Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 kwi 2016, 23:03 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 19:16
Posty: 400
Lokalizacja: Puszczykowo
Chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów ma może w swych drzewach lub chociażby w notatkach osoby o następujących nazwiskach: Filipiak, Raczak, Siebiera oraz Jaroniak (lub Jaroni). Teren którego to dotyczy to Pogorzelica / Śmiełów / Tarce / Lgów, a zakres czasowy – mniej więcej 1820 - 1900.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Poszukuję: Bartczak (Mchy, Sebastianowo, Nowe Miasto), Pietruszyński (Dąbrowa, Skórzewo), Filipiak (Śmiełów, Międzychód), Pawlak (Sierniki), Stachowiak (Kotusz, Karśnice, Wąbiewo), Dolata (Parzęczewo), Taciak (Sierniki), Nyczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2020, 13:05 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2011, 20:00
Posty: 3
Dzień dobry, moja praprababcia Małgorzata Leśniewska, wdowa po Teodorze Tołkaczu, wyszła drugi raz za mąż za Jana Siebierę, ur. w Kretkowie w 1849r. Prapradziadek Teodor zmarł w 1863r, a w 1873r praprababcia urodziła pierwszego syna z 2 związku, Karola, zatem ślub z Janem Siebierą miał miejsce między 1863 a 1873. Małgorzata miała z Janem Siebierą jeszcze drugiego syna, Teodora. Teodor ożenił się z Filomeną Gunther i mieli dwie córki, Marię i Klarę. Czy to coś Panu mówi? Maria i Klara urodziły się w Lipsku, ale potem chyba mieszkały w Poznaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2020, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 19:16
Posty: 400
Lokalizacja: Puszczykowo
Witam,
Moje informacje o Siebierach zaczynają się od Wawrzyna, który ze związku z Elżbietą Fabiszak miał co najmniej troje dzieci (a może i więcej) – Tomasza (1821-1900), Józefę (1827-1905) i Marcina (1830-1879).

Dalej mam pociągniętego tylko Tomasza, bo on (a właściwie część jego dzieci) łączy się z moimi Filipiakami. Ożenił się on w 1845 r. z Anną Jaroni (lub Jaroniak) i mieli co najmniej 5 dzieci (Stanisława, Michał, Tekla, Katarzyna, Wojtek).

Nigdzie nie mam odnotowanego żadnego Jana Siebiery. Kretków też mi się nie pojawia chociaż okolica m.in. więcej ta sama.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Poszukuję: Bartczak (Mchy, Sebastianowo, Nowe Miasto), Pietruszyński (Dąbrowa, Skórzewo), Filipiak (Śmiełów, Międzychód), Pawlak (Sierniki), Stachowiak (Kotusz, Karśnice, Wąbiewo), Dolata (Parzęczewo), Taciak (Sierniki), Nyczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2020, 21:37 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2011, 20:00
Posty: 3
Szkoda, dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam. Anna Kuczyńska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2022, 18:11 
Offline

Dołączył(a): 11 kwi 2022, 15:02
Posty: 1
gregB napisał(a):
Chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów ma może w swych drzewach lub chociażby w notatkach osoby o następujących nazwiskach: Filipiak, Raczak, Siebiera oraz Jaroniak (lub Jaroni). Teren którego to dotyczy to Pogorzelica / Śmiełów / Tarce / Lgów, a zakres czasowy – mniej więcej 1820 - 1900.


W moim drzewie jest Katarzyna Raczak (moja praprababka), urodzona w 1847 (nie wiem, kiedy zmarła), wyszła za Piotra Andraszaka (1837 - 1911) w 1868 (parafia Pogorzelica). Mieszkali w Śmiełowie.

Pozdrawiam,
Marta

_________________
Pozdrawiam,
Marta Jagodzińska
-------
Poszukuję: Jagodzińskich i Czarneckich (Toruń), Wroneckich, Andraszaków i Raczaków (Śmiełów, Kotlin i okolice), Witeckich (Lipno, Warszawa), Koprowskich (Podgaje, Busko-Zdrój, Mysłakowice) oraz Korbanów (Rakoszyn).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2022, 19:46 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 19:16
Posty: 400
Lokalizacja: Puszczykowo
Witam i dziękuję za odzew,
W moim przypadku nazwisko Raczak nosiła moja prapraprababcia. Maria (Marianna) Raczak była żoną Wawrzyna Filipiaka (ślub w 1853 roku w parafii Pogorzelica). Niestety poza informacją o ślubie wg której urodziła się około 1835 roku nic więcej o niej nie wiem. Nie znam jej rodziców ani nie wiem kiedy zmarła. Wg zapisów ze ślubów dzieci Wawrzyna i Marii wynika że żyła jeszcze w 1897 roku. Po ślubie Wawrzyn i Maria także mieszkali w Śmiełowie.

Sprawdziłem że mam w drzewie także Andraszaków. Mianowicie jeden z synów Wawrzyna i Marii – Antoni Filipiak – ożenił się w 1897 roku ze Stanisławą Majchrzak z Gąsiorowa. Rodzicami owej Stanisławy byli z kolei Ignacy Majchrzak i Jadwiga Andraszak (ur. w 1844 w Śmiełowie, zm. w 1885 rok). Jadwiga była córką Józefa Andraszaka i Anny o nieznanym mi nazwisku.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Poszukuję: Bartczak (Mchy, Sebastianowo, Nowe Miasto), Pietruszyński (Dąbrowa, Skórzewo), Filipiak (Śmiełów, Międzychód), Pawlak (Sierniki), Stachowiak (Kotusz, Karśnice, Wąbiewo), Dolata (Parzęczewo), Taciak (Sierniki), Nyczak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL