Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 10:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2012, 17:18 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Dzisiaj dostałem wiadomość z archiwum w Lesznie .Na pewno warto przeczytać !Pozdrawiam Wojtek!!



ARCHIWUM PAŃSTWOWE
ul. Solskiego 71, tel. 526 97 19
64-100 Leszno

Pan





Wasze pismo z dnia Znak Nasz znak Data
2012-11-8 841-123/12 2012-11-21


Archiwum Państwowe w Lesznie informuje, że posiada księgi urodzeń, małżeństw i zgonów dla miejscowości Słupia Kapitulna z lat 1874 (od daty 1.10.1874) – 1911.
Akta sprzed roku 1874 dla parafii katolickiej Słupia Kapitulna mogą posiadać:
Archiwum Państwowe w Poznaniu
ul. 23 Lutego 41/43
skr. poczt. 546
60-967 Poznań,
email: archiwum@poznan.ap.gov.pl

Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu
ul. Posadzego 2
61-108 Poznań,
email: sekretariat@aap.poznan.pl
http://www.aap.poznan.pl

Niestety, w chwili obecnej – z uwagi na awarię baz danych – nie możemy zweryfikować informacji o tym z jakich lat posiadają dokumenty ww. archiwa.

Akta wytworzone po roku 1911 przechowywane są nadal we właściwych urzędach stanu cywilnego.

Do celów genealogicznych Archiwum Państwowe w Lesznie wydaje kopie nieuwierzytelnione!

Z dniem 1 czerwca 2011 zmieniły się zasady przeprowadzania poszukiwań genealogicznych przez Archiwum Państwowe w Lesznie.
W związku z dużą liczbą podań, Archiwum prowadzi poszukiwania genealogiczne w ograniczonym zakresie.
Akta stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgony) oraz wpisy w kościelnych księgach metrykalnych są wyszukiwane po podaniu przez zleceniodawcę następujących danych:
• nazwa poszukiwanego dokumentu (np. akt urodzenia),
• imię i nazwisko osoby, której akt dotyczy (w przypadku dokumentów dotyczących urodzeń, małżeństw, zgonów sprzed daty 1.10.1874 - kościelnych akt metrykalnych – także wyznanie),
• data poszukiwanego aktu (ewentualnie czasokres: 3 lata!!!),
• nazwa miejscowości, w której nastąpiło zdarzenie oraz nazwa powiatu, na terenie którego miejscowość leży.
Wzór zlecenia:
Akt urodzenia, Jan Kowalski, data urodzenia: 22.01.1901, miejsce urodzenia: Rawicz,
lub
Akt urodzenia, Jan Kowalski, data urodzenia: 1901, miejsce urodzenia: Rawicz,
lub
Akt urodzenia, Jan Kowalski, data urodzenia: 1901-1903 , miejsce urodzenia: Rawicz,

W chwili obecnej możemy zatem podjąć poszukiwania: aktu urodzenia Antoniego Misiek z roku 1891, aktu urodzenia Tomasza Misiek z roku 1889, aktu urodzenia Franciszka Misiek z roku 1896.
Informujemy, że każde 10 minut pracy przy poszukiwaniach kosztuje 15 złotych.
Prosimy o informację, czy Archiwum ma podjąć poszukiwania ww. 3 dokumentów, czy też dośle Pan e-mailem pełne nowe zlecenie – z zawężeniem czasokresu poszukiwań pozostałych dokumentów do 3 lat.
Przypominamy także, że istnieje możliwość samodzielnego prowadzenia poszukiwań w pracowni naukowej naszego Archiwum, codziennie w godzinach 7.30-14.30, a w czwartki także do godziny 17.30.


Barbara Tomczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2012, 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
15 zł za 10 minut pracy, fajnie

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Wczoraj napisałem zamówienie na akt urodzenia mojego dziadka Antoniego i już dziś odpowiedź.Martwiłem się czy długo będą szukać...?!
Archiwum Państwowe w Lesznie informuje, że prześle skan aktu urodzenia Antoniego Miśka po wpłaceniu kwoty 19 złotych (15 zł za 10 minut pracy przy poszukiwaniach + 4 zł za skan) na konto:
Dodam jeszcze ,że podałem dokładną datę i miejsce urodzenia.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 14:42 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Może szukają ludzi do pracy? Niezła stawka minutowa...

:roll:

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Wczoraj wysłałem prośbę o 2 akty notarialne z 1882r Podałem nazwisko notariusza i pozycje. Dzis nie przyszło nic i ciekaw jestem ile skasują i kiedy. Prawdę mówiąc to słyszałem pozytywne opinie o pracownikach tego archiwum. Myślę że stawka godzinowa za poszukiwania nie ma nic wspólnego z poborami archiwariusza poszukującego. Pozdrawiam. Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 20:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2011, 21:18
Posty: 72
Lokalizacja: Leszno
Niestety, opłata za poszukiwania nie idzie do kieszeni archiwisty. A szkoda :lol:

A wysokość opłaty jest taka sama jak w AP Poznań. Kalisz chyba też takie stawki ma.


Pozdrawiam,
Alicja

_________________
Pozdrawiam,
Alicja


Poszukuję:
Kamińscy, Fiołka - okolice Kępna
Waligórscy, Walkowiak - Kębłowo, Wroniawy
Frąckowiak - Gradowice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2012, 20:14 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
No szkoda tych archiwistów :?

Kalisz mam na świeżo - za skan + przesyłka na CD płaciłam 6 zł.
Znałam numer aktu, datę i miejsce urodzenia Pradziadka.

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2013, 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Przekazuję informacje dot AP Leszno

Opłaty: poszukiwania, 1 godzina: 90 zł, (każde 10 minut = 15 zł),
kserokopia: 4 zł, wysyłka kopii pocztą: ryczałt 8 zł,
skan 150 dpi – 4 zł (wysyłka skanów e-mailem).

Z dniem 1 czerwca 2011 zmieniły się zasady przeprowadzania poszukiwań genealogicznych przez Archiwum Państwowe w Lesznie.
W ostatnim czasie bardzo wzrosła liczba zleceń dotyczących poszukiwań genealogicznych, przy czym zleceniodawcy coraz bardziej uogólniają zakres poszukiwań, często zlecając np. wyszukanie dokumentów dotyczących wskazanej osoby, a nawet całej rodziny, podając jedynie nazwę miejscowości, region bądź krainę geograficzną lub historyczną (np. Pomorze, Prusy).
W związku z tym od 1 czerwca 2011 r. Archiwum prowadzi poszukiwania genealogiczne w ograniczonym zakresie.
Akta stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgony) oraz wpisy w kościelnych księgach metrykalnych są wyszukiwane po podaniu przez zleceniodawcę następujących danych:
• nazwa poszukiwanego dokumentu (np. akt urodzenia),• imię i nazwisko osoby, której akt dotyczy (w przypadku dokumentów dotyczących urodzeń, małżeństw, zgonów sprzed daty 1.10.1874 - kościelnych akt metrykalnych – także wyznanie),
• data poszukiwanego aktu (ewentualnie czasokres: 3 lata!!!),
• nazwa miejscowości, w której nastąpiło zdarzenie oraz nazwa powiatu, na terenie którego miejscowość leży.
Wzór zlecenia:

Akt urodzenia – Jan Kowalski, urodzony 1.02.1889 w Długie Stare, powiat Leszno,

Akt małżeństwa – Jan Kowalski Lipno/Aleksandra Nowak Leszno, 1899 /w przypadku, gdy nie jest znane miejsce zawarcia małżeństwa – należy podać nazwy miejscowości, z których pochodzili małżonkowie, zwłaszcza panna młoda/,

Akt zgonu – Maria Nowak, zmarła w latach 1861-1863, Masłowo, powiat Rawicz,
wyznanie ewangelickie

Poszukiwania genealogiczne w materiałach innych niż akta metrykalne i stanu cywilnego także prowadzone będą po podaniu miejsca i czasokresu zdarzenia, obejmującego co najwyżej okres trzech lat.
W przypadku, gdy ww. dane nie są podane, Archiwum zwraca się do wnioskodawcy o ich uzupełnienie, uzależniając od tego przeprowadzenie poszukiwań.
Przypominamy także, że istnieje możliwość samodzielnego prowadzenia poszukiwań w pracowni naukowej naszego Archiwum.

Przyznam,że cena poszukiwan mnie powaliła:(

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2021, 19:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2021, 15:32
Posty: 4
Witam, do jakiego archiwum pisać o informacje o Rodzinie BOROWCZYK Z Drzewiec?
Dziękuję za informację.

_________________
Pozdrawiam:
BOROWCZYK JÓZEF -GDYNIA.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2021, 18:00 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2012, 23:08
Posty: 37
Czy chodzi o Drzewce k. Ponieca na ziemi leszczyńskiej? Z jakich lat i jakich dokumentów Pan poszukuje?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL