Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 kwi 2024, 20:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 mar 2023, 11:10 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2017, 19:59
Posty: 506
No tak, dane Panny Młodej są zgodne, ale jako matka Pana Młodego (Stanisława Kołackiego) powinna być wpisana Konstancja Szych.
Zdaje się, że komentarze można dodawać po uprzednim zalogowaniu się.
Przy okazji - wskazany przez Beatę na poprzedniej stronie link prowadzi do indeksów trzech różnych ślubów. W pierwszym z nich również błędnie wpisano nazwisko ojca Walentego Kaniewskiego. Zamiast Kamiński winno być Kaniewski.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz


Ostatnio edytowano 02 kwi 2023, 13:47 przez GrzegorzP, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2023, 08:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Mam pytanko.

Poprawiłem indeksację jednego z aktów w Asi. Przesłałem już po raz trzeci na serwer i nie chce tego "przyjąć" zamienić na właściwe dane.
Coś chyba nie tak z programem, a może ja robię coś nie tak? :idea:

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2023, 10:40 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 451
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
krambud napisał(a):
Mam pytanko.

Poprawiłem indeksację jednego z aktów w Asi. Przesłałem już po raz trzeci na serwer i nie chce tego "przyjąć" zamienić na właściwe dane.
Coś chyba nie tak z programem, a może ja robię coś nie tak? :idea:

Ten codzienny automat, chyba nie dodaje poprawek, bo ja z miesiąc temu z Brudzewa też wysłałem poprawkę i nie dodało.

Jeśli idzie o brak możliwości pobierania plików ASIĄ, to chyba zależy to od systemu okienkowego - na okienkach 10 ASIA pobiera, na starszych mi nie pobiera. Coś mi się wydaje, że SZwA porobiło jakieś dodatkowe zabezpieczenia i stąd te problemy wyszły w ASI. Ale jeśli tak się stało, to mamy potwierdzenie tez głoszonych na forum przez Kubusia - wystarczy jakaś mała zmiana od nas niezależna i wszystko przestaje działać, i nasza praca idzie do kosza.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2023, 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
skała napisał(a):
Slawo napisał(a):
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Wczoraj została usunięta kolumna "liczba wpisów" w "Mój profil" i już nie można sobie popatrzeć ile pracy i wysiłku kosztowała nas indeksacja danej jednostki (czy policzyć sobie jakieś statystyki) - czy to było 50 wpisów czy 1050. Teraz wszystko jest równe, czy jeden wpis czy 1000. Bez sensu!!!

Adminie Duchu - proszę o przywrócenie tej kolumny!

Przepraszam, to nie przez wpisy na forum, a przez próbę optymalizacji kodu kolumna ta została usunięta. Zdaję sobie sprawę, że informacje te są potrzebne i będę dążył do tego, aby je przywrócić.
Problemy z działaniem serwisu powstały przy zmianie wiekowego już oprogramowania serwera. Wiem, że na tamtym było lepiej, ale zmiana naprawdę była konieczna i trzeba problem z czasem wyszukiwania rozwiązać. Mam pewien pomysł, może pozwoli on lepiej wykorzystać potencjał sprzętu, na którym działamy.
Na początku roku rzeczywiście przestały przychodzić maile z powiadomieniami. Przyczyną okazało się konto pocztowe z którego korzystałem - zostało zablokowane przez zbyt dużą liczbę maili wysłanych na nieistniejące adresy. Zmieniłem konto na nowe i dodałem pewne zabezpieczenia, ale nie wiem jak długo to podziała, bo nie bardzo wiem jak dobrać się do informacji czy przyszła zwrotka. Maile powinny na nowo zacząć przychodzić. Te, które nie dotarły, niestety przepadły. Obecnie jeśli maila nie udało się wysłać, informacje o nowych wpisach zostaną dostarczone przy najbliższej możliwej sposobności.

Poza optymalizacją na mojej liśćie TODO mam:
- dodanie zalegających indeksów,
- dodanie skanów z nowych jednostek archiwalnych.

Dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam
Piotr


Piotrze, kiedy zostanie zrealizowana obietnica dodania zaległych indeksów?

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2023, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Slawo napisał(a):
krambud napisał(a):
Mam pytanko.

Poprawiłem indeksację jednego z aktów w Asi. Przesłałem już po raz trzeci na serwer i nie chce tego "przyjąć" zamienić na właściwe dane.
Coś chyba nie tak z programem, a może ja robię coś nie tak? :idea:

Ten codzienny automat, chyba nie dodaje poprawek, bo ja z miesiąc temu z Brudzewa też wysłałem poprawkę i nie dodało.

Jeśli idzie o brak możliwości pobierania plików ASIĄ, to chyba zależy to od systemu okienkowego - na okienkach 10 ASIA pobiera, na starszych mi nie pobiera. Coś mi się wydaje, że SZwA porobiło jakieś dodatkowe zabezpieczenia i stąd te problemy wyszły w ASI. Ale jeśli tak się stało, to mamy potwierdzenie tez głoszonych na forum przez Kubusia - wystarczy jakaś mała zmiana od nas niezależna i wszystko przestaje działać, i nasza praca idzie do kosza.




Ciekawe co z tego wyjdzie.

Pobrałem jeszcze raz tą księgę. ( Bo niektóre są zdublowane) Powstawiałem "ptaszki" tam gdzie było dobrze zindeksowane i wysłałem tylko to co poprawiłem.
Bardzo jestem ciekawy jak to będzie docelowo wyglądało?

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 kwi 2023, 04:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Dodane. Bez uszczerbku dla pozostałych. Aczkolwiek nr "scanu" są rozbieżne.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2023, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2011, 08:15
Posty: 157
Lokalizacja: Wrocław
Piotrze, kiedy zostanie zrealizowana obietnica dodania zaległych indeksów?[/quote]

Czy indeksy z Bnina zostały już dodane? :)
Pozdrawiam
Ewelina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2023, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Witam serdecznie!
Jako początkujący mam kłopot - nie wiem co mam zrobić, jeżeli wyświetla się komunikat "błąd odczytu pliku". Takiego rodzaju zdarzenie zostało wyjaśnione na stronie 62 -forum dot. indeksacji BaSIA, ale ja niestety nie mogę sobie poradzić-(może dlatego, że jestem zbyt stary na wykonywanie indeksacji), bo nie wiem gdzie szukać podkatalogu, aby sprawdzić czy dany skan jest uszkodzony. Ponadto nie wiem jak pobrać nieuszkodzony skan z SZWA i jak go wkleić do ASI. Przepraszam, że zajmuję cenny czas na wyjaśnienia - tego co większości indeksującym jest na pewno znane.
Pozdrawiam
JAN - j199


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2023, 06:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2227
Lokalizacja: Poznań
@Janie
Jeżeli w trakcie pobierania skany się uszkodziły to możesz pobrać konkretny skan z SzwA: w 'szukajce' wpisujesz parafię, zaznaczasz niżej "tylko zdjęcia i skany", odszukujesz rok, który Cię interesuje, zaznaczasz skan i pobierasz. Później musisz zmienić jago nazwę na numer, który ma w BASIA dopisując przed nim 'scan' np. scan0001.jpg, scan0011.jpg. następnie tak pobrany plik musisz skopiować do lokalizacji
c:\użytkownicy (lub users) \nazwa_użytkownika\AppData\Local\VirtualStore\ProgramFiles(86)\asia\skany\sygnatura_dokumentów
np. "C:\Users\Pawel\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\asia\Skany\53_4913_4_34"

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2023, 12:45 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Do Pana Pawła Wietrzykowskiego - witam serdecznie!
Ponownie zwracam się zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą:
1) proszę o informację czy można trzy razy przedłużać termin indeksacji danej jednostki
(ja już dwa razy to uczyniłem)
2) proszę o pomoc w pobraniu z SzWA uszkodzonych skanów, które mam zindeksować.
Nie mam możliwości ich pobrania gdyż nie jestem zarejestrowany do SzWA - a rejestracja nowych
użytkowników została wstrzymana - do odwołania.
Są to następujące uszkodzone skany : Parafia Grabów, pow. ostrzeszowski księga małżeństw
1927-1928: 0065, 0066, 0077, 0085, 0086, 0087, 0091.
Proszę przesłać ( o ile to możliwe na priv).
Przepraszam, ze znowu zajmuję cenny czas, ale tak to jest z początkującymi.
Serdecznie pozdrawiam
JAN - j199


Ostatnio edytowano 24 kwi 2023, 21:07 przez j199, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2023, 14:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014, 23:08
Posty: 196
Lokalizacja: Gdańsk
Nowe skany na stronie szukajwarchiwach.pl z Archiwum Państwowego w Poznaniu-I kwartał 2023r.

https://www.facebook.com/search/top?q=a ... 20poznaniu

Lista jednostek
https://www.facebook.com/photo/?fbid=60 ... 9798037767

Pozdrawiam
Alina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2023, 21:08 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Do Pana Pawła Wietrzykowskiego - witam serdecznie!
Ponownie zwracam się zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą:
1) proszę o informację czy można trzy razy przedłużać termin indeksacji danej jednostki
(ja już dwa razy to uczyniłem)
2) proszę o pomoc w pobraniu z SzWA uszkodzonych skanów, które mam zindeksować.
Nie mam możliwości ich pobrania gdyż nie jestem zarejestrowany do SzWA - a rejestracja nowych
użytkowników została wstrzymana - do odwołania.
Są to następujące uszkodzone skany : Parafia Grabów, pow. ostrzeszowski księga małżeństw
1927-1928: 0065, 0066, 0077, 0085, 0086, 0087, 0091.
Proszę przesłać ( o ile to możliwe na priv).
Przepraszam, ze znowu zajmuję cenny czas, ale tak to jest z początkującymi.
Serdecznie pozdrawiam
JAN - j199


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2023, 06:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2227
Lokalizacja: Poznań
Janie
O ile mi wiadomo można przedłużać termin indeksacji. Jeżeli ktoś inny będzie chciał to zrobić pewnie zwróci sie do Ciebie o odstąpienie indeksów.
Skany w SzWA można pobierać bez zalogowania.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2023, 22:17 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Witaj Pawle!
Dziękuję za podpowiedź. Sądziłem (jako początkujący),że można dokonać zmiany numeracji uszkodzonych skanów, tylko po pobraniu odpowiednich skanów z SzWA - po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie SzWa.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
JAN-j199


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2023, 15:10 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Witam serdecznie!
Zwracam się ponownie (jako początkujący) z pytaniem jak mam poprawnie zindeksować akt małżeństwa
składający się z dwóch stron-jeżeli one są przedzielone dwoma pismami do USC. Czy mam dopisać na stronie pierwszej, nazwiska świadków-z drugiej strony, a drugą stronę potraktować -jako brak danych ?
Pozdrawiam serdecznie
JAN-j199


Ostatnio edytowano 28 kwi 2023, 21:47 przez j199, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2023, 15:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Witaj Piotrze, wiedzę, że dodałeś parafie Bnin i Głuszyna, wszystko się pięknie dodało, ale problem w tym, że jak w wyszukiwarkę wpisze się Głuszyna, to przerzuca na (bodajże) Iwanowice i Kraszewice, a Głuszyny nie pokazuje. Znalazłem indeksy wpisując Poznań i wtedy pokazuje się również Głuszyna i wszystkie pobliskie parafie.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2023, 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
To się bierze niestety stąd, że Głuszyna jest dziś częścią m. Poznania, a koło Namysłowa jest inna Głuszyna.
W związku z tym trzeba po prostu wpisywać Poznań chyba.

Henryk Krzyżan napisał(a):
Witaj Piotrze, wiedzę, że dodałeś parafie Bnin i Głuszyna, wszystko się pięknie dodało, ale problem w tym, że jak w wyszukiwarkę wpisze się Głuszyna, to przerzuca na (bodajże) Iwanowice i Kraszewice, a Głuszyny nie pokazuje. Znalazłem indeksy wpisując Poznań i wtedy pokazuje się również Głuszyna i wszystkie pobliskie parafie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2023, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
To się bierze niestety stąd, że Głuszyna jest dziś częścią m. Poznania, a koło Namysłowa jest inna Głuszyna.
W związku z tym trzeba po prostu wpisywać Poznań chyba.

Henryk Krzyżan napisał(a):
Witaj Piotrze, wiedzę, że dodałeś parafie Bnin i Głuszyna, wszystko się pięknie dodało, ale problem w tym, że jak w wyszukiwarkę wpisze się Głuszyna, to przerzuca na (bodajże) Iwanowice i Kraszewice, a Głuszyny nie pokazuje. Znalazłem indeksy wpisując Poznań i wtedy pokazuje się również Głuszyna i wszystkie pobliskie parafie.


W skanach do pobrania z Basi jest tylko jedna Głuszyna pow. poznański, tej drugiej wcale nie ma, więc to chyba błąd systemu.
Poza tym w zawartości jest coś takiego.
http://basia.famula.pl/unit_info.php?lang=&id=1361

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2023, 21:52 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Witam serdecznie!
Zwracam się ponownie (jako początkujący) z pytaniem jak mam poprawnie zindeksować akt małżeństwa
składający się z dwóch stron-jeżeli one są przedzielone dwoma pismami do USC. Czy mam dopisać na stronie pierwszej, nazwiska świadków-z drugiej strony, a drugą stronę potraktować -jako brak danych ?
Pozdrawiam serdecznie
JAN-j199


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2023, 23:43 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2457
Henryk Krzyżan napisał(a):
W skanach do pobrania z Basi jest tylko jedna Głuszyna pow. poznański, tej drugiej wcale nie ma, więc to chyba błąd systemu.
Poza tym w zawartości jest coś takiego.
http://basia.famula.pl/unit_info.php?lang=&id=1361

Działa, tylko musisz wpisać: Głuszyna koło Poznania.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 06:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Bartek napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
W skanach do pobrania z Basi jest tylko jedna Głuszyna pow. poznański, tej drugiej wcale nie ma, więc to chyba błąd systemu.
Poza tym w zawartości jest coś takiego.
http://basia.famula.pl/unit_info.php?lang=&id=1361

Działa, tylko musisz wpisać: Głuszyna koło Poznania.


Działa, ale tylko dlatego, że we wpisie jest Poznań, to tak samo jakbym wpisał sam Poznań.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 07:35 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2457
Nie. Jak wpiszesz sam Poznań i odległość 5 km, to wyników z Głuszyny już nie dostaniesz.

Wyszukiwanie jest prowadzone po współrzędnych geograficznych. Masz je w prawej szpalcie i możesz w ten sposób (np. wklejając współrzędne do Google Maps) weryfikować, czy system prawidłowo rozpoznał miejscowość.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 08:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Bartek napisał(a):
Nie. Jak wpiszesz sam Poznań i odległość 5 km, to wyników z Głuszyny już nie dostaniesz.

Wyszukiwanie jest prowadzone po współrzędnych geograficznych. Masz je w prawej szpalcie i możesz w ten sposób (np. wklejając współrzędne do Google Maps) weryfikować, czy system prawidłowo rozpoznał miejscowość.


Nikt początkujący tego nie znajdzie, więc w odpowiedzi na wczorajszego maila od Piotra,, w którym informował mnie o dodaniu wszystkich zaległych indeksów, napisałem dziś o problemie. Głuszyna to Głyszyna, figuruje w skanach do pobrania jako osobna jednostka, a nie pod Poznaniem.
Muszę dodać, że cieszę się z dodania indeksów, bo miło widzieć efekty swojej pracy :-)

Przy okazji zapytam, co to za kościół św. Anny w Poznaniu pod koniec XVIII wieku, bo w necie nic nie znalazłem? Chrzestnym był zakrystian tego kościoła - wpis w par. św. Marcina.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 10:18 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2457
Kościółek przy kościele bernardynów, z Bractwem św. Anny i nabożeństwami dla niemieckich katolików.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 13:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Bartek napisał(a):
Kościółek przy kościele bernardynów, z Bractwem św. Anny i nabożeństwami dla niemieckich katolików.


Dzięki, dowiedziałem się czegoś nowego.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 15:01 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Witam serdecznie!
Zwracam się ponownie (jako początkujący) z pytaniem jak mam poprawnie zindeksować akt małżeństwa
składający się z dwóch stron-jeżeli one są przedzielone dwoma pismami do USC. Czy mam dopisać na stronie pierwszej, nazwiska świadków-z drugiej strony, a drugą stronę potraktować -jako brak danych ?
Pozdrawiam serdecznie
JAN-j199


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2227
Lokalizacja: Poznań
Ja tak robię, w uwagach dopisuję: druga część aktu na skanie nr xxxx

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 15:35 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1760
Lokalizacja: Gdańsk
Henryk Krzyżan napisał(a):
Bartek napisał(a):
Kościółek przy kościele bernardynów, z Bractwem św. Anny i nabożeństwami dla niemieckich katolików.


Dzięki, dowiedziałem się czegoś nowego.

Witam.

Henryku, poniżej trochę więcej opisu tego kościółka-
Historyczny opis kościołów parochialnych T. I, str. 159.

Obrazek

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Dzięki Małgosiu, lubię wszystkie poznańskie ciekawostki i historie :-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2023, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2023, 10:07
Posty: 28
Witaj Pawle!
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź -chyba dobrze rozumuję, że w danych które wpisuję w pierwszej części aktu nie wpisuję nazwisk świadków danego małżeństwa, lecz czynię to w drugiej części -wpisując, tylko nazwiska świadków danego małżeństwa. Ale w uwagach dot. drugiej części aktu muszę chyba podać - w jakim akcie ślubu występują wpisani świadkowie.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami. Życzę udanego długiego weekendu
Jan-j199


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2023, 19:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Piotrze, czy można zrobić tak, żeby imię Albertus było wyszukiwane jako Wojciech, bo tak je zapisywano w XVII i XVIII wieku?

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2023, 22:57 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Chciałem skorzystać z zrobionych przez pana Lisa indeksów Środy. Według jego indeksów poszukiwany dokument to skan 73. W rzeczywistości to skan 144. Gdyby nie PP, w którym jest numer aktu, nigdy bym nie dotarł do poszukiwanego dokumentu.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2023, 00:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 661
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Jan M. Musielak napisał(a):
Chciałem skorzystać z zrobionych przez pana Lisa indeksów Środy. Według jego indeksów poszukiwany dokument to skan 73. W rzeczywistości to skan 144. Gdyby nie PP, w którym jest numer aktu, nigdy bym nie dotarł do poszukiwanego dokumentu.


Księgi USC Środa indeksowałem pierwszy raz w 2014 roku, kiedy dostępne były skany ksiąg z lat 1878-1884 wykonane z mikrofilmów i zawierały one po dwie strony na jednej klatce. Po dwóch latach podczas aktualizacji doszło do wymiany skanów, gdzie skanowano oddzielnie każdą stronę, wymieniając przy okazji skany z mikrofilmów na kolorowe skany pojedynczych stron, stąd też obecnie linki nie mają pokrycia ze stanem faktycznym. W tej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest przemnożenie numeru skanu widocznego w linku razy 2 i cofnięcie się, w zależności od księgi, o kilka skanów (przeważnie od dwóch do czterech). Nic innego nie jestem w stanie zaproponować.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2023, 08:19 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 451
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Ma ktoś może pomysł, pod jakim nazwiskiem mogło zostać to zapisane w BaSI? i ew. w którym roku?:
Kod:
Zbiór widokówek - 2023-06-12 01:40:06
Dodano Poznań - Hotel "Merkury" b.d., XIX-XXI (1 wpisów)

Chciałbym skorzystać z tego "indeksu", ale nie mogę znaleźć w BaSI.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2023, 10:02 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2015, 16:47
Posty: 298
Witajcie,

w jaki sposób zgłosić błędy w BaSI?
Wysłałem mejla na basia@famula.pl w dniu 7 czerwca 2023 r., ale bez odzewu.
Napisałem mejla z innego adresu na basia@famula.pl w dniu 9 czerwca 2023 r., w sprawie innego błędu.
Też pozostaje bez odzewu.

Pewnie mogę założyć sobie konto i wtedy zgłaszać błędy przez komentarz, ale dobrze by było, aby był jakiś mejl do kontaktu.

_________________
Theofilos


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2023, 12:02 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2017, 19:59
Posty: 506
Pomyłkowe wpisy może poprawić wyłącznie autor indeksu. Taką odpowiedź otrzymałem kiedyś od administratora BASI.
Proponowałem, aby umożliwić w tym celu na BASI jakiś kontakt z indeksującymi. Admin odpisał, że pochyli się nad problemem, ale
póki co takiego kontaktu nie umożliwił. Szkoda, bo zapewne udałoby się poprawić trochę błędów.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2023, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Indeksujący często zaglądają do tego wątku, więc można tu zgłaszać błędy. Wcześniej należy sprawdzić, czy jest to faktycznie błąd indeksującego, czy osoby spisującej księgę, bo błędów w księdze indeksujący nie poprawia i spisuje tak jak jest w oryginale/odpisie. Jest co prawda możliwość wpisania poprawnej formy w nawiasie, ale nie ma takiego obowiązku, a często jest też to krytykowane.
Jeśli chodzi o błędy w indeksach ksiąg kościelnych, to indeksujący nie ma możliwości poprawienia swojego błędów, więc pozostaje wpisanie uwagi w komentarzach.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2023, 10:05 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2015, 16:47
Posty: 298
Rozumiem, że osoby zajmujące się określonymi przedsięwzięciami, jak BaSIA, wyszukiwarki grobów, czy Poznań Projekt itp., robią to charytatywnie, obok swoich zajęć zarobkowych czy życia osobistego.
Niemniej, skoro już się ktoś podejmuje czegoś, to odbiorcy tych działań liczą na to, że one nie są iluzoryczne.
Dla przykładu, nie ma problemu ze zgłaszaniem błędów do Poznań Projekt, czy kierowaniem zapytań z tą bazą związanych. Odpowiedź otrzymuje się bardzo szybko.
O innym przedsięwzięciu pisałem w odrębnym wątku, więc nie będę tu powtarzał.
W przypadku systemu BaSIA, pisałem np. mejla ponad rok temu, dotyczącego problemu z mapą.
Odpowiedzi nie otrzymałem.
W niedługim czasie po mejlu, uczyniłem wpis w tym wątku.
Mapa podobno została naprawiona, ale zauważyłem w marcu tego roku, o czym napisałem, że mapa znowu nie działa.
Do dziś nie działa. Widać tylko pinezki.
Może po prostu warto by napisać przy danych kontaktowych, że odpowiedź zostanie udzielona w przeciągu 6 miesięcy, a zgłoszone problemy zostaną rozwiązane w przeciągu 12 miesięcy.
Wtedy osoba pisząca/zgłaszająca nie będzie się czuła ignorowana, tylko zgłosi się, jeżeli po upływie maksymalnego czasu nic się nie zmieni.

_________________
Theofilos


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2023, 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5123
Lokalizacja: Poznań
Skoro zauważyłeś błąd tzn., że znalazłeś to czego szukałeś, a to jest najważniejsze. Nie wiem co ma do tego mapa, w innych wyszukiwarkach wcale jej nie ma i nie stanowi to problemu.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2023, 14:35 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2015, 16:47
Posty: 298
:)
Nie, wcale to nie oznacza tego.
Błędy znalazłem przy okazji, szukając czegoś innego.
Mapa to odrębna kwestia oczywiście.
Skoro jest, to niech działa prawidłowo i służy celowi do jakiego została wstawiona.
Jeżeli ma zajmować jedynie miejsce na WWW, to może ją zlikwidować, skoro jest bezużyteczna.
Po co ma budzić złudne nadzieje?
To tak, jakby umieścić na półkach sklepowych atrapy produktów – puste opakowania.
Przychodzi klient i widzi jaki duży asortyment jest. Przy zakupie okazuje się, że niewiele kupi.

_________________
Theofilos


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lip 2023, 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2227
Lokalizacja: Poznań
Pytanie: czy po awarii systemów w PCSS można już bezpiecznie wysyłać indeksy archiwalne, które się nie zachowały na BASI ??

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lip 2023, 20:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Pytanie: czy po awarii systemów w PCSS można już bezpiecznie wysyłać indeksy archiwalne, które się nie zachowały na BASI ??

Wydaje się, że wszystko udało się chłopakom z PCSS odzyskać. Właśnie przekierowałem ruch na właściwy serwer, zmiany powinny być widoczne w ciągu kilku godzin. Jak tylko w przeglądarce widoczna będzie bieżąca wersja strony, powinno też działać wysyłanie indeksów.

Dzięki za cierpliwość i pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2023, 06:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Piotrze, czy mógłbyś dodać udostępnione jednostki z Borysławic Kościelnych. Lata 1885 - 1904

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2023, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 451
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Potwierdzam to co napisano w tym temacie:
viewtopic.php?f=1&t=25545&p=192875#p192875

Nie można obecnie wysłać indeksu do BaSI z ASI, ani pobrać jednostek do indeksowania.
Po próbie wysłania indeksu wyskakuje okno ze stroną błędu pt. "301 Moved Permanently"

krambud napisał(a):
Piotrze, czy mógłbyś dodać udostępnione jednostki z Borysławic Kościelnych. Lata 1885 - 1904

Takich udostępnionych skanów jest więcej już, których nie ma w BASI - sprawdzałem ostatnio wykaz dodanych co miesiąc skanów w SZwA i jest tego sporo w ostatnich kilku miesiącach - od lutego z Archiwum w Poznaniu.
Z interesujących mnie np. Wyszyna, a inne to np.:
Grodzisk, Kąkolewo, Kiszkowo, Kamieniec, Poznań, Dobra, Borysławice, Zagórów, Ląd, Złotków, Wiesiółka, Wągrowiec, Zdbowo, Bóżnicze - Golina, Ślesin, Izbica Kujawska, Ewangelickie - Babiak, Dąbie, Koło, Konin.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2023, 17:30 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Poprawiłem błąd, można już się logować. Przepraszam za utrudnienia.

Dziękuję za informację o nowych skanach, zaktualizuję listę.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2023, 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2015, 18:52
Posty: 696
Witam !
Coś jeszcze nie zadziałało !
Nie mogę się zalogować - pojawia się informacja (Username or password incorrect!)

---Problem rozwiązany--- !!!

DZIĘKUJĘ

_________________
Pozdrawiam
Marek

*Dum tempus habemus, operemur bonum.


Ostatnio edytowano 03 sie 2023, 19:07 przez Glass78, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2023, 08:51 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
W AGAD-zie pod sygnaturami są skany:
1/396/0/-/251 - księga radziecka Grodziska Wielkopolskiego - zakres lat: 1538 - 1538, 1549 - 1624, 1647 - 1647;
1/396/0/-/260 - księga radziecka Grodziska Wielkopolskiego - zakres lat: 1581- 1618;
1/396/0/-/271 - księga wójtowska miasta Grodziska (Wielkopolskiego?) - zakres lat: 1568- 1578.
Z tego co pobieżnie przejrzałem, to w treści dominuje język polski.

Można dodać do skanów do pobrania i zindeksowania.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2023, 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Czy aktualizacja jednostek już jest zrobiona?

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2023, 04:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
skała napisał(a):
Poprawiłem błąd, można już się logować. Przepraszam za utrudnienia.

Dziękuję za informację o nowych skanach, zaktualizuję listę.

Pozdrawiam
Piotr



Dzień dobry.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2023, 04:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Dzień dobry.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL