Pawle jak siegne pamiecia to tam niewiele znajdziesz. Ale nigdy nie wiadomo moze cos "missnalem". To byly moje pierwsze mikrofilmy.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2011, 10:06 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawel B Bauza napisał(a):
Anno, Krzysztofie, Leszku, Marianie,.........

Wreszcie dzisiaj moglem przegladac Gasawe, mam to na "extended", czyli moge przegladac conajmniej 6 tygodni.
B, D, M, 1782 do 1842. Narazie doszedlem do 1831. Nastepnie B, 1843-1860, M, 1843-1870, d, 1843-1849.

Pozdrawiam, Pawel


Bardzo się cieszę :-) Będę szukać Superczyńskich, Nowaków i być może Dobersztynów.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2011, 17:26 
Offline

Dołączył(a): 04 sty 2007, 21:31
Posty: 242
Lokalizacja: Austria
Dosc dawno temu przegladalam mikrofilm z Gasawy w poszukiwaniu moich przodkow....i na marginesie w moich notatkach wpisalam smierci ponizej podanych osob, mimo ze nie sa ze mna spokrewnione:

Adalbert Superczynski zm. 20.12. 1870 w wieku 2 lat w Szelejewo(rodzicow nie zapisalam)
Stanislaw Nowak zm.18.12.1870 w wieku 3 miesiecy w Szelejewo ( rodzicow nie zapisalam)
Valentin Nowak zm. 08.05.1875 w Szelejewo w wieku 64 lat....(chyba wdowa po nim to Marianna)

Moze komus sie przyda

pozdrawiam
Ewa

_________________
Ewa Vitovec


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2011, 20:00 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):
Pawle jak siegne pamiecia to tam niewiele znajdziesz. Ale nigdy nie wiadomo moze cos "missnalem". To byly moje pierwsze mikrofilmy.


Spisujac nekrologii oraz zgłoszenia zgonów do USC znalazłam:
Kurier Poznański 1927.01.03. R.22 nr 2
nekrolog
Wiktoryja Bauza rod. Pokładecka
zmarła 01.01.1927 lat 70
pogrzeb w Mosinie 05.01.1927 (środa)


Pozdrawiam :)
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2011, 22:02 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Vitovec napisał(a):
Dosc dawno temu przegladalam mikrofilm z Gasawy w poszukiwaniu moich przodkow....i na marginesie w moich notatkach wpisalam smierci ponizej podanych osob, mimo ze nie sa ze mna spokrewnione:

Adalbert Superczynski zm. 20.12. 1870 w wieku 2 lat w Szelejewo(rodzicow nie zapisalam)
Stanislaw Nowak zm.18.12.1870 w wieku 3 miesiecy w Szelejewo ( rodzicow nie zapisalam)
Valentin Nowak zm. 08.05.1875 w Szelejewo w wieku 64 lat....(chyba wdowa po nim to Marianna)

Moze komus sie przyda

pozdrawiam
Ewa


Bardzo dziękuję. Na pewno się przyda.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2011, 00:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krysiu,

Serdecznie dziekuje za wszelka informacje o Bauza,
Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2011, 13:53 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Andrzeju,

Nazwiski Szary oprocz Wenecji wystepuje rowniez w Gasawie.
Na pierwszych 42 ktore przegladalem znalazlem 2 razy.
Bede przegladal okolo 2 k. czyli mozna sie spodziewac, ze bedzie wiecej info.

W tych pierwszych 42 jest rowniez Dobersztyn w tej dokladnie pisowni.
Wszystko wskazuje na to, ze inne wersje "Dobersztyn" sa znieksztalceniami oryginalnej pisowni, prawdopodobnie X zapisujacy nazwisko nie sprawdzal poprzednich zapisow i polegal na sluchu. Przewaza poprawna pisownia z tego co dotad widze.
Wiekszosc X-ow bylo za to duzo bardziej skrupulatnych przy urodzinach, sprawdzajac, czy z "prawego loza".

Zastanawia mnie co przy zapisach zgonow przyczyna sa "pytocie", nigdy nie slyszalem tego slowa.

Cheers, Pawel

Pozdrawiam,P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2011, 15:16 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Na forum WTG Gniazdo jest temat "Przyczyny zgonów w księgach metrykalnych". W jednym z postów Małgorzata wyjaśniała co to są pytocie:
"W staropolszczyznie "pytocie" oznaczaly znamiona skorne czarnej dzumy czyli dymienice (bolesne powiekszenie wezlow chlonnych w pachwinach oraz pod pachami). W okresach pozniejszych, takze inne wysypki, czasami tez i te wywolane przez wirusy."

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2011, 21:49 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Aniu,

Dzieki. Przegladajac dzisiaj Gasawe napotkalem kilka razy Dobersztyn i raz Doberstyn.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2011, 11:41 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Dzięki za informację. Ostanio nie mam czasu na moje hobby, w dodatku dopadło mnie jakieś przesilenie wiosenno-zimowe. Dopiero w weeked może uda mi się wygospodarować trochę czas na genealogię.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2011, 20:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie, Aniu, Andrzeju N., Leszku......

Patrze od pewnego czasu na lata malzenstw od r. 1834.
Gasawa to kopalnia.

Zapis 3 1834, Walenty Dobrzynski, ojciec panny, z. 8 1835 - Antoni Dobersztyn + ? Superczynska, z. 3 1835 - Michal Jayczyk + Marianna Dobrzynska, z. 13, 1840 - Jan Kiepura + Antonina Duchowna, z. 23, 1840 Wawrzyniec Kalamajka + Marianna Dubinska (Anrzeja N.)

Teraz szczegolnie dla Ani: z. 1, 1841, 16 Feb. Honestus Joannes Woyciechowski Juvenis Servitor de Wienice ? Parochia Niestromnensis cum Francisca Jestkowna Virgine de Lysinin Par Gonsaviensis. Rodzice Petrus et Rozalia de Pawlickie Woyciechowscy, Franciskus Jeske et Constantia de Sporna alias Pokorna.
Swiadkowie Jacobus Gorski, soltys, Andreas Dobersztyn et Franciscus Szpryngier z Lysinina.

Z. 8, 1841 Paulus Bogacki z Marcinkowa Dolnego + Margaritha Dobersztynka z Lysinina, sw. Franciskus Jeske z Lysinina.
Z. 2, 1842 Paulus Wacl + Marianna Dobersztyn z Gasawy corka Piotra i Cecylii Szafranskiej.

Teraz dla Andrzeja N. - z. 21, 1842 Jozef Kalamajka + Marianna Biezalina?, swiadkowie Malak, Szpringier, Grajek.

To tyle na dzisiaj, jestem w pracy dzis, jutro i w poniedzialek od 07 do 19-tej i jak mam chwile czasu to przegladam.

Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2011, 21:18 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pawle

Zapis 8/1835 Antoni Dobersztyn i Kontancja Superczyńska to są moi 3xpradziadkowie.


Dlaczego akurat ten wpis musi być na dole strony i połowy danych nie widać :(

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Ostatnio edytowano 13 mar 2011, 09:09 przez polaszea, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2011, 23:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzesztofie,

25 Nov. 1849 Kazimierz Dobrzynski z Lysinina + Marianna Palkoska 16,z Gasawy, rodz. Jakob i Marianna Dobrzynski; Gaspar Palkoski i Barbara de Wiznerowicz.

Chyba ta sama Marianna 20 (vidua) wyszla za Ignacego Szafranskiego w Jan. 1854.

Andrzeju N.

We wszystkich poprzednich zapisach, ktore ja widzialem w najdawniejszych bylo Kalamayka, pozniej Kalamajka a tu nowy X i zapisal Kalamejka.
Lecz przy ojcu nie byl tak pewny i dobrze zabazgrolil, wiec widac raczej a niz e. Oczywiscie L jest z ukosna kreska, ja nie mam tych liter.

Petrus Kalamejka 29 wdowiec z Ryszewa + Francisca Krupinska 24 z Gasawy. 29 Jan. 1854

Az sie chce powiedziec : co za kolomyjka.

Cheers, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2011, 00:06 
Offline

Dołączył(a): 07 lut 2009, 22:53
Posty: 74
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witaj Pawle,


Piotr Kałamejka jest moim dalekim krewnym. Moja prababcia też już miała nazwisko pisane przez E.

Pozdrawiam


A.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2011, 03:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Tak mam ich Pawle. Tutaj zapisalem Palkowska. Oni mieli 2 dzieci urodzonych w Gasawie Elzbieta 1851 i Wiktoria 1853. Niestety nie moglem znalesc powiazania z moimi. Moj pradziadek przeprowadzil sie do Gasawy pod koniec 1800' i tam brat mojego dziadka Jan mieszkal do smierci 1919. Ponoc mieli tam jakis kramik i dzierzawili zimie. Jan w akcie smierci mial zapisane kupiec. Stad moje zainteresowanie Gasawa. Ale czy tam pojechali na chybil trafil czy dzieki jakims "cynkom" rodziny tego niestety nie wiem.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL