Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 cze 2009, 16:06 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam Serdecznie.
Moje korzenie sięgają Józefa Faustmanna i Marianny Faustmannowej z Molików.
Otórz są to rodzice mojego pra pradziadka Ignacego Faustmanna (1868 Stoki - 1938 Duszniki ) małżonka Agnieszka Faustmann zd. Wróż (1868 Pszczew - 1944 Duszniki) córka Antoniego i Nepomuceny zd. Grześko Wróżów, wnuczka Stanisława Wróża i Doroty Molędy oraz Andzreja i Katarzyny zd Suscyny Grześków.
Odszukałem kilka gałężi Rodu Faustmann, który posiada nawet herb o którym nigdy niewiedziałem. Kiedyś posiadali również przedrostek "von". Ja rodzina z Wielkopolski oraz z woj. Lubuskiego Stoki Pszczew Szarcz - daw zielonogórskie.
Nastepne gniazdo pochodzi z Golubia Dobrzynia od Józefa Teofila Faustmanna (1849-1919) i Franciszki z Kożlichowskich Faustmannowej - pochowani na cmentarzu w Golubiu-Dobrzyniu.
Następne gniazdo to Wągrowiec- Poznań-Wiry (Wielkopolska)
Następne gniazdo to Również Golub Dobrzyń ale inne imiona Stanisław Faustmann i Maria ze Śliwczyńskich. Rodzice ks. Wacława Faustmanna (1881-1959) Proboszcza z parafii Kaźmierz pochowany na tamtejszym cmentarzu - postaniec śląski.
Następne gniazdo to Bydgoszcz- Kujawsko Pomorskie.
Napotykam równiez rodzinę Faustmann na portalu nasza-klasa.pl - gdzie występują w Szczecinie, Gliwicach.
Masa Faustmannów mieszka w Niemiczech trochę mniej w Austrii i Szwajcarii.
A swoje pochodzenie mają niemieckie nawet słyszałem taką wersję że nazwisko ma pochodzenie niemiecko-żydowskie.
Mój kontakt to:
e-mail jacek98764@wp.pl
gg: 6267275
Pozdrawiam Wszystkich którzy interesują się genealogią - histroią swojej rodziny.

Z poważaniem

Jacek Szajkowski


Ps. Niedawno zakupiłem miesiecznik POMERANIA - jest to iesięcznik zwiazany z eurolandami w Polsce m.in. ten leżący w woj. Kujawsko-Pomorskim.
W tym ze miesieczniku jest artykuł o Lechu Bądkowski który pochodzi z Gdańska zm. w 1984 r. wychowawca D. Tuska - premiera Polski.
Zasłużony dla Pomorza.
Syn Kazimierza Badkowskiego i Zofii z Faustmannów Bądkowskiej
Zofia jest córką Józefa Teofila Faustmanna i Franciszki z Kożlichowskich Faustmannowej.
Rodzina wpomina o wojnach które przechodzili przodkowie Bądkowskich jak i Faustmannów.

cytuję:Miesiecznik Społeczno-Kulturalny. Nr 7-8 lipiec-śierpień 2008
str. 68-69
"Lech Bądkowski jakiego znałem.
SZABLĄ I PIÓREM
Cytat z tekstu: "Co ciekawe, tradycje wojskowe kultywowane były także po kadzieli, w rodzinie Faustmannów, których polska linia wywodzi się od oficera altylerii Augusta II Mocnego."

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2009, 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam!

Kiedyś uczyła mnie w szkole pewna Pani, której nazwisko rodowe brzmiało Faustmann. Pani ta pochodziła z Kępna (więc nie wiem, czy to obszar Twoich poszukiwań), później mieszkała w innym miejscu.

Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2009, 10:21 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
jlabedzki napisał(a):
Witam!

Kiedyś uczyła mnie w szkole pewna Pani, której nazwisko rodowe brzmiało Faustmann. Pani ta pochodziła z Kępna (więc nie wiem, czy to obszar Twoich poszukiwań), później mieszkała w innym miejscu.

Kuba



A jak miała na imię owa nauczycielka??

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2009, 11:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Na imię miała właśnie Beata. :)

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2009, 11:42 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
już wiem o kogo chodzi Beata Kowalczyk zd. Faustmann mieszka w Lusowie obecnie jak dobrze pamiętam.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2009, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 618
Witam.
W dzisiejszym Głosie Wielkopolskim jest nekrolog zmarłego - śp.Tadeusz Faustmann,lat 79.

Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2009, 12:31 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 618
Witam.
Na cmentarzu parafialnym Bożego Ciała przy ulicy Bluszczowej w Poznaniu zauważyłem grób śp.Faustmann Józef (1914-1951).
Pozdrawiam.

Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2009, 20:52 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2009, 22:25
Posty: 13
jacek98764 napisał(a):
Witam Serdecznie.
Moje korzenie sięgają Józefa Faustmanna i Marianny Faustmannowej z Molików.
Otórz są to rodzice mojego pra pradziadka Ignacego Faustmanna (1868 Stoki - 1938 Duszniki ) małżonka Agnieszka Faustmann zd. Wróż (1868 Pszczew - 1944 Duszniki) córka Antoniego i Nepomuceny zd. Grześko Wróżów, wnuczka Stanisława Wróża i Doroty Molędy oraz Andzreja i Katarzyny zd Suscyny Grześków.
Odszukałem kilka gałężi Rodu Faustmann, który posiada nawet herb o którym nigdy niewiedziałem. Kiedyś posiadali również przedrostek "von". Ja rodzina z Wielkopolski oraz z woj. Lubuskiego Stoki Pszczew Szarcz - daw zielonogórskie.
Nastepne gniazdo pochodzi z Golubia Dobrzynia od Józefa Teofila Faustmanna (1849-1919) i Franciszki z Kożlichowskich Faustmannowej - pochowani na cmentarzu w Golubiu-Dobrzyniu.
Następne gniazdo to Wągrowiec- Poznań-Wiry (Wielkopolska)
Następne gniazdo to Również Golub Dobrzyń ale inne imiona Stanisław Faustmann i Maria ze Śliwczyńskich. Rodzice ks. Wacława Faustmanna (1881-1959) Proboszcza z parafii Kaźmierz pochowany na tamtejszym cmentarzu - postaniec śląski.
Następne gniazdo to Bydgoszcz- Kujawsko Pomorskie.
Napotykam równiez rodzinę Faustmann na portalu nasza-klasa.pl - gdzie występują w Szczecinie, Gliwicach.
Masa Faustmannów mieszka w Niemiczech trochę mniej w Austrii i Szwajcarii.
A swoje pochodzenie mają niemieckie nawet słyszałem taką wersję że nazwisko ma pochodzenie niemiecko-żydowskie.
Mój kontakt to:
e-mail jacek98764@wp.pl
gg: 6267275
Pozdrawiam Wszystkich którzy interesują się genealogią - histroią swojej rodziny.

Z poważaniem

Jacek Szajkowski


Ps. Niedawno zakupiłem miesiecznik POMERANIA - jest to iesięcznik zwiazany z eurolandami w Polsce m.in. ten leżący w woj. Kujawsko-Pomorskim.
W tym ze miesieczniku jest artykuł o Lechu Bądkowski który pochodzi z Gdańska zm. w 1984 r. wychowawca D. Tuska - premiera Polski.
Zasłużony dla Pomorza.
Syn Kazimierza Badkowskiego i Zofii z Faustmannów Bądkowskiej
Zofia jest córką Józefa Teofila Faustmanna i Franciszki z Kożlichowskich Faustmannowej.
Rodzina wpomina o wojnach które przechodzili przodkowie Bądkowskich jak i Faustmannów.

cytuję:Miesiecznik Społeczno-Kulturalny. Nr 7-8 lipiec-śierpień 2008
str. 68-69
"Lech Bądkowski jakiego znałem.
SZABLĄ I PIÓREM
Cytat z tekstu: "Co ciekawe, tradycje wojskowe kultywowane były także po kadzieli, w rodzinie Faustmannów, których polska linia wywodzi się od oficera altylerii Augusta II Mocnego."

Witam!
Czy posiadasz już informacje dotyczące swojej rodziny w Wągrowcu?Na pewno mieszka tam dwóch braci o nazwisku Faustmann.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2009, 21:41 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
ewanowaczek napisał(a):
jacek98764 napisał(a):
Witam Serdecznie.
Moje korzenie sięgają Józefa Faustmanna i Marianny Faustmannowej z Molików.
Otórz są to rodzice mojego pra pradziadka Ignacego Faustmanna (1868 Stoki - 1938 Duszniki ) małżonka Agnieszka Faustmann zd. Wróż (1868 Pszczew - 1944 Duszniki) córka Antoniego i Nepomuceny zd. Grześko Wróżów, wnuczka Stanisława Wróża i Doroty Molędy oraz Andzreja i Katarzyny zd Suscyny Grześków.
Odszukałem kilka gałężi Rodu Faustmann, który posiada nawet herb o którym nigdy niewiedziałem. Kiedyś posiadali również przedrostek "von". Ja rodzina z Wielkopolski oraz z woj. Lubuskiego Stoki Pszczew Szarcz - daw zielonogórskie.
Nastepne gniazdo pochodzi z Golubia Dobrzynia od Józefa Teofila Faustmanna (1849-1919) i Franciszki z Kożlichowskich Faustmannowej - pochowani na cmentarzu w Golubiu-Dobrzyniu.
Następne gniazdo to Wągrowiec- Poznań-Wiry (Wielkopolska)
Następne gniazdo to Również Golub Dobrzyń ale inne imiona Stanisław Faustmann i Maria ze Śliwczyńskich. Rodzice ks. Wacława Faustmanna (1881-1959) Proboszcza z parafii Kaźmierz pochowany na tamtejszym cmentarzu - postaniec śląski.
Następne gniazdo to Bydgoszcz- Kujawsko Pomorskie.
Napotykam równiez rodzinę Faustmann na portalu nasza-klasa.pl - gdzie występują w Szczecinie, Gliwicach.
Masa Faustmannów mieszka w Niemiczech trochę mniej w Austrii i Szwajcarii.
A swoje pochodzenie mają niemieckie nawet słyszałem taką wersję że nazwisko ma pochodzenie niemiecko-żydowskie.
Mój kontakt to:
e-mail jacek98764@wp.pl
gg: 6267275
Pozdrawiam Wszystkich którzy interesują się genealogią - histroią swojej rodziny.

Z poważaniem

Jacek Szajkowski


Ps. Niedawno zakupiłem miesiecznik POMERANIA - jest to iesięcznik zwiazany z eurolandami w Polsce m.in. ten leżący w woj. Kujawsko-Pomorskim.
W tym ze miesieczniku jest artykuł o Lechu Bądkowski który pochodzi z Gdańska zm. w 1984 r. wychowawca D. Tuska - premiera Polski.
Zasłużony dla Pomorza.
Syn Kazimierza Badkowskiego i Zofii z Faustmannów Bądkowskiej
Zofia jest córką Józefa Teofila Faustmanna i Franciszki z Kożlichowskich Faustmannowej.
Rodzina wpomina o wojnach które przechodzili przodkowie Bądkowskich jak i Faustmannów.

cytuję:Miesiecznik Społeczno-Kulturalny. Nr 7-8 lipiec-śierpień 2008
str. 68-69
"Lech Bądkowski jakiego znałem.
SZABLĄ I PIÓREM
Cytat z tekstu: "Co ciekawe, tradycje wojskowe kultywowane były także po kadzieli, w rodzinie Faustmannów, których polska linia wywodzi się od oficera altylerii Augusta II Mocnego."

Witam!
Czy posiadasz już informacje dotyczące swojej rodziny w Wągrowcu?Na pewno mieszka tam dwóch braci o nazwisku Faustmann.


Witaj w mniejszym stopniu posiadam nawet z nimi nawiązałem kontakt... Oni są od Romana Faustmanna a to prawdopodobnie brat moje pra pra dziadka Ignacego FAUSTMANNA.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2009, 11:08 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2009, 10:52
Posty: 1
Dane dotyczące rodziny, którą opisałeś, są mi częściowo znane. Mieszkam w Bydgoszczy. Jestem córką Stefana Faustmann i wnuczką Piotra Faustmann. Proszę o kontakt :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2009, 15:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo Halino,
myslalam o Tobie kilka dni temu kiedy czytalam ten temat. Wlasciwie zastanawialam sie w jaki sposob do Ciebie dotrzec poniewaz nie znam Twojego adresu mailowego. Nawet sie nie spodziewalam ze sama ze tu trafisz i spotkamy sie w temacie genealogia.
Witam Cie serdecznie na forum i pozdrawiam, Teresa Swiatkowski :)

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2010, 10:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2009, 19:20
Posty: 18
Nie wiem na ile pomogę w twych poszukiwaniach ale jest (był... już nie żyje) sporo informacji o księdzu Wacławie Faustmannie, który był sporego formatu postacią dla mieszkańców parafii i gminy w Kaźmierzu Wielkopolskim. Spójrz na strony: www.kazmierz.com.pl lub www.parafiakazmierz.pl
Pozdrawiam Remigiusz

_________________
Poszukuję - z okolic Szamotuł-Obrzycka-Pniew-Zajączkowa-Koźla - Kaczmarek-Prędka vel Janowiak-Szajstek-Siminiak-Orzeł-Maćkowiak-Szczechowiak-Halaburda (Hałaburda)-Kiersztan (Kierstan) - z okolic Strzelce Wielkie i Gostyń - Fajfer i Ptak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2010, 14:32 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Remi napisał(a):
Nie wiem na ile pomogę w twych poszukiwaniach ale jest (był... już nie żyje) sporo informacji o księdzu Wacławie Faustmannie, który był sporego formatu postacią dla mieszkańców parafii i gminy w Kaźmierzu Wielkopolskim. Spójrz na strony: http://www.kazmierz.com.pl lub http://www.parafiakazmierz.pl
Pozdrawiam Remigiusz



Witam p. Remigiuszu !
Tak ks. Wacław to daleka dla mnie rodzina. Mam jego życiorys, znam jego historię, wiem gdzie jest pochowany blisko Powstańców. Ja pochodzę z rodziny Faustmann, moja babcia sie nazywała Czesława Araszkiewicz zd. Faustmann więc z tąd jej rodzice Mikołaj i Leokadia z Czaprackich to wszystko rodzina, tylko wstecz do któregoś pokrewieństwa jestem z nim krewnym. Mam jego drzewo genealogiczne aż do jego dziadków. Ja natomiast mam do mojego pra pra pra dziadka Josepha Faustmanna ur w 1838 r. i jego żony Josephy Dopychay 1835-1867.

odp.
Pozdrawiam.Jacek.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2010, 08:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2009, 19:20
Posty: 18
Miło mi, że trafiłem. Jednocześnie również jest mi miło, że tyle wiadomości jest w zasięgu ręki o tym zacnym człowieku. Mam nadzieję, że jeśli będę coś potrzebować w celu uzupełnienia wiedzy to będę mógł się zwrócić o pomoc!?
Pozdrawiam
Remigiusz

_________________
Poszukuję - z okolic Szamotuł-Obrzycka-Pniew-Zajączkowa-Koźla - Kaczmarek-Prędka vel Janowiak-Szajstek-Siminiak-Orzeł-Maćkowiak-Szczechowiak-Halaburda (Hałaburda)-Kiersztan (Kierstan) - z okolic Strzelce Wielkie i Gostyń - Fajfer i Ptak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2010, 10:05 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Remi napisał(a):
Miło mi, że trafiłem. Jednocześnie również jest mi miło, że tyle wiadomości jest w zasięgu ręki o tym zacnym człowieku. Mam nadzieję, że jeśli będę coś potrzebować w celu uzupełnienia wiedzy to będę mógł się zwrócić o pomoc!?
Pozdrawiam
Remigiusz



Witam.
Mam nadzieję że coś tam powiem.
Choć rodzina księdza bliższa mieszka we Wrocławiu i Szczecinie.

Pozdrawiam
Jacek.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2011, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010, 18:07
Posty: 111
Lokalizacja: Łowyń/Międzyrzecz
Witaj Jacku,

Byłam dziś na cmentarzu komunalnym,znajdującym się przy szpitalu w Międzyrzeczu.
Przypadkiem znalazłam grób Agnieszki Faustmann ur. 20.I.1873r. zm.23.XI.1952r.
Jutro wyślę Tobie zdjęcia e-mailem.
Pozdrawiam Cię

Gosia

_________________
Poszukuję informacji o Mateuszu Mniszku, który w 1808 roku, w parafii Lwówek ożenił się z Anną Zuzanną Kulak - to moi 4x pradziadkowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2011, 20:26 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj Małgosiu!
Bardzo dziękuję za pamięć. :D

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2011, 07:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Witam ja w Bydgoszczy znalazlam tylko 2 Faustmanow Ryszarda na Bloniu ulica Ikara oraz Zygmunta na Kapusciskach ulica Szarych Szeregow pozdrawiam Zosia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2011, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam serdecznie!

Poszukuję informacji o małżeństwie /przodkach macierzystych/: Johann Faustmann, Anne Luise Faustmann z d. Friedrich. Nie mam o nich żadnych informacji, nie wiem, też gdzie się rodzili, ani nawet gdzie się pobrali, ale w I poł. XIX w. mieszkali w Skwierzynie /Schwerin an der Warthe/.

W Kościele p.w. Św. Mikołaja w Skwierzynie były chrzczone ich dzieci:
1. Johann Romanus Faustmann ur. w 1834r.
2. Joseph Albert Faustmann ur. w 1837r.
3. Ambroży Stefan Faustmann ur. w 1841r.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2011, 20:55 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Witam
Nazwisko Faustmann z parafii w Brodach.
Pozdrawiam Marianna.

Brody
Wilhelmus Faustmann, akt nr 84
http://szukajwarchiwach.pl/53/3246/0/6. ... bHTCAUWx9A
1864
Wilhelm Faustamn, akt nr 37
http://szukajwarchiwach.pl/53/3246/0/6. ... SUuXXtGtjA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, 16:41 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj Marysiu!

Dziękuję Tobie serdecznie, za wskazanie informacji o pewnych, nieznanych przeze mnie rodzinie Faustmann, w sąsiedniej parafii. Dziękuję raz jeszcze. Miłej niedzieli.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lut 2012, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Zgony w parafii Buk
Joannes Faustmann 2 miesiace 14 dni zmarł 16.02.1885 Wielkawieś
rodzice Josephus Faustmann,Marianna Kramuszka

Agnes Faustmann 7 miesięcy zmarła 19.07.1886 Wielkawieś
rodzice Josephus Faustmann,Marianna Kramuszka

Felix Faustmann 9 lat zmarł 19.02.1887 Buk,matka Julianna Faustmann

Od 1875 do 1897 więcej zgonów osób o nazwisku Faustmann nie znalazłam

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lut 2012, 20:28 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj!

Serdecznie dziękuję Agnieszko za wypisy, których wcześniej nie posiadłem.
Dziękuję raz jeszcze za pamięć, i za poświęcony czas :D

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2012, 08:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Wypisane ze zgonów parafii bukowskiej
Marianna Fausmann,zmarła 22.03.1901 Sędzinko wiek 6 miesięcy
rodzice Ignatius Fausmann,Agnes Wróż(nazwisko zapisane bez litery T)

Josephus Faustmann zmarł 23.09.1901 Sendzinko lat 64
pozostawił z I małżeństwa 3,z II 6,jedno minor(małe,najmłodsze)dopisane Marianna Kramuszka bez zaznaczenia kim jest
zgon zgłosiła matka

Maria Faustman zmarła 16.05.1912 Wielkawieś lat 70
rodzice Jacobus Kramuszka,Antonina

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2012, 15:15 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj Agnieszko!

Tak, to są ci Moi, których szukałem.
1 zgon to siostra mojego pradziadka Mikołaja Faustmanna 1904-1987, która umiera w 1901r., natomiast Józef to dziadek mojego pradziadka, a ojciec Ignacego 1867-1938, jak i II żona Józefa F. - Marianna z d. Kramuszka. /wcześniej ożenił się z panną Józefą z d. Dopychay która zmarła w 1867r. as urodziła się w Jabłonce w par. kat. Trzciel w 1833r. - c. Sebastiana i Agnieszki z d. Kołodziey/

W końcu udało się namierzyć zgon: Józefa, jego żony Marianny jak i przy okazji wnuczki Józef - Marianny.

Dziękuję Agnieszko, za poświęcony Twój czas.. :D

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2015, 19:10 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2015, 18:18
Posty: 1
Witam Cię serdecznie Jacku.
Wybacz, że kontakt się urwał, i to z mojego powodu, ale życie przestało mnie rozpieszczać i rzuciło parę kłód pod nogi :(
Pozbierałam się, choć to trochę trwało i odnawiam kontakty, które straciłam. Będę bardzo wdzięczna jeśli zechcesz je dalej kontynuować.
Tydzień temu wróciłam do poszukiwań moich przodków, ale zajęłam się rodem Wilga i szukając ich napotkałam na Ciebie.
Ja jak zapewne pamiętasz pochodzę bezpośrednio z linii Romana Faustmann i Franciszki Wleklak.
Z tej linii pochodzi gałąź Faustmanów z Wągrowca, od Stanisława - brata mojej pra-babci Mari Faustmann.
Z tej linii pochodzi również Jan Faustmann, którego czcząc pamięć nazwano jedną z ulic w Luboniu (został stracony w Oświęcimiu).
Co do znanego nam Wacława Faustmann ks.prob. w Kaźmierzu, to był on kuzynem mojej pra-babci, i nie wiem jeszcze gdzie go przykleić.
Podobnie jak Ty szukam mojej rodziny od początku z bardzo nielicznymi danymi. Mam nadzieję, że uda mi się coś znaleźć.
Jestem ciekawa, czy faktycznie Roman i Ignacy byli braćmi?
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w poszukiwaniach.

P.S. Mój e-mail jest bez zmian, w razie gdybyś potrzebował :D julkawlodarczyk@interia.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2022, 23:02 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witajcie! Poszukuję w dalszym ciagu śladów po przodkach Jan Faustmann +1859 i Anna Luisa z d. Friedrich, zam. w okolicy Skwierzyny, Wierzbna, nie znam wiecej informacji, szukam dokumentacji od dłuższego czasu i na żaden trop nie trafiam..

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL