Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 wrz 2020, 22:41 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 442
Interesuje mnie Jakub Bentkowski vel. Bętkowski.

Jakub był żonaty z Marianną Gertrudą Kinecką, pochodzącą z Bystrzycy w Trzemesznie. W Trzemesznie też najpewniej się pobrali jakoś przed 1811 r., ale księgi ślubów są z tego okresu wybrakowane i tego aktu ślubu znaleźć mi się nie udało i pewnie już nie uda. Jakub wraz z żoną byli właścicielami Bystrzycy, w której znajdował się młyn wodny. Później Jakub był właścicielem Jakubowa - części Połajewa. Tam też zmarł 18 grudnia 1855. Niestety w akcie zgonu nie zapisano informacji o jego rodzicach, co tym bardziej dziwne, że w Połajewie księdzem był jego syn Leonard Karol, który zmarł wszakże parę miesięcy przed ojcem (2 września 1855).

Jakub i Marianna Gertruda mili liczne potomstwo, o którym więcej informacji jest w tym wątku: viewtopic.php?f=3&t=11299

Wedle informacji Dworzaczka dot. potomków Jakuba byli to Bentkowscy h. Ostoja, ale o samym Jakubie nic u Dworzaczka nie znalazłem.

Od kilku lat nie mam pomysłu jak szukać czegoś o przodkach Jakuba? Czy mają Państwo jakiś pomysł? Do tej pory szukałem w księgach metrykalnych, ale to źródło wydaje się już wyczerpane, chociaż oczywiście mogłem coś przeoczyć. Może jakieś dokumenty własnościowe/hipoteczne? Może jeszcze coś innego? Na żaden trop nie udało mi się wpaść.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i radę!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL