Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Indeksy Słupcy
PostNapisane: 16 mar 2019, 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Witam serdecznie.

Mam taki kłopot , próbuję ustalić nazwisko matki mojego Michała Szczesnego / Szczęśniaka/ ur.1814r. w Niezgodzie par.Słupca syn Wojciecha Szczęśniaka i Zuzanny ? Według strony http://www.slupcagenealogy.com/SearchPg.aspx Zuzanna na aktach urodzeń niektórych swoich dzieci /dane tylko na podstawie indeksu/widnieje raz jako Mechar raz jako Mechczy. Domyślam się że ani jedno ani drugie nie jest poprawną pisownią nazwiska.Ustaliłam że pierwsze dziecko tejże pary w tej okolicy urodziło się w 1811r tj. Marianna ,oczywiście nie ma zapisu nazwiska matki.Próbowałam odszukać w latach poprzedzających narodziny ślub tej pary jednak nieznalazłam go.Moje pytanie :Czy akta małżeństw Słupcy przed rokiem 1810 są jeszcze gdzieś dostepne prócz FS ?

Pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2016, 13:51
Posty: 166
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
rozumiem, że chodzi o Słupcę koło Komina ?
akta sa w Archiwum Diecezjalnym we Włocławku
https://szukajwarchiwach.pl/pradziad/55 ... =15&page=1

_________________
Pozdrawiam
Ania

Poszukuję aktu chrztu Wojciecha Marszyńskiego ur. ok. 1722 r. leśniczego z Gliśnicy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Sylwio,
Na slupcagenealogy.com są zindeksowane śluby z parafii Słupca sprzed 1810 r. Więc jeśli ten ślub miałby tam miejsce to pewnie byś go znalazła.
Ale znalazłam pewną wskazówkę kierującą do innej parafii. Nie wiem czy to widziałaś. w roku 1819 w parafii Cienin Kościelny bierze ślub córka Wojciecha i Zuzanny - Magdalena lat 27.
https://szukajwarchiwach.pl/54/740/0/6. ... 9I5ziBet-g
Zatem urodziła się ok 1792 r. Ksiądz zapisał, że okazała metrykę urodzenia z ksiąg kościoła Graboszewskiego. Zatem szukałabym ślubu Wojciecha i Zuzanny również w Graboszewie. A być może pojawi się nazwisko matki w akcie chrztu Magdaleny. Niestety z tego co widzę na FS to są braki w tych rocznikach oraz na FS wszystko jest niedostępne.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 17:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Ann68 napisał(a):
rozumiem, że chodzi o Słupcę koło Komina ?
akta sa w Archiwum Diecezjalnym we Włocławku
https://szukajwarchiwach.pl/pradziad/55 ... =15&page=1

Dziękuję pięknie.
Pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Iku2012 napisał(a):
Sylwio,
Na slupcagenealogy.com są zindeksowane śluby z parafii Słupca sprzed 1810 r. Więc jeśli ten ślub miałby tam miejsce to pewnie byś go znalazła.
Ale znalazłam pewną wskazówkę kierującą do innej parafii. Nie wiem czy to widziałaś. w roku 1819 w parafii Cienin Kościelny bierze ślub córka Wojciecha i Zuzanny - Magdalena lat 27.
https://szukajwarchiwach.pl/54/740/0/6. ... 9I5ziBet-g
Zatem urodziła się ok 1792 r. Ksiądz zapisał, że okazała metrykę urodzenia z ksiąg kościoła Graboszewskiego. Zatem szukałabym ślubu Wojciecha i Zuzanny również w Graboszewie. A być może pojawi się nazwisko matki w akcie chrztu Magdaleny. Niestety z tego co widzę na FS to są braki w tych rocznikach oraz na FS wszystko jest niedostępne.
Pozdrawiam
Agnieszka

Dziękuję za odpowiedz i sugestie ,bardzo przydatne.I ta właśnie Magdalena to dla mnie zagadka.Ostatnie dziecko Wojciecha i Zuzanny rodzi się w 1822r. Katarzyna. Wiem że to gdybanie moje ale zakładając ok 1792r pierwsze dziecko i przypuszczalny wiek Zuzanny 18 lat to ostatnie rodzi w wieku 48,to nie wyklucza.Sprawdzę okoliczne parafie napewno.Od 1810r.para zamieszkuje Niezgodę potem Piotrowice Marcewek.Jest jeszcze Zagórów i cała masa Szczęśniaków myślę blisko powiązanych,np Roch ur.1808r z Łukasza Szczęśniaka i Anny z Sąsiadów który póżniej w 1835r w Zagórów żeni się z Antoniną Łabędzką,myślę że jego ojciec Łukasz to brat Wojciecha.Ale narazie gdybam.Dziękuję pięknie za pomoc.
Pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 20:21 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Sylwio,
Dodam tylko w ramach ciekawostki, że na początku XIX w. w Kątach par. Słupca żyją Andrzej i Łucja Szcześniakowie, moi przodkowie. Jednak ich ślub odbył się w 1809 r. w Targowej Górce.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Iku2012 napisał(a):
Sylwio,
Dodam tylko w ramach ciekawostki, że na początku XIX w. w Kątach par. Słupca żyją Andrzej i Łucja Szcześniakowie, moi przodkowie. Jednak ich ślub odbył się w 1809 r. w Targowej Górce.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań
Agnieszka

:shock: :D Ha i ja mieszkam w Toruniu.Ale miła ciekawostka. W Kątach około 1809r mieszkał Stanisław Szczęsniak z małżonką Rozalią.Narazie dla mnie dalsi , A blisko Targowej Górki urodził się następny Wojciech Szczesny który miał żonę Zuzannę w miejscowości Podstolice.Albo ten sam którego szukam :roll: Umarł w wieku 80 lat w Ostrowąż w 1842r. jak nic mi pasuje .
Serdecznie pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 21:09 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Sylwio,
rzeczywiście niespodzianka z tym Toruniem.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2019, 21:13 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Sylwio,
Mam wywód przodków na MH. Wyślij mi maila na PW to wyślę Ci zaproszenie, jeśli chcesz. Większość moich przodków to okolice Słupcy.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL