Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ikierski/ Ikier
PostNapisane: 15 kwi 2021, 22:03 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2013, 16:38
Posty: 20
Ikierscy to przodkowie mojej mamy. Kontynuuję poszukiwania mojej Mamy. Mama otrzymała z Towarzystwa Heraldycznego kopie DGB z informacjami o rodzinie Ikier. Urodzony w 1707 roku Christian Paul Ikier był radcą dworu ostatniego króla Polski, otrzymał od niego szlachectwo i został mianowany starostą nowogrodzkim, koło Wałcz. Wcześniej ukończył Szkołę Rycerska, która moim zdaniem kształciła potrzebnych królowi administratorów. Szlachectwo takich administratorów było niezbędne dla sprawnego zarządzania królewszczyznami. W 1772 roku złożył hołd Fryderykowi Wielkiemu "nostryfikował" szlachectwo i uzyskał nowe nadania. W tym samym DGB, we wstępie do opisu rodziny Ikier, znajduje sie wzmianka o spolszczonej wersji nazwiska IKIERSKI. Do dzisiaj nie znalazłem powiązania z rodziną mojej Mamy. Ostatnio nawiązałem kontakt z Ikierskimi mieszkającymi we Francji. Też nie mam łącznika z rodzina mojego Dziadka, ale uzyskałem informacje o Ikierskich, mieszkających na terenie Królestwa Kongresowego. Jak przyjmę szczepionkę udam się do Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie, bo tam mogę znaleźć archiwalia pisane Cyrylicą!
Od francuskich Ikierskich otrzymałem informację, że żona C P Ikiera posługiwała się nazwiskiem Ikierski. Brakuje mi tylko informacji, która z żon tak postępowała.
Załączam obrazki : dwa herby, ten czarno biały jak rozumiem jest herbem urzędnika, ale drugi jest dla mnie niezrozumiały. Załączam też obrazek z poszukiwań mojego francuskiego przyjaciel.
Może Ktoś z Dostojnych Członków WTG zna lepiej niż ja historię Wałcza i okolic.
Z Pozdrowieniami!
Jacek K Głów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL