Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lut 2023, 11:56 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
j199 napisał(a):
Chyba, będę musiał dla zindeksowanych i zapisanych akt, dla których wpisywałem omyłkowo w oknie" wpis na stronie", cyfry odpowiadające numerowi danego aktu - wyczyścić, usunąć wpisane dane - aby działając poprawnie, jak mi podałeś - nie było zdublowanych indeksów ??

Nic nie czyść.
Tylko jak np. na trzecim obrazku był akt numer 10 i na początku ustawiłeś 10 w oknie "wpis na stronie", to teraz przechodząc
od 1 do 9 nie ma żadnych danych, i w tych 1-9 wstaw teraz ptaszka w kwadraciku "Brak danych".
Bo bez tego ptaszka w "brak danych" indeks może się nie dodać do BaSI - bo brakuje tam danych.

Piszę "może się nie dodać", bo nie jestem autorem skryptu dodającego indeksy i nie wiem jak on dokładnie działa, ale wiem już, że jak w pustym obrazku bez aktów nie zaznaczymy ptaszkiem "brak danych" - to indeks nie zostaje dodany bo BaSI.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2023, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Cytuj:
krambud napisał(a):
Taką ilościówkę ( o której pisałem wyżej ) zalicza właśnie kolega ze wschodniej strony Poznania. Zamiast stron 17 ok. jest "ilociowo" zapisane aż ponad 300. Wyścig szczurów we wpisach?



I powiedziała to (zresztą bardzo elokwentnie) osoba, która przez lata prowadziła w tym "wyścigu szczurów we wpisach"...


a Heniu zawija sreberka jak świstak......

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2023, 23:03 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Witaj Sławo!
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź jak skorygować, przeze mnie zagmatwaną indeksację.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
JAN - j199


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2023, 09:22 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2015, 12:45
Posty: 145
Łukasz_85 napisał(a):
apel napisał(a):
Nowe skany z Archiwum Państwowego w Poznaniu.Nie są jeszcze dostępne na stronie BaSIA/skany

https://www.facebook.com/search/top?q=a ... 20poznaniu

Archiwum Państwowe w Poznaniu
30 września 2022r
Trzeci kwartał 2022 roku na serwisie Szukaj w Archiwach to aż 53 826 nowych skanów z zasobu Archiwum Państwowego w Poznaniu oraz 95 500 skanów z zasobu Oddziału w Pile.


Kolejne miesiące mijają, a skany nadal nie są dostępne. A przecież aż się proszą o indeksację...


Z uporem biblijnej, natrętnej wdowy będę przypominał i apelował o dodanie w/w jednostek do Basi.

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz Urbaniak.


Poszukuję informacji o ślubie Stanisława Urbaniaka i Heleny Szczepaniak (ok. 1812-1815 r.) oraz Stefana Samoląga i Jadwigi Rupa bądź Rupianki (ok. 1815-1819 r.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2023, 12:03 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
a Heniu zawija sreberka jak świstak......

I co nam przyszło z tej kłótni?
Wczoraj została usunięta kolumna "liczba wpisów" w "Mój profil" i już nie można sobie popatrzeć ile pracy i wysiłku kosztowała nas indeksacja danej jednostki (czy policzyć sobie jakieś statystyki) - czy to było 50 wpisów czy 1050. Teraz wszystko jest równe, czy jeden wpis czy 1000. Bez sensu!!!

Adminie Duchu - proszę o przywrócenie tej kolumny!

I mam podpowiedź jak przyspieszyć działanie BaSI.
Dać dodatkowy link, pod którym wyszukiwanie będzie poza silnikiem odpowiedzialnym za wyszukiwania podobieństw i lokalizacji (szukanie czymś prostszym, przecież proste wyszukanie wpisanej frazy znalezionej nawet w setce rekordów z bazy danych to ułamek sekundy), bo teraz ustawienie tam 100 procent nie przyspiesza szukania i chyba to opóźnienie powoduje jeszcze bardziej lokalizacja parafii.

I skoro teraz szukanie trwać może nawet kilka/kilkanaście minut, to powinna być o tym informacja - bo nie wszyscy poszukujący wiedzą, że wyszukiwanie się przeciąga w nieskończoność i zapewne wielu stwierdza, że to w ogóle nie działa.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2023, 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Podpisuję się pod tym, chcę widzieć dla zaspokojenia własnej ciekawości ile było wpisów w danej parafii.
http://basia.famula.pl/profile/1342

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2023, 15:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
a Heniu zawija sreberka jak świstak......

Slawo napisał(a):
I co nam przyszło z tej kłótni?
Wczoraj została usunięta kolumna "liczba wpisów" w "Mój profil" i już nie można sobie popatrzeć ile pracy i wysiłku kosztowała nas indeksacja danej jednostki (czy policzyć sobie jakieś statystyki) - czy to było 50 wpisów czy 1050. Teraz wszystko jest równe, czy jeden wpis czy 1000. Bez sensu!!!


Nieważne, czy ktoś zawija te sreberka, czy nie. Jeśli ktoś może, to po prostu indeksuje i to robi, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Mnie tylko oburza fakt, że osoba, która przez lata "prowadziła" w indeksowaniu, robiąc naprawdę dobrą robotę, bo nie znam zbyt wielu ludzi, którzy z takim zaangażowaniem odczytywaliby odręczne "bukwy", i z jakichś powodów (nie wnikam jakich) zawiesiła swoją pracę, nagle wyrzuca, że to wszystko to "wyścig szczurów", kierując swoje zarzuty raczej konkretnym osobom, tudzież osobie.
Sam jestem zwolennikiem tego, by indeksować pełne akta, a nie tylko skorowidze, jednak czasem i skorowidz stanowi dobry punkt wyjścia do dalszych poszukiwań. Jednak nie przeszłoby mi to przez głowę, by z tytułu tego, że ktoś tam kogoś wyprzedził w liczbie wykonanych indeksów, robić wyrzuty. To jest po prostu niesmaczne i stoi w zupełnej sprzeczności z ideą dobrowolnego wsparcia, wolontariatu... Liczba jest daleko idącą kwestią poboczną, liczy się czas, który można byłoby poświęcić na wiele innych rzeczy. A później tylko możemy sobie zadawać pytanie, co nam z tego przychodzi - ano m.in. to, że widząc tego typu sytuacje jest co raz mniej chętnych do wsparcia, bo ktoś może włożyć całe serce w ten projekt, a potem przyjdzie "pewien pan, smętny pan" z pretensjami i sens całej roboty pryska.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2023, 15:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Nareszcie zrozumiałem o co te pretensje :-)
Blisko 9 lat temu jako początkujący indeksujący wprawiałem się indeksując skorowidze i nie bardzo wiedziałem jak to się robi, więc każdy akt indeksowałem osobno. Jakoś przez te 9 lat nikomu to nie przeszkadzało i nikt w tamtym czasie nie zwrócił mi uwagi, że można to zrobić inaczej, więc jeśli ktoś tego nie rozumie, to bardzo mi go żal, bo widać tej osobie wcale nie chodzi o jakość, ale wyłącznie o ilość zindeksowanych przeze mnie aktów.
Dodam tylko, że nie indeksuję dla ilości, ale dla własnej przyjemności i satysfakcji. Inni widać mają inne podejście do indeksowania. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2023, 16:09 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
koszuciak napisał(a):
Mnie tylko oburza fakt, że osoba, która przez lata "prowadziła" w indeksowaniu, robiąc naprawdę dobrą robotę, bo nie znam zbyt wielu ludzi, którzy z takim zaangażowaniem odczytywaliby odręczne "bukwy", i z jakichś powodów (nie wnikam jakich) zawiesiła swoją pracę, nagle wyrzuca, że to wszystko to "wyścig szczurów", kierując swoje zarzuty raczej konkretnym osobom, tudzież osobie.

Spokojnie, żaden nałogowiec tak szybko nie wychodzi ze swojego nałogu ;) - nic "ta osoba" nie zawiesiła tylko działa pod innym nickiem :)
Gdyby nie "ta osoba" i indeksy wykonane przez nią z parafii moich przodków, pewnie mnie by tu nie było jako nałogowego genealoga! Bo gdybym na początku nie znalazł szybko szukanych osób w BaSI, pewnie by mnie ten nałóg nie wciągnął tak mocno.

Jak dla mnie, nawet jeśli choć jedna z indeksujących osób robi to m.in. dla statystyk, to te statystyki trzeba CELOWO wyświetlać, bo chyba o to chodzi, by było więcej indeksów!?

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2023, 16:55 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2012, 23:08
Posty: 37
Czy Państwu działa BaSIA cały czas - bezproblemowo? Chodzi mi o podstawowe funkcjonalności: wyszukiwanie osób, przeglądanie zawartości. Od końca ubiegłego roku nie jestem w stanie z nich korzystać, a testowałem na różnych komputerach i przeglądarkach internetowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2023, 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
Pirat_VL napisał(a):
Czy Państwu działa BaSIA cały czas - bezproblemowo? Chodzi mi o podstawowe funkcjonalności: wyszukiwanie osób, przeglądanie zawartości. Od końca ubiegłego roku nie jestem w stanie z nich korzystać, a testowałem na różnych komputerach i przeglądarkach internetowych.


Tu nie chodzi o komputer a o termin korzystania z Basi - najlepiej z rana :lol: :lol:

Pozdrawiam

_________________
Gdzie urodził się Walenty Schulz (ok 1769), który poślubił Katarzynę Jender / Jąder (?), ich syn to Michał Schulz (1811) (Potockie Olendry k. Opalenicy)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2023, 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Wojtku

Cytuj:
Nieważne, czy ktoś zawija te sreberka, czy nie.


chodziło mi tylko o Wasz 'spór', który jako żywo - nie obraź się proszę - przypomniał mi nasze podwórkowe zawody: kto wyżej nasika na ścianę.

Cytuj:
Jeśli ktoś może, to po prostu indeksuje i to robi, nikt nikogo do niczego nie zmusza.


Absolutnie się z Tobą zgadzam. Myślę, że każdy indeksujący na jakimś etapie pracy 'czuł' ducha rywalizacji - kto więcej. Ale myślę tak jak Ty, że przychodzi moment refleksji, że robimy to dla własnej przyjemności i satysfakcji. Ja przy każdej wpisanej pozycji mam poczucie jakbym wracał Pamięć o Osobach, które są w tym wpisie zawarte.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2023, 17:18 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
No to znaczy ,że są dwa rodzaje indeksatorów .
Ja indeksuję nie dla przyjemności ale parafie swoich przodków gdyż szukam przodków.
I jest to jedyny powód .
Nie jestem uzalezniony i nie dla przyjemności .

Pozdrawiam indeksujących dla przyjemności .

Indeksujący dla poszukiwań przodków .

Ryszard Welka
Toruń-Łódź

ps

Już obliczyłem ,ze aby zindeksować parafie moich przodków potrzebuje od Piotra jakieś 230 lat życia dodatkowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2023, 20:04 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2012, 23:08
Posty: 37
gensi61 napisał(a):
Tu nie chodzi o komputer a o termin korzystania z Basi - najlepiej z rana :lol: :lol:

Pozdrawiam


Niebawem zaczniemy się zapisywać na godziny :) A tak zupełnie poważnie proponuję wspólnie, wraz z administratorami przedyskutować przyczyny i możliwości rozwiązania tego problemu, ponieważ ogromne zasoby Państwa bezinteresownej pracy pozostają zamrożone.
W poszukiwaniu przyczyn zadałbym pytania: czy w ostatnim czasie (pół roku) miał miejsce lawinowy wzrost użytkowników - zbyt wiele zapytań do bazy jednocześnie? Czy serwer jest wysarczająco wydajny do obsługi obecnej liczby korzystających i stale powiększającej się bazy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2023, 20:05 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Nie można pobrać plików .asia zindeksowanych przez siebie jednostek z profilu użytkownika, jest komunikat -
"Nie znaleziono pliku."

Pliki CSV i gedcom dają się pobierać.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2023, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Kubuś napisał(a):
No to znaczy ,że są dwa rodzaje indeksatorów .
Ja indeksuję nie dla przyjemności ale parafie swoich przodków gdyż szukam przodków.
I jest to jedyny powód .
Nie jestem uzalezniony i nie dla przyjemności .

Pozdrawiam indeksujących dla przyjemności .

Indeksujący dla poszukiwań przodków .

Ryszard Welka
Toruń-Łódź

ps

Już obliczyłem ,ze aby zindeksować parafie moich przodków potrzebuje od Piotra jakieś 230 lat życia dodatkowo.





Nie jestem uzależniony. Jestem niepoprawnym wolontariuszem, który zindeksował już większość parafii swoich przodków dostępnych w Basi. A że jestem "cyrylicowy" to z reguły nie przeszkadzam indeksującym w innych parafiach i indeksuję następne i następne, a przy okazji trafiają mi się "brylanciki", których bym się w danym miejscu nie spodziewał. Np. zindeksowałem Iwanowice kaliskie i Kościelec kolski. 200 lat do tyłu. Gdybym tego nie zrobił nie dowiedziałbym się, że brat mojej prapra... babci z Iwanowic "poszybował" do Kościelca i tutaj się ożenił, i jest prapra... dziadkiem mojej cioci, która już nie jest ciocią ale kuzynką. Podejrzewam, że wielu tak ma, przez przypadek.

Pozdrawiam

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2023, 20:45 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
A gdzie ja napisałem ,że ktoś jest uzależniony .

Ja tylko przekazałem życzenia i pozdrowienia od indeksujących inaczej .


Pisze się prosto

Przesyłamy wzajemnie najlepsze życzenia .

Wszyscy mamy prawo do różnych opinii ,bo o to nasi przodkowie walczyli pokoleniami .
Rozumiem ,że są tacy co indeksują dla przyjemnośći .

Ja tego nie rozumiem ,bo znam większe przyjemności .

Ja indeksuję dla poszukiwania przodków .
I znajduję .

Ja znalazłem 505 przodków .
Dzięki indeksacji .

Ale nie po to zajmujemy się genealogią aby indeksować ale aby znaleźć przodków .
Indeksacja to margines marginesu genealogii .
Ja zindeksowałem jakieś pół miliona indeksów .
Ale większość nie opublikowana bo na to nie mam czasu .
A niewiele mi zostało .

A Piotr nie podaruje mi kolejnych 200 lat .

W tych 5 latach mam do zron\bienia indeksacje wielkich parafii.

Olecko to jakieś 100 tys rekordów
Piotrków to jakieś 150 tys rekordów a zrobiłem dopiero połowę .
Cały Lubasz to jakieś 45.000 rekordów
Nie wystarczy życia .
Podziwiam tych ,którzy indeksują a nie interesują się drzewem genealogicznym ,no bo by doba musiała mieć 36 godzin.

Ale podziwiam i pozdrawiam

Ryszard Welka
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2023, 21:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
A ja i indeksuję, i drzewo rośnie.

Czas to pojęcie względne. Dzisiaj jesteśmy, jutro się nie budzimy.

Również pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2023, 21:34 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Slawo napisał(a):
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Wczoraj została usunięta kolumna "liczba wpisów" w "Mój profil" i już nie można sobie popatrzeć ile pracy i wysiłku kosztowała nas indeksacja danej jednostki (czy policzyć sobie jakieś statystyki) - czy to było 50 wpisów czy 1050. Teraz wszystko jest równe, czy jeden wpis czy 1000. Bez sensu!!!

Adminie Duchu - proszę o przywrócenie tej kolumny!

Przepraszam, to nie przez wpisy na forum, a przez próbę optymalizacji kodu kolumna ta została usunięta. Zdaję sobie sprawę, że informacje te są potrzebne i będę dążył do tego, aby je przywrócić.
Problemy z działaniem serwisu powstały przy zmianie wiekowego już oprogramowania serwera. Wiem, że na tamtym było lepiej, ale zmiana naprawdę była konieczna i trzeba problem z czasem wyszukiwania rozwiązać. Mam pewien pomysł, może pozwoli on lepiej wykorzystać potencjał sprzętu, na którym działamy.
Na początku roku rzeczywiście przestały przychodzić maile z powiadomieniami. Przyczyną okazało się konto pocztowe z którego korzystałem - zostało zablokowane przez zbyt dużą liczbę maili wysłanych na nieistniejące adresy. Zmieniłem konto na nowe i dodałem pewne zabezpieczenia, ale nie wiem jak długo to podziała, bo nie bardzo wiem jak dobrać się do informacji czy przyszła zwrotka. Maile powinny na nowo zacząć przychodzić. Te, które nie dotarły, niestety przepadły. Obecnie jeśli maila nie udało się wysłać, informacje o nowych wpisach zostaną dostarczone przy najbliższej możliwej sposobności.

Poza optymalizacją na mojej liśćie TODO mam:
- dodanie zalegających indeksów,
- dodanie skanów z nowych jednostek archiwalnych.

Dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2023, 10:44 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
skała napisał(a):
Problemy z działaniem serwisu powstały przy zmianie wiekowego już oprogramowania serwera.

Slawo napisał(a):
Nie można pobrać plików .asia zindeksowanych przez siebie jednostek z profilu użytkownika, jest komunikat -
"Nie znaleziono pliku."

Pliki CSV i gedcom dają się pobierać.

Chciałbym doprecyzować, że nie mogę pobrać plików .asia tylko tych co były wysłane do BaSI po zmianie serwera, czyli u mnie od maja 2022 do teraz. Starsze mogę pobierać.
Jest to dla mnie o tyle istotne, że po perturbacjach z komputerem straciłem 3 dni temu ok. 10 takich plików z danymi dla ostatnio zindeksowanych jednostek.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2023, 22:10 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Slawo napisał(a):
Chciałbym doprecyzować, że nie mogę pobrać plików .asia tylko tych co były wysłane do BaSI po zmianie serwera, czyli u mnie od maja 2022 do teraz. Starsze mogę pobierać.
Jest to dla mnie o tyle istotne, że po perturbacjach z komputerem straciłem 3 dni temu ok. 10 takich plików z danymi dla ostatnio zindeksowanych jednostek.

Przypuszczam, że problem może być przede wszystkim z plikami powtórnie wgranymi na serwer i to rzeczywiście od maja 2022. Popracuję nad tym.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2023, 22:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Uzupełniłem listę jednostek archiwalnych o najnowsze pozycje na szukajwarchiwach.pl. Oto lista miejscowości:
  • Aleksandrów Łódzki, pow. zgierski
  • Babimost, pow. zielonogórski
  • Bałdowice, pow. ostrzeszowski
  • Baranów, pow. kępiński
  • Bęczkowice, pow. piotrkowski
  • Biadacz, pow. opolski
  • Bielsk, pow. płocki
  • Biskupice, pow. kluczborski
  • Blachownia Śląska, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Błaszki, pow. kaliski
  • Bnin, pow. poznański
  • Bolesławiec, pow. wieruszowski
  • Borek, pow. gostyński
  • Borków, pow. kaliski
  • Bralin, pow. kępiński
  • Buczek Wielki, pow. kępiński
  • Bydgoszcz, pow. Bydgoszcz
  • Chocz, pow. pleszewski
  • Chodzież, pow. chodzieski
  • Chorula, pow. krapkowicki
  • Chróścina, pow. nyski
  • Ciecierzyn, pow. kluczborski
  • Cieszęcin, pow. wieruszowski
  • Cieszyn, pow. ostrowski
  • Czarnków, pow. czarnkowsko-trzcianecki
  • Czarnuszka, pow. pleszewski
  • Czarnylas, pow. ostrowski
  • Czastary, pow. wieruszowski
  • Czernina, pow. górowski
  • Czeska Wieś, pow. brzeski
  • Czeszewo, pow. wrzesiński
  • Dalborowice, pow. oleśnicki
  • Daniszyn, pow. ostrowski
  • Dmenin, pow. radomszczański
  • Dobra, pow. turecki
  • Dobrów, pow. kolski
  • Drożki, pow. kępiński
  • Drzewce Stare, pow. wschowski
  • Dziergowice, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Dzietrzkowice, pow. wieruszowski
  • Fordon, pow. bydgoski
  • Garzyn, pow. leszczyński
  • Gieczno, pow. zgierski
  • Głuchowo, pow. sulęciński
  • Godziesze, pow. kaliski
  • Goliszew, pow. kaliski
  • Gołuchów, pow. pleszewski
  • Gorzów Wielkopolski, pow. Gorzów Wielkopolski
  • Gorzyczki, pow. kościański
  • Gostyń, pow. gostyński
  • Góra Św. Małgorzaty, pow. łęczycki
  • Grodków, pow. brzeski
  • Gryżyna, pow. kościański
  • Grzegorzew, pow. kolski
  • Jankowice, pow. poznański
  • Jarocin, pow. jarociński
  • Jastrzębsko Stare, pow. nowotomyski
  • Jaśkowice, pow. opolski
  • Jerzykowo, pow. poznański
  • Jeziorsko, pow. sieradzki
  • Jędrzychowice, pow. wschowski
  • Kalisz, pow. Kalisz
  • Kałów, pow. poddębicki
  • Kamieńsk, pow. radomszczański
  • Kamionacz, pow. sieradzki
  • Kaszewy, pow. kutnowski
  • Kazimierz Biskupi, pow. koniński
  • Kliczków Mały, pow. sieradzki
  • Klonowa, pow. sieradzki
  • Kluczbork, pow. kluczborski
  • Knyszyn, pow. moniecki
  • Kobylice, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Kolniczki, pow. średzki
  • Kołacinek, pow. brzeziński
  • Koło, pow. kolski
  • Komorniki, pow. wieluński
  • Konin, pow. Konin
  • Konopnica, pow. wieluński
  • Konstantynów Łódzki, pow. pabianicki
  • Kostrzyn, pow. gorzowski
  • Koszalin, pow. Koszalin
  • Kościan, pow. kościański
  • Kościelec, pow. kolski
  • Kowal, pow. włocławski
  • Koźle, pow. zgierski
  • Krotoszyn, pow. krotoszyński
  • Kuczków, pow. pleszewski
  • Kujakowice, pow. kluczborski
  • Kutno, pow. kutnowski
  • Laski, pow. kępiński
  • Leszno, pow. Leszno
  • Lubinia Mała, pow. jarociński
  • Lutomiersk, pow. pabianicki
  • Lwówek Śląski, pow. lwówecki
  • Łęczyca, pow. łęczycki
  • Łężce, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Łódź, pow. Łódź
  • Maciowakrze, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Malanów, pow. turecki
  • Miechów, pow. kępiński
  • Mierzyn, pow. piotrkowski
  • Międzybórz, pow. oleśnicki
  • Międzyrzecz, pow. międzyrzecki
  • Młodojewo, pow. słupecki
  • Moszczanka, pow. prudnicki
  • Mórkowo, pow. leszczyński
  • Niepart, pow. gostyński
  • Nowe Miasto nad Wartą, pow. średzki
  • Nysa, pow. nyski
  • Odolanów, pow. ostrowski
  • Opole, pow. Opole
  • Ose, pow. oleśnicki
  • Ostrożnica, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Ostrów Wielkopolski, pow. ostrowski
  • Ośno Lubuskie, pow. słubicki
  • Otmuchów, pow. nyski
  • Ozorków, pow. zgierski
  • Pabianice, pow. pabianicki
  • Paczkowo, pow. poznański
  • Pępowo, pow. gostyński
  • Piątek, pow. łęczycki
  • Piła, pow. pilski
  • Piotrków Trybunalski, pow. Piotrków Trybunalski
  • Pogorzela, pow. brzeski
  • Pogorzelica, pow. jarociński
  • Poznań, pow. Poznań
  • Przytocznica, pow. ostrzeszowski
  • Racibórz, pow. raciborski
  • Rawicz, pow. rawicki
  • Rozdrażew, pow. krotoszyński
  • Rydzyna, pow. leszczyński
  • Rzeczyce, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Sarnowa, pow. rawicki
  • Sierszew, pow. jarociński
  • Słupca, pow. słupecki
  • Sołek - Śleszyn, pow. kutnowski
  • Stare Bojanowo, pow. kościański
  • Stradomia, pow. oleśnicki
  • Szadek, pow. zduńskowolski
  • Szamarzewo, pow. wrzesiński
  • Szamocin, pow. chodzieski
  • Szczodrów, pow. oleśnicki
  • Szlichtyngowa, pow. wschowski
  • Śmigiel, pow. kościański
  • Tomaszów Mazowiecki, pow. tomaszowski
  • Toruń, pow. Toruń
  • Trzcianka, pow. czarnkowsko-trzcianecki
  • Trzciel, pow. międzyrzecki
  • Trzcielin, pow. poznański
  • Trzebiel, pow. żarski
  • Trzeboszowice, pow. nyski
  • Tułowice, pow. opolski
  • Tum, pow. łęczycki
  • Turawa, pow. opolski
  • Tychówko, pow. świdwiński
  • Ujście, pow. pilski
  • Walichnowy, pow. wieruszowski
  • Wałcz, pow. wałecki
  • Warnino, pow. koszaliński
  • Wągroda, pow. górowski
  • Wieleń, pow. czarnkowsko-trzcianecki
  • Wieruszów, pow. wieruszowski
  • Wierzchowo, pow. szczecinecki
  • Wijewo, pow. leszczyński
  • Wilcze Laski, pow. szczecinecki
  • Włocławek, pow. Włocławek
  • Wolbórz, pow. piotrkowski
  • Wrocław, pow. Wrocław
  • Wschowa, pow. wschowski
  • Wyszebórz, pow. koszaliński
  • Zakrzów, pow. kędzierzyńsko-kozielski
  • Zalesie Śląskie, pow. strzelecki
  • Zbiersk, pow. kaliski
  • Zgierz, pow. zgierski
  • Zielona Góra, pow. Zielona Góra
https://www.basia.famula.pl/skany

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Witam
Mam pytanie : Jak łączyło się skany przy indeksacji małżeństw gdy gdy druga strona ze świadkami jest na osobnym skanie?. Zapomniałem i nie mogę znaleźć.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 10:30 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Program nazywa się INfranViev
W licencji Freeware

w menu

Create Panorama image.

i tyle

Pozdrawiam

Ryszard Welka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 10:37 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
xiu22 napisał(a):
Witam
Mam pytanie : Jak łączyło się skany przy indeksacji małżeństw gdy gdy druga strona ze świadkami jest na osobnym skanie?. Zapomniałem i nie mogę znaleźć.

W programie ASIA prawym klawiszem myszy klikamy na pierwszym ze skanów i z podręcznego menu wybieramy "Połącz z kolejnym".

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 10:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Kubuś napisał(a):
Program nazywa się INfranViev
W licencji Freeware...

Irfan View

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 10:52 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Program nazywa się Infran View
Przepraszam
Typowa palcówka .

Niezależnie w jakim systemie operacyjnym .
Ja używam Windows 8.1 MX i system operacyjny SUSE Linux .
Działa tez przy słabych systemach operacyjnych jak Windows 10 i 11 -jak ktoś używa
Pozdrawiam


Ryszard Welka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Kubuś napisał(a):
Program nazywa się Infran View
Przepraszam
Typowa palcówka . ...

nazywa się
Irfan View

prócz palców mamy jeszcze oczy

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 11:31 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Kończę niepotrzebną dyskusję o niczym.


Ryszard Welka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2023, 12:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Kubuś napisał(a):
...dyskusję o niczym.

Nie należy wprowadzać bliźnich w błąd.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2023, 00:02 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 510
Lokalizacja: Poznań
Zauważyłem błąd w wyszukiwarce: ignoruje ona zadany stopień podobieństwa. Nawet przy zadanym podobieństwie 100% pojawiają się zapisy z podobieństwem 43%.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2023, 22:28 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dziękuję za informacje, będę takie przypadki testował.
Póki co udało mi się uruchomić skrypt zbierający informacje o niedostarczonych mailach i oznaczanie odpowiadających im kont w bazie danych. Powinno to uchronić system mailingowy przed blokowaniem.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2023, 21:44 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
na Basia/skany pod Trzcielinem są dodane skany z Trzciela

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2023, 22:40 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Udało mi się częściowo znacznie przyspieszyć wyszukiwanie idąc na pewien kompromis. O ile to możliwe, proszę podawać imię poszukiwanej osoby - wyszukiwanie nie powinno trwać dłużej niż kilka sekund. Kompromisem jest wyszukiwanie tylko po pierwszym imieniu z bazy danych, a nie jak dotąd po kilku podanych. W większości przypadków nie powinno to robić rocznicy.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2023, 00:07 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
skała napisał(a):
wyszukiwanie nie powinno trwać dłużej niż kilka sekund.

Potwierdzam:
Kod:
Lokalizacja:
- nazwa: brudzew,
- współrzędne geograficzne: 52.0996831, 18.6043592,
- w promieniu: 10 km.

Lata: 1808-1910

Czas wyszukiwania: 1.45 s (1.45 s + 0 s).

Kilka innych wyszukiwań w szerokim zakresie trwało 1-5 sekund.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2023, 21:08 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2012, 23:08
Posty: 37
Dziękuję za usprawnienia, skała :) Teraz dostęp do BaSI działa szybciej niż przed problemami, o których wspomniałem w poprzednim poście


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2023, 21:47 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Może idąc tym tropem uda się też przyspieszyć wyszukiwanie po samym nazwisku.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2023, 00:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2011, 23:18
Posty: 187
Lokalizacja: Radomierz / wielkopolska
Dlaczego nie mogę pobrać skanów z Basi do indeksacji?

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Bożena


----------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję:
Wojciechowski,Zygmanowski,Bajończak,Błażejczak,Maniecki,Koźlik,Skorupiński,Domagała,Jauer,
Tomaszewski,Białas


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2023, 20:27 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Może to kwestia chwilowej niedyspozycji serwera. Nadal jest problem? W którym momencie on występuje i czym się objawia?

Myślę, że jestem na dobrej drodze do przyspieszenia wyszukiwarki, ale jeszcze jest kilka kwestii do rozwiązania z konwersją danych. Ogarnę to i powinno być lepiej.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2023, 07:37 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2015, 12:45
Posty: 145
Ja z kolei mam inny problem, mianowicie jednostki które wysłałem na serwer nie zostały dodane do bazy. Nie dostałem też żadnej informacji zwrotnej, jaka jest tego przyczyna.

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz Urbaniak.


Poszukuję informacji o ślubie Stanisława Urbaniaka i Heleny Szczepaniak (ok. 1812-1815 r.) oraz Stefana Samoląga i Jadwigi Rupa bądź Rupianki (ok. 1815-1819 r.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2023, 15:04 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2017, 19:59
Posty: 503
Łukasz_85 napisał(a):
Ja z kolei mam inny problem, mianowicie jednostki które wysłałem na serwer nie zostały dodane do bazy. Nie dostałem też żadnej informacji zwrotnej, jaka jest tego przyczyna.


Najprawdopodobniej pominąłeś jakiś w skan w indeksowanej jednostce.
Ponadto skany, które nie podlegają indeksacji (strony tytułowe, itp.) powinny mieć zaznaczone okienko "brak danych".

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2023, 15:10 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
skała napisał(a):
Może to kwestia chwilowej niedyspozycji serwera. Nadal jest problem? W którym momencie on występuje i czym się objawia?

Też nie mogę nic teraz pobrać - 122: http, brak skanów w jednostce itp. - a kilkanaście dni temu mogłem.

Testowałem teraz Lisków, Owińska i Brudzew - SzWA działa, skany są, pobrać nie można.
Może to coś wyjaśni, bo w pewnym momencie wyskoczyło mi małe okienko - "wygasła subskrypcja" - czy jakoś tak.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2023, 10:20 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2015, 16:47
Posty: 298
skała napisał(a):
[...]

Theofilos napisał(a):
Od dawna też nie widać mapy po otrzymaniu wyników wyszukiwania.

Mapę naprawiłem. Chciałbym, aby docelowo wróciła przynajmniej początkowa funkcjonalność, ale już jest i wyświetla pinezki.

Udało się znacząco poprawić czas wyszukiwania (do kilku sekund) dla mniejszych zakresów lat. Większe zakresy i wyszukiwanie ogólne trwa niestety około minuty, albo i więcej, jeśli serwer jest mocno obciążony. Szukam rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam
Piotr


Mapa znowu, albo nadal, nie działą.
Oto co na niej widać: https://zapodaj.net/images/1204cc699af0d.jpg
Kiedy to się zmieni, to znaczy, kiedy widoczna będzie mapa?

_________________
Theofilos


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2023, 21:46 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2012, 23:08
Posty: 37
Przy okazji dodam, że nie działa podstrona "Zawartość Bazy".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2023, 13:00 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Pirat_VL napisał(a):
Przy okazji dodam, że nie działa podstrona "Zawartość Bazy".

"Zawartość Bazy" działa, tylko trzeba dłużej odczekać (nawet ponad minutę), aż się strona załaduje.
Nie działa natomiast pobieranie skanów w ASI (122: at http itd. - brak skanów) - czyli nie można indeksować, co chyba już zaczyna być widoczne w liczbie nowych jednostek dodawanych dziennie do BASI.

Czy ktoś z obecnie indeksujących może potwierdzić, że nie można pobierać z serwera skanów w ASI? Czy komuś jednak się to udaje?

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2023, 17:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Slawo napisał(a):
Nie działa natomiast pobieranie skanów w ASI (122: at http itd. - brak skanów) - czyli nie można indeksować, co chyba już zaczyna być widoczne w liczbie nowych jednostek dodawanych dziennie do BASI.

Czy ktoś z obecnie indeksujących może potwierdzić, że nie można pobierać z serwera skanów w ASI? Czy komuś jednak się to udaje?


Nie wiem, z czego może to wynikać, ale u mnie pobieranie działa normalnie, bez żadnych problemów.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2023, 18:33 
Offline

Dołączył(a): 06 wrz 2016, 12:11
Posty: 4
U mnie niestety też nadal jest problem z pobieraniem skanów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2023, 12:05 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Mam problem z plikami *.csv pobranymi z konta po udostępnieniu zindeksowanego pliku. W kolumnie "wiek 1" w metrykach zgonów dość często występuje luka (komórka jest pusta) mimo iż podgląd przez wyszukiwarkę na stronie Basi takich błędów nie pokazuje, podobnie też plik *.asia nie ma tych braków (komórki wieku są wypełnione). Co może być przyczyną?

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2023, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Dzień dobry,
zgłaszam błąd w przepisaniu danych z aktu małżeństwa.
https://basia.famula.pl/?lname=Ko%C5%82 ... 2023-03-30
Poz. 2 - Panna młoda jest jednocześnie matka Pana Młodego ;)
Powinno być Konstancja Szych
Niestety, nie idzie wpisać komentarza bezpośrednio w BASI dlatego piszę tutaj.
B.

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2023, 10:56 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
Betsy napisał(a):
Dzień dobry,
zgłaszam błąd w przepisaniu danych z aktu małżeństwa.
https://basia.famula.pl/?lname=Ko%C5%82 ... 2023-03-30
Poz. 2 - Panna młoda jest jednocześnie matka Pana Młodego ;)
Powinno być Konstancja Szych
Niestety, nie idzie wpisać komentarza bezpośrednio w BASI dlatego piszę tutaj.
B.

Witam.

W akcie jest Marianna Burkiewicz, Panna Młoda podpisała się również jako Marianna zd. Burkiewicz.:wink:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL