Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lip 2019, 11:06 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 15:43
Posty: 144
Dzień dobry.
Po raz pierwszy spotkałem się z odmową USC(gmina) wykonania kserokopii ponad stuletniej metryki urodzenia,która jest w ich posiadaniu.
Jakie przepisy regulują czas dostarczenia 100-letnich dokumentów do AP?
Jeżeli dobrze pamiętam to czas przekazania ksiąg przez USC do AP wynosił 2 lata od chwili zamknięcia księgi.
Do kogo się odwołać?Wojewody?Ministerstwa?czy zlecić kwerendę do AP i cierpliwie czekać 2-3 lata na kserokopię?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

_________________
pozdrawiam
Waldemar


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2019, 11:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Mi USC też odmówił wykonania ksero, bo po prostu nie mają takiego obowiązku. Zaproponowali natomiast, żebym przyjechał osobiście i zrobił zdjęcia swoim aparatem, z czego skorzystałem.
Inny USC wysłał mi skan, więc wszystko zależy od urzędników.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2019, 10:44 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

W USC w Gostyniu, nie dość, że odszukano akta, to jeszcze mogłam zrobić zdjęcia - zg. lata 1957, 1961, 1983.
Ciekawych rzeczy się z tych aktów dowiedziałam, np. godzina zg, nr aktów ur.
Poinformowano mnie, że akta są w AP Leszno - będąc w tym archiwum zapytałam z ciekawości o te akta - powiedziano mi RODO (na szczęście USC Gostyń bardzo przychylny i zdjęcia już zrobiłam).
Za to biuro parafialne przy gostyńskiej Farze - nie polecałabym, siostra tam urzędująca bardzo zasadnicza i nieprzejednana.

W USC na Libelta odmówiono mi dostępu do akt, natomiast zaproponowano przysłanie skanu na adres domowy - w ciągu 7-10 dni :)
Rzecz dotyczy zg. 1933.
Musiałam tylko wypełnić druk, udowodnić powiązanie ( ode mnie do prababci), podpisać się, zapłacić w kasie.
Z kolei w AP nie wydali mi do przeglądania akt sądowych (sprawa spadkowa) z 1951 - RODO :(
Dokumenty dotyczą moich dziadków, mamy i cioci - nie żyjących już.

W biurze cmentarnym przy cmentarzu Bożego Ciała - Pan i Pani zrobili wszystko, żeby odnaleźć to, o co pytałam.

Bardzo miło wspominam wizytę w Muzeum gostyńskim.
Pan udzielił mi informacji wszelkiej, jakie tylko Muzeum posiada na dany temat.
Szukał dodatkowych wskazówek, nagrał płytkę z tym co mnie interesowało - po prostu wspaniała pomoc.

Ludzie Dobrej Woli - tylko od ludzi zależy, czy i w jakim zakresie udzielą pomocy.

Korzystając z tego wpisu jeszcze raz serdecznie dziękuję Wszystkim, od których uzyskałam cenne dla mnie wiadomości podczas mojego pobytu w Wielkopolsce, jak również dziękuję Wszystkim na Forum za nieustającą pomoc :D

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL