Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 13:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1059 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2012, 13:01 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Witam
A ja już myślałam, że to u mnie tylko...
Też mi się nie otwierają skany i ten sam komunikat co u innych.
Pozdrawiam Marianna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2012, 09:18 
Offline

Dołączył(a): 05 paź 2010, 07:52
Posty: 28
Szukajwarchiwach ponownie dostępne.

pozdrawiam

_________________
http://www.facebook.com/APPoznan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2012, 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Witam
Mam problemy z dostępem do skanów "szukaj w archiwach" od sobotniego wieczoru. Czy to wina mojego komputera?

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2012, 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Basia L. napisał(a):
Witam
Mam problemy z dostępem do skanów "szukaj w archiwach" od sobotniego wieczoru. Czy to wina mojego komputera?

Niestety, wszyscy mieli takie problemy... :(
Ale właśnie - chyba przed dwoma minutami - dostęp został odblokowany :)

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2012, 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Już mam dostęp :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2012, 10:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 gru 2008, 23:45
Posty: 26
Lokalizacja: Poznań
Szukajwarchiwach nie chodzi już od soboty od rana, tak było też w styczniu, być może konserwacja
Pozdrawiam Lucjan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2012, 11:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2009, 18:19
Posty: 19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., Bydgoszcz
Witam

U mnie wszystko świetnie działa :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam Kasia

http://katarzyna-genealogia.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2012, 12:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Witam!

Znalazłem chyba dość istotny błąd, jeśli chodzi o parafię Goliszew z powiatu kaliskiego.
Księga zatytułowana "Duplikat urodzeń, małżeństw i zgonów 1860" (http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3632/0/-/19) nie przedstawia zapisów z parafii Goliszew, ale z sąsiedniej parafii Tykadłów.

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2012, 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam.Sadzę,że wielu zainteresuje:
AKTA STANU CYWILNEGO PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ CZARNKÓW I PARAFII RÓŻNYCH WYZNAŃ POW. CZARNKOWSKIEGO
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3266/0/6
Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 16:07 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Witam i proszę o instrukcję jak dostać się do skanów.
Chodzi mi o rejestr urodzeń 1790-1844 w parafii Lubiń. Jest 81 skanów. Ale dalej to mam już problem. Zwykle w polu "lista skanów w jednostce" były miniaturki skanów, które łatwo się otwierały. A w tym wypadku pole jest puste.
Co robię źle?
Danka.

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 16:39 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Jacku, nie mam pojęcia co to jest porządek skarbowy ale zrobiłam jak radziłeś i ... nic.
W zależności od przeglądarki raz mam to pole zupełnie puste, raz są obrazki(symbole), które nie chcą się otwierać. A ja bym chciała tak jak w innych zespołach - widzieć miniaturkę skanu.
Pozdrawiam cieplutko.
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 16:53 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
No, teraz to ja już wszystko wiem!!! :oops: :oops: :oops:
Raczej potrafię tylko włączyć i wyłączyć komputer.
Wprawdzie nie jestem blondynką ale usprawiedliwiają mnie siwe włosy. Spróbuj zrozumieć.
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Ale akurat z tą jednostką z Lubinia jest faktycznie coś nie tak. Inne skany u mnie widać, tych natomiast nie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 17:02 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Uff, ratujesz mój honor, Łukaszu. Dzięki.
Jacku, dziękuję za zainteresowanie moim problemem i wyraźną chęć pomocy.
Pozdrawiam.
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 17:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
jado napisał(a):
Łukasz Bielecki napisał(a):
Ale akurat z tą jednostką z Lubinia jest faktycznie coś nie tak. Inne skany u mnie widać, tych natomiast nie.


Łukasz jak wspomniałem wyżej jak wejdziesz przez Serie to wygląda na uszkodzone zdjęcia jak wejdziesz przez jednostki zdjęcia się otwierają tak czy siak Tutorial robiony kilka minut temu świadczy że wchodziłem.


Jacku, nam chodzi o jednostkę o sygnaturze 1, pozycja pierwsza na porządku skarbowym. Ta z urodzeniami 1808 to i umnie funkcjonuje prawidłowo - ta którą pokazujesz w instruktażu.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 17:19 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
[Zgadza się Łukaszu,Fire nie pokazuje w ogóle,Chrome jako uszkodzone,spotkałem się z tym już na kilku zespołach sądziłem że po prostu zrobili miejsce na zdjęcia a zdjęcia wstawią później ale skoro piszecie że wcześniej było znaczy że na serwie pliki nie są właściwie umieszczone.[/quote]

Jacku, ja nie mam pewności, że kiedyś to działało. Dzisiaj próbowałam tam wejść poraz pierwszy.

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2012, 23:49 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Bardzo proszę o wyjaśnienie co oznaczają liczby przy nazwiskach Powstańców Wlkp.

W ZOSI w zespole: Związek Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu
w każdej z jednostek:
http://szukajwarchiwach.pl/53/884/0/1/31/
Z pozdrowieniem

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 17:27 
Offline

Dołączył(a): 05 paź 2010, 07:52
Posty: 28
To numer strony, na której występuje to nazwisko.

_________________
http://www.facebook.com/APPoznan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 17:36 
Offline

Dołączył(a): 05 paź 2010, 07:52
Posty: 28
danamat2 napisał(a):
Witam i proszę o instrukcję jak dostać się do skanów.
Chodzi mi o rejestr urodzeń 1790-1844 w parafii Lubiń. Jest 81 skanów. Ale dalej to mam już problem. Zwykle w polu "lista skanów w jednostce" były miniaturki skanów, które łatwo się otwierały. A w tym wypadku pole jest puste.
Co robię źle?
Danka.


Nic Pani nie robi źle :) .

Przy jednostkach o sygnaturach 1-3 w parafii rz-k Lubiń przy ostatniej aktualizacji pomyłkowo zostały podwieszone skany z USC Lubiń. Przez parę dni skany wisiały, zanim spostrzegliśmy pomyłkę (i użytkownicy również) i zgłosiliśmy skany do usunięcia. Niestety, nie było ich gdzie przenieść, bo USC Lubiń jest teraz przechowywany w Lesznie...
Po usunięciu skanów zostały jednak puste ramki i stąd to nieporozumienie.

_________________
http://www.facebook.com/APPoznan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
TomekD napisał(a):
W ZOSI w zespole: Związek Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu
w każdej z jednostek:
53/884/0/1/31 Spis zweryfikowanych 101 - 4621.
53/884/0/1/32 Spis zweryfikowanych 4622 - 9099.
53/884/0/1/33 Spis zweryfikowanych 9100 - 13620.
dostępne są indeksy osobowe.

O ile mnie pamięć i notatki nie mylą jeszcze kilka miesięcy temu były one kompletne a nazwiska w nich zawarte były odnajdywane przez wyszukiwarkę strony.

Obecnie indeksy są niby nadal widoczne, jednak w każdej z jednostek wyświetla się tylko pierwsza z ponad 200 stron indeksów osobowych - pozostałe strony są puste. Nazwiska które kiedyś odszukałem nie są też teraz znajdowane przez wyszukiwarkę. Sprawdzałem w 3 różnych przeglądarkach - zawsze jest tak jak opisałem powyżej.
Maciej Zdunek napisał(a):
Zgadza się, sprawdziłem i jest tutaj jakiś błąd. Zgłosiłem go już do administratorów w celu wyjaśnienia.
Dziękuję za sygnał i przepraszam za utrudnienia; tymczasem nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do naszej pracowni naukowej - można tam skorzystać z ZoSI "wewnętrznej" gdzie wszystko jest ok.

Panie Macieju,

Jak widać naprawiono już też w wersji internetowej :D
Dziękuję !

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 20:05 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Witam.

Maciej Zdunek napisał(a):
danamat2 napisał(a):
Witam i proszę o instrukcję jak dostać się do skanów.
Chodzi mi o rejestr urodzeń 1790-1844 w parafii Lubiń. Jest 81 skanów. Ale dalej to mam już problem. Zwykle w polu "lista skanów w jednostce" były miniaturki skanów, które łatwo się otwierały. A w tym wypadku pole jest puste.
Co robię źle?
Danka.


Nic Pani nie robi źle :) .

Przy jednostkach o sygnaturach 1-3 w parafii rz-k Lubiń przy ostatniej aktualizacji pomyłkowo zostały podwieszone skany z USC Lubiń. Przez parę dni skany wisiały, zanim spostrzegliśmy pomyłkę (i użytkownicy również) i zgłosiliśmy skany do usunięcia. Niestety, nie było ich gdzie przenieść, bo USC Lubiń jest teraz przechowywany w Lesznie...
Po usunięciu skanów zostały jednak puste ramki i stąd to nieporozumienie.


Czy to oznacza, że skanów z lat 1790 i dalsze nie będzie?

Pozdrawiam.
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Maciej Zdunek napisał(a):
Zgadza się, sprawdziłem i jest tutaj jakiś błąd. Zgłosiłem go już do administratorów w celu wyjaśnienia.
Dziękuję za sygnał i przepraszam za utrudnienia; tymczasem nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do naszej pracowni naukowej - można tam skorzystać z ZoSI "wewnętrznej" gdzie wszystko jest ok.


Nie do końca. Serwer szukajwarchiwach.pl odwołuje się co chwila do http://www.google-analytics.com które jest zablokowane na komputerze w pracowni. W związku z tym przy każdym kliknięciu - a gdy przegląda się skany na szukajwarchiwach, klika się na potęgę - czeka się kilkanaście czy więcej sekund, aż komputer zrezygnuje z odwoływania się do zablokowanej strony i przejdzie "do rzeczy". Łatwo sobie wyobrazić, że korzystanie z ZOSI w tych warunkach przypomina bieg w worku :)

Pozdrawiam

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2012, 22:41 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Witam!
Mam pewne pytanie, które mi się nasuwa przeglądając stronę szukajwarchiwach.pl - otóż czy ktoś z Szanownych Forumowiczów wie może, jaki jest "klucz" skanowania mikrofilmów? Pytam, gdyż w niektórych parafiach są udostępnione skany przykładowo do roku 1856, podczas gdy księgi z lat późniejszych również są zmikrofilmowane.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 18:03 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Szanowny Panie Macieju,

chciałbym zgłosić pewne sugestie sposobu klawiszowej obsługi przeglądania skanów z wybranej jednostki. Strony jednostki oglądam w okienku, które otwiera się domyślnie po kliknięciu na dowolne zdjęcie, bez powiększania tego okienka. Do przewracania kartek używam klawiszy: strzałki w lewo i w prawo.

Tutaj napotykam na dwa problemy:

1. Próba przejścia klawiszem strzałki w prawo z każdego zdjęcia, którego numer kończy się cyfrą "9" (inaczej mówiąc: z ostatniego z każdej 10-zdjęciowej "strony" zdjęcia) na kolejne, kończy się niepowodzeniem - muszę użyć myszy.

2. Często, jeśli po naciśnięciu strzałki w prawo pojawia się ikona oczekiwania na pobranie kolejnego zdjęcia, po załadowaniu zdjęcia aplikacja wyświetla je tylko na moment i zaraz przeskakuje na zdjęcie kolejne (czyli np. po zdjęciu nr 114 wyświetla zdjęcie 116). Problem nie występuje przy obsłudze myszą.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2012, 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Coś mi się widzi, że znów to i owo doszło do skanów na szukajwarchiwach.pl z zasobów AP w Poznaniu. Czy będzie oficjalna lista?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2012, 09:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Konkretnie są to roczniki 1827-1831 duplikatów metrykalnych z powiatu czarnkowskiego - zespół nr 3266.

Nic innego nie udało mi się wykryć z nowości.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 16:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Łukaszu Akta te są od m/w 7 lutego.gdyż w tym wątku informowałam też o znalezieniu ich "AKTA STANU CYWILNEGO PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ CZARNKÓW I PARAFII RÓŻNYCH WYZNAŃ POW. CZARNKOWSKIEGO
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3266/0/6
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2012, 12:23 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 09:18
Posty: 120
Już nie długo nowe skany z konińskiego oddzialu zgodnie z informacją zamieszczoną na stronach AP w Poznaniu rozpoczęła się właśnie digitalizacja kolejnych materiałów. Zasoby wylączone do 30 marca. Digitalizacja dotyczy parafii:
a) Rzymskokatolickich :Brudzew, Grabienice, Grodziec, Grodzisko, Grzegorzew, Izbica Kujawska, Kalinowa, Kleczew, Lądek, Lisiec Wielki, Malanów, Mąkoszyn, Osiek Wielki, Rychwał, Sadlno, Skęczniew, Skulsk, Słupca, Sompolno, Spicimierz, Stare Miasto, Ślesin, Tuliszków, Turek, Umień, Uniejów, Wąsosze, Wielenin, Wilamów, Wilczyn, Wrząca Wielka, Zagórów, Złotków,
b) okręgu Bóżniczego : Dąbie, Izbica Kujawska, Kleczew, Koło, Konin, Słupca, Ślesin, Zagórów.
c) Ewangelicko - Augsburskich : Dąbie, Grodziec, Koło, Konin, Przedecz, Sompolno, Turek, Władysławów, Zagórów, Żychlin.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2012, 12:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2009, 18:19
Posty: 19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., Bydgoszcz
Myślę, że prędzej pojawi się coś z tego co było digitalizowane w listopadzie/grudniu.

mmoonniiaa napisał(a):
Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronach AP w Poznaniu rozpoczęła się właśnie digitalizacja kolejnych materiałów z oddziału konińskiego. Miejmy nadzieję, że już niedługo skany będą dostępne on-line w ZoSIA. :) Dotyczy to parafii:
  • powiatu kolskiego: Borysławice Kościelne, Chełmno, Dąbie, Dęby Szlacheckie, Dobrów, Grzegorzew, Kłodawa, Kościelec, Lubstów, Lubstówek, Mąkolno
  • powiatu konińskiego: Dobrosołowo, Golina, Gosławice, Grabienice, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Konin, Kramsk, Krzymów, Lądek, Licheń, Morzysław
  • powiatu poddębickiego: Chwalborzyce
  • powiatu słupeckiego: Ciążeń, Cienin Kościelny, Giewartów, Koszuty, Młodojewo,
  • powiatu tureckiego: Chlewo, Dobra, Głuchów, Goszczanów, Grzymiszew, Kowale Pańskie
  • powiatu włocławskiego: Broniszewo

Pozdrawiam,
Monika


Do dziś dnia nie ma np. Grzymiszew, Kłodawa, Grzegorzew...

_________________
Pozdrawiam Kasia

http://katarzyna-genealogia.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2012, 21:32 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2011, 18:13
Posty: 271
Lokalizacja: Zagórów
Witam.
Mam pytanie czy skany Grodzica pow. Konin są już umieszczone on-line w Zosia.
Zbyszek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2012, 08:06 
Offline

Dołączył(a): 13 lis 2011, 09:33
Posty: 294
zbyszek-57 napisał(a):
Witam.
Mam pytanie czy skany Grodzica pow. Konin są już umieszczone on-line w Zosia.
Zbyszek.

Zbyszku!
To wszystko możesz sobie sprawdzać tutaj:http://www.szukajwarchiwach.pl/54/754/0/-?q=GRODZIEC+AKTA+STANU&num=25&wynik=2 i tutaj http://www.ksiegi-parafialne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=245&Itemid=337 na bieżąco. Aktualnie jeszcze nie są umieszczone. Ponieważ były digitalizowane w AP Poznań już w grudniu więc chyba już lada moment powinny się pojawić.
Pozdrawiam Ela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2012, 19:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Witam,

zauważyłem, że na szukajwarchiwach.pl pojawiły się nowe skany aktów:

parafia Broniszewice (p. pleszewski) - lata 1818-1835
parafia Błaszki (p. kaliski) - lata 1878-1884


skany z tych lat nie są zamieszczone w wykazie zdigitalizowanych zasobów na stronie AP w Poznaniu

http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=133&Itemid=80

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2012, 16:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
Pojawił się Dobrów (1808-1865 + wykaz 1769-1808)!

:)

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2012, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Na szybko sprawdziłem z jakich parafii dodano metrykalia z zasobów AP Konin. Lista nie obejmuje parafii, które już były i tylko rozszerzono im zakres lat.

Broniszewo pow. Nieszawa
Chlewo pow. Turek
Chwalborzyce
Ciążeń
Cienin Kościelny
Grodziec - ewangelickie
Grzymiszew
Janiszew
Jeziorsko
Kazimierz Biskupi
Kłodawa
Królików
Krzymów
Rzgów
Szamarzewo
Sławsk
Świnice Warckie
Tokary
Wyszyna

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2012, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, 15:56
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Jest już oficjalna lista parafii z oddziału konińskiego, które zostały dodane lub uzupełnione w ZoSIA.

parafie rzym.-kat.:
  • powiat kaliski: Kalinowa
  • powiat kolski: Chełmno, Dąbie, Dęby Szlacheckie, Dobrów, Kłodawa, Kościelec, Lubstów, Lubstówek, Mąkolno
  • powiat koniński: Dobrosołowo, Golina, Gosławice, Kawnice, Kazimierz Biskupi, Konin, Królików, Krzymów, Kuchary Kościelne, Lądek, Licheń, Morzysław, Rzgów, Sławsk
  • powiat łęczycki: Świnice Warckie
  • powiat poddębicki: Chwalborzyce
  • powiat słupecki: Ciążeń, Cienin Kościelny, Giewartów, Koszuty, Kowalewo-Opactwo, Młodojewo, Ostrowite
  • powiat turecki: Chlewo, Dobra, Goszczanów, Grzymiszew, Janiszew, Jeziorsko, Malanów, Tokary, Wyszyna
  • powiat włocławski: Broniszewo
  • powiat wrzesiński: Szamarzewo

parafie ew.-augsb.:
  • powiat koniński: Grodziec

okręgi bożnicze:
  • powiat kolski: Kłodawa, Sompolno
  • powiat koniński: Kleczew
  • powiat wrzesiński: Pyzdry

Pozdrawiam,
Monika

_________________
Koperscy, Suwalińscy, Wróblewscy - Kostrzyn
Szubert, Biernaccy, Lądyszkowscy - Pobiedziska
Wnuk, Szweda - Bługowo
Kucal, Jarończyk - Mąkoszyn
Ochman, Gruchot - Sadlno
Napiórkowscy, Popielarz, Zbierscy, Małeccy - Kramsk, Kościelec, Krzymów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2012, 16:16 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2012, 21:28
Posty: 28
o mało zawału nie dostałam jak zobaczyłam Dobrów i Chwalborzyce w ZOSI - to parafie moich przodków - coś pięknego - dzięki, dzieki, dzieki
Magdalena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2012, 17:09 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2007, 18:53
Posty: 13
Lokalizacja: Koszalin
Dzień dobry!
Próbuje obejrzec choć jeden skan jednej strony z ksiegoi parafialnej jakiejkolwiek parafii. Nie potrafię. proszę o instruktaz kogokolwiek, kto te skany ogladał. Prosi:
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.genealog.nazwa.pl/dlawich/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2012, 17:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, 10:59
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
dlawich napisał(a):
Próbuje obejrzec choć jeden skan jednej strony z ksiegoi parafialnej jakiejkolwiek parafii. Nie potrafię. proszę o instruktaz kogokolwiek, kto te skany ogladał.


Szczegółowy wykaz skanów:
http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=80

Instrukcja obsługi:

http://www.poznan.ap.gov.pl/images/file ... rukcja.pdf

_________________
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2012, 17:35 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, 15:56
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Krótka instrukcja pod kątem ksiąg stanu cywilnego. Załóżmy, że chcemy przejrzeć dostępne zasoby z parafii Broniszewo 1876-84.

1. Wchodzimy na stronę http://szukajwarchiwach.pl/ i klikamy na [Archiwum Państwowe w Poznaniu. Oddział w Koninie].
2. W polu tekstowym wpisujemy: Broniszewo (zanim klikniemy [szukaj] dodatkowo można sprecyzować wyniki wyszukiwania: po lewej stronie mamy ramkę [Wybór działów], gdzie z listy wybieramy akta metrykalne oraz urzędy stanu cywilnego).
3. Po kliknięciu [szukaj] pojawi się link do konkretnego zespołu: [54/733/0 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Broniszewo (pow. włocławski)] - klikamy.
4. Wyświetlą się informacje o zespole, są też zakładki: Serie oraz Jednostki - klikamy [Serie].
5. Wybieramy serię, która w nawiasie ma jakąś liczbę, czyli np. [6.1 Urodzenia, małżeństwa, zgony (35)].
6. W zakładce Jednostki wyświetliło się nam 35 z 36 dostępnych jednostek w zespole, czyli te, które należą do klikniętej serii. Warto w tym momencie kliknąć [Włącz porządek skarbowy], aby wyświetlić wszystkie 36 jednostek w całym zespole, czyli ze wszystkich serii.
7. Klikamy teraz na dowolną księgę np. z roku 1876, pojawią się informacje o jednostce oraz zakładka: [Skany], na którą klikamy.
8. Widzimy miniaturki, które możemy powiększyć - po kliknięciu pojawi się powiększenie - w jego prawym dolnym rogu klikamy na lewe kółeczko uruchamiające nowe okienko wraz z narzędziami do nawigacji: poprzedni, następny, kontrast, jasność, powiększanie, zapisywanie skanu na dysku - poprzez kliknięcie prawym przyciskiem na [Pobierz] pod skanem.

Gdyby pojawiły się jakieś problemy, proszę pytać, pomożemy. :)

Pozdrawiam,
Monika

_________________
Koperscy, Suwalińscy, Wróblewscy - Kostrzyn
Szubert, Biernaccy, Lądyszkowscy - Pobiedziska
Wnuk, Szweda - Bługowo
Kucal, Jarończyk - Mąkoszyn
Ochman, Gruchot - Sadlno
Napiórkowscy, Popielarz, Zbierscy, Małeccy - Kramsk, Kościelec, Krzymów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2012, 18:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2011, 19:39
Posty: 143
Lokalizacja: Koszalin
magdalena72 napisał(a):
o mało zawału nie dostałam jak zobaczyłam Dobrów i Chwalborzyce w ZOSI - to parafie moich przodków - coś pięknego - dzięki, dzieki, dzieki
Magdalena



To tak jak ja gdy zobaczyłam Rzgów :)
Może uda mi się znaleźć akt ślubu moich pradziadków. Wielkie dzięki!

Pozdrawiam serdecznie Wiesława

_________________
Szukam informacji o rodzinie Czajka - Goździków i Sobczak - Kwileń, Niniew, Kopojno, Wrąbczyn.
W łódzkim: Matusiak - Piaski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2012, 07:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Co ciekawe, z Boleszczyna i Bierzwiennej są też lata 1878-1884, tzn. są w ZOSI, ale nie ma na liście pod:
http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=80

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2012, 09:13 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Dla dlawich.
Proszę wymienić przeglądarke na nowszy typ np.Internet Explorer 8 lub 9 i będzie OK.Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2012, 10:20 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2007, 18:53
Posty: 13
Lokalizacja: Koszalin
Chyba masz rację. Otworzyłem skan i nie mogę go przeczytać. Taka marna jakość. Powiększam i "robią" mi się piksele. Te księgi które sfotografowałem z Leszkiem Ćwiklińskim w A.P: Gdańsk, Kielce, Grodzisk Mazowiecki, Łódź, Pułtusk czy w A.D: Pelplin, W-wa Bielany, W-wa Praga, W-wa św.Krzyż, Kielce i.t.d. a dostępne na: genealodzy.pl są jednak o wiele lepszej jakości. :shock:
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.genealog.nazwa.pl/dlawich/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2012, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Do Dławich

Skany są doskonałej jakości . Nie potrzeba lepszej .
I nie chodzi tutaj o przeglądarkę .

Po prostu nie to oglądasz .
Sprawa jest prosta .

Z paska stanu przekopiuj pełny adres do jakiegokolwiek zdjęcia ,które oglądasz
Na przykład:
http://szukajwarchiwach.pl/54/741/0/6.1 ... U-leCfppQw


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lip 2012, 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Witam!
Na stronie "szukaj w archiwach.pl" figuruje wykaz akt metrykalnych Miłosław Miasto ale bez skanów.
Czy ktoś, jeśli to możliwe może mi powiedzieć czy i kiedy będą dostępne on-line? A może ktoś ma dostęp
do tych akt i odczyta dla mnie akt urodzenia mojej babci. Znam pełną datę urodzenia a interesują mnie
wszelkie zapiski dotyczące jej rodziców w szczególności miejsca ich urodzenia. Być może jest to też Miłosław
ale chcę mieć pewność.

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2012, 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
On line są dostepne tylko z następujących lat: 1 Akta urodzeń 1876-1877 (7, 10),

3 Akta małżeństw 1875-1877 (2, 5, 8),

4 Akta zgonów 1875-1877 (3, 6, 9)
Rafał Kedziora

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2012, 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Dziękuję Rafał, ale mnie interesuje rok 1888 czyli rok urodzenia mojej babci a ponieważ Walentyna Kowalska była najstarszym dzieckiem urodzonym 19 stycznia 1888r. w Miłosławiu więc przypuszczam, że pradziadowie ślub brali w roku 1887 lub może 1886 ale nie mam pewności, że też w Miłosławiu. Oczywiście mogę napisać do AP Poznań i pewnie w końcu tak zrobię ale chciałam jeśli się uda, pójść najpierw "na skróty" :wink:

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2012, 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
krambud napisał(a):
On line są dostepne tylko z następujących lat: 1 Akta urodzeń 1876-1877 (7, 10),

3 Akta małżeństw 1875-1877 (2, 5, 8),

4 Akta zgonów 1875-1877 (3, 6, 9)
Rafał Kedziora


Tylko, że to są dokumenty USC Miłosław - obwód wiejski, a Bożena szuka Miłosław - obwód miejski.
Odpowiedź na jej pytanie, kiedy właśnie one pojawią się on-line, znają tylko w AP w Poznaniu... :wink:

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2012, 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Jerzy Drzymała napisał(a):
Tylko, że to są dokumenty USC Miłosław - obwód wiejski, a Bożena szuka Miłosław - obwód miejski.


Tak, rzeczywiście muszę szukać w obwodzie miejskim a obwód wiejski jest już w bazie BASIA od paru miesięcy zindeksowany.

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2012, 23:47 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2011, 23:58
Posty: 66
Czy wiadomo coś, kiedy można się spodziewać skanów z parafii Brudzew i Uniejów? Zauważyłem, że są plany na ich udostępnienie. W szukaj w archiwach, Uniejów już jest, ale bez skanów, z tego co przejrzałem, a o Brudzewie ciiiisza.
Pozdrawiam
G.

_________________
Pozdrawiam
Gracjan


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1059 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL