Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 07:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2023, 16:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2019, 18:16
Posty: 67
Witam serdecznie, mimo moich dociekań i poszukiwań nie znalazłem rodziców Konstancji Kaweckiej ( po mężu Kempa) ,urodziła sie najprawdopodobniej 2 marca 1832 w Skarboszewo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, w gminie Strzałkowo. Skarboszewo znajduje się w obrębie Równiny Wrzesińskiej, na zachód od Słupcy.brakuje mi też jej aktu zgonu jej mąż Walenty Jan Kempa urodzony 7 luty 1825 w Kępno, zmarł
1 kwietnia 1901 (w wieku 76) w Krotoszynie , zgon zgłosiła córka Pelagia Radziszewska z domu Kempa

Nr 108
Krotoszyn, dnia 15 czerwca 1901
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawiła się dzisiaj znana co do osoby żona handlarza bydłem Pelagia Radziszewska z domu Kempa zamieszkała w Krotoszynie i zgłosiła, że emerytowany nauczyciel Walenty Kempa, lat 76, wyznania katolickiego, zamieszkały Krotoszyn, urodzony Kępno, ożeniony był z Konstancją z Kaweckich zamieszkałą w Krotoszynie, syn zmarłych małżeństwa Kempów (bliższe dane nieznane), zmarł w Krotoszynie dnia 15 czerwca 1901 roku kwadrans po trzeciej rano. Zgłaszająca oświadczyła, że o zgonie jest utwierdzona z własnej wiedzy
Odczytano, przyjęto i podpisano
(-) Pelagia Radziszewska z domu Kempa
Urzędnik stanu cywilnego
(-) podpis nieczytelny

_________________
bardzo dziękuję za pomoc Zbysław Szmalenberg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2023, 17:53 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 1006
Konstancja Marianna ur. 2 marca 1834 Paruszewo parafia Skarboszewo ( skan 9 z 12 ) , córka Macieja Kaweckiego i Józefy z Rybackich.

To na szukajwarchiwach.gov.pl i basia.famula.pl

Pozdrawiam
Janusz

PS .W akcie ślubu Ignacego Kaweckiego (brata Konstancji) z par. Koszuty (słupeckie) (3/1856) jest podane , że rodzice mieszkają w Dolanach (obecnie gm. Lądek) parafia Lądek . Znalazłem akty zgonu Mateusza (jednak Mateusza , chociaż w akcie chrztu Konstancji jest Mathias czyli Maciej , ale to częsta pomyłka ) 46/1859 Lądek oraz Józefy 11/1863 Lądek. Tam są dalsze dane.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL