Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2023, 20:44 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2023, 17:44
Posty: 1
Szanowni Państwo,
Przy pomocy strony poznan-project.psnc.pl udało mi się wyśledzić moich przodków aż do przełomu XVIII/XIX wieku. Niestety w tym miejscu natrafiłem na ściane, której nie potrafię obejść. Ustaliłem, iż mój przodek Michał Sławiński (błędnie zapisywany na powyższej stronie jako Stawiński) poślubił Annę z Laskowskich (1821 rok, Środa Wlkp.). W podanym akcie widnieją również dane jego rodziców - Laurentius/Wawrzyn oraz Franciszka Stępowska. Kontynuując poszukiwania udało mi się znaleźć (prawdopodobnie) siostrę Michała, Katarzynę, która poślubiła Sylwestra Topolskiego w Słupcy w 1829 roku. Imiona rodziców w obu przypadkach się zgadzają, zmianie uległo nazwisko matki, które tym razem zostało zapisane w formie Stęgowska. Ze względu na zgodność dat, imion oraz nazwisk (przekręcone p na g) uznałem, iż to prawdopodobnie te same osoby. Przeszukałem stronę Słupca genealogy, znalazłem wiele dzieci Wawrzyńca i Franciszki ale nie było tam Michała. Zakładam po prostu wybrakowane akta (chyba). Chciałbym znaleźć więcej informacji na temat Wawrzyna/Wawrzyńca Sławińskiego i Franciszki oraz ich przodków. Bardzo proszę o pomysły, wskazówki i ewentualne informacje, które państwo posiadacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2023, 18:42 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2015, 16:47
Posty: 298
Nazwisko przodka niekoniecznie musi być na stronie WWW błędnie podane. Mogło tak być w księdze zapisane.
Brak urodzenia Michała nie oznacza, że akta są wybrakowane.
Mógł się urodzić gdzie indziej - w parafii, której indeksy nie obejmują.
Żeby znaleźć coś więcej, trzeba by chyba zajrzeć do źródeł – do skanów ksiąg (www.szukajwarchiwach.gov.pl, www.familysearch.org, albo w archiwach)
Można by jeszcze na stronie genealodzy.pl, ale tam - z tego co widzę - są indeksy od 1900 r.

_________________
Theofilos


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: gerrard, Google [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL