Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 gru 2018, 19:26 
Offline

Dołączył(a): 09 gru 2018, 12:53
Posty: 4
Witam wszystkich :)

Jestem tu nowy, a swoją przygodę z genealogią dopiero zaczynam - jeśli więc palnę jakieś głupstwo, proszę o wyrozumiałość ;)

Podsumowując szybko - poszukuję danych z parafii w Noskowie oraz Siedlemin, dla nazwisk Pawloski, Lajdyczak (Łajdyszak?), Nowak, Polerowicz.

Wersja dłuższa:
Korzystając z różnych źródeł, w tym BASI i SEZAMu udało mi się zbudować znaczną część drzewa. Jednak trop komplikuje się w okolicach 1850 roku. Wiem, gdzie leżą dane moich przodków - tj. AP w Poznaniu; niemniej nie posiadając dat urodzeń i małżeństw oraz mieszkając znaczny kawałek od tego miasta, moje poszukiwania mogą być albo bardzo kosztowe (zamówienie skanów z obu parafii - około 700-800 zdjęć) lub czasochłonne (jedna wizyta w AP w Poznaniu raczej nie wystarczy na zrobienie takiej ilości zdjęć).

Dane z dwóch parafii, które mnie interesują, nie są również wprowadzone do Poznańskiej Wyszukiwarki Małżeństw ani do BASI, natomiast w szukajwarchiwach.pl widnieją bez skanów. Nie znalazłem również powiązań w nekrologach, wielkopolskich księżach ani powstańcach.

Ponieważ nie istniały wtedy historycznie USC (poprawcie mnie, jeśli się mylę) - nie jestem w stanie zebrać danych na temat dat i miejscowości urodzenia moich przodków, które mnie interesują, bez przeglądania pełnej dokumentacji owych dwóch parafii (w przykładowych skanach, które zamówiłem, są jedynie imiona, nazwiska i zawody rodziców - i dla chrztów imiona i nazwiska chrzestnych). Powstają więc pytania:

1) Czy może ktoś posiada skany z owych parafii?
2) Czy może jest jakiś inny sposób, o którym nie wiem, aby znaleźć daty urodzeń tych przodków?
3) Może ktoś ma powiązania z tym drzewem i posiada już jakieś zebrane materiały, którymi mógłby się podzielić? :)

Inne powiązane parafie, które mogą mieć dane, to: Skarszewo i może jakieś parafie w Jarocinie.
Inne powiązane z tym drzewem osoby, to:
- Andreas Pawloski (brat bliźniak Stanisława urodzonego w Noskowie)
- Elizabeth Pawloska (podejrzewam, że siostra Stanislausa - występuje jako matka chrzestna jego syna)
- Marianna Lajdyczak (być może matka lub babka) z mężem Jan Grochantz (ale to może być ślepy trop - nie mam żadnego potwierdzenia tej tezy).
- być może drugie małżeństwo Ursuli ( Jacobus Grzegorczyk (30 lat) + Ursula Lajdyczak (27 lat) )

Jednostki archiwalne parafii:
- https://szukajwarchiwach.pl/53/3416/0/
- https://szukajwarchiwach.pl/53/3489/0/

Poniżej fragment drzewa, który próbuję rozbudować:
Obrazek

_________________
Pawłowscy z Noskowa; Nowak z Roszkowa; Merchel i Sypion z Sianowa; Patelczyk, Dampc, von Mach ze Strzepcza; Dornowscy i Baranowscy z okolic Nakła; Płotka i Baranowscy z Koronowa; Buca z Ełganowa; Wojtyra z Jodłowa; Brańka z Leszkowic; Frydrych z Łukowa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2018, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Wysłałem PW.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2019, 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Witam.
Czy posiada ktoś skany bądź też spisy aktów urodzenia z parafii Siedlemin.?
Szukam aktu ur Szymona Gracza (Jeśli nie Gracz to może być Skrzypek lub Skrzypczak) ur.ok. 1799 roku. Imię ojca to Kacper

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2023, 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Ponawiam zapytanie.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2023, 12:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
nie wiem gdzie znajdują sie obecnie księgi z parafii Siedlemin. Kilka lat temu byłam dwukrotnie osobiście w Siedleminie i tam spisałam potrzebne mi informacje.
Nosków jest na mikrofilmach, korzystałam z zasobów Mormonów a więc księgi są w archiwum.
Skanów niestety nie posiadam, spisywałam tylko to co mnie interesowało, a podane przez Ciebie nazwiska u mnie nie występują.

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2023, 18:21 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2012, 09:55
Posty: 281
Lokalizacja: Koźmin Wielkopolski - POZNAŃ
mam *+oo.1826-1874 i oo 1813-1818

_________________
Pozdrawiam
Jarosław Świdurski

szukam potomków Józefa Świdurskiego ur.24-02-1891 Gola, powiat Jaraczewo, syna Stanisława Świdurskiego i Agnieszki Mieloszyk, prawdopodobnie w okresie międzywojennym osiedlił się w Bydgoszczy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2023, 09:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Therese napisał(a):
Hallo,
nie wiem gdzie znajdują sie obecnie księgi z parafii Siedlemin. Kilka lat temu byłam dwukrotnie osobiście w Siedleminie i tam spisałam potrzebne mi informacje.
Nosków jest na mikrofilmach, korzystałam z zasobów Mormonów a więc księgi są w archiwum.
Skanów niestety nie posiadam, spisywałam tylko to co mnie interesowało, a podane przez Ciebie nazwiska u mnie nie występują.

Dziękuje za odpowiedź.
Nosków mam.
A odnośnie Siedlemina orientuje się ktoś w ogóle od których lat istnieją księgi metrykalne?

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2023, 15:19 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2008, 14:43
Posty: 193
Lokalizacja: Żerków
Księgi parafialne Siedlemina znajdują się na plebani w Siedleminie i rozpoczynają się od 1700,roku.
Władek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL