Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2021, 23:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Witam,
mam przyjemność zaprosić, również w imieniu Jacka Piętki, współorganizatora wyjazdu, szanownych forumowiczów (bo przecież nie tylko członków WTG) na kolejne nasze spotkanie wyjazdowe, tym razem do Przemęckiego Parku Krajobrazowego. W programie oczywiście zwiedzanie Przemętu, w tym pocysterskiego, barokowego kościoła pw. Jana Chrzciciela, w Górsku ptasiej galerii rzeźbiarza Mariana Murka a także zabytkowego, XVIII -wiecznego, drewnianego kościoła w Buczu.
W programie jest oczywiście spotkanie przy niedrogim, acz smacznym obiedzie a będzie też czas na wypicie kawy.
Z uwagi na nie bardzo odległy termin spotkania bardzo proszę osoby zainteresowane o w miarę szybkie podjęcie decyzji i wpisanie się na arkusz uczestników, wykorzystując do tego formularz wpisowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7CMoIRbE80rVaMJa6O2bRfRZ4y4XyWMg9WvUbIbwKAQgLEg/viewform.

Szybkość dokonania wpisu ma w tym przypadku ogromne znaczenie, ponieważ, po pierwsze: są kłopoty z wynajęciem busa w związku z tym, nie znając ilości uczestników, nie wiemy jaki autobus wynająć, po drugie: trzeba z wyprzedzeniem zamówić obiady.
Zakładamy ewentualność użycia do transportu prywatnych samochodów.
Szczegóły podam później.
Arkusz zapisów tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZzrFzYDM2TuqZp67_l31PbDfvB8QziqRT8Q5CT9Q1Vo/edit?usp=sharing

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2021, 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Witam,
powoli dochodzimy do szczegółów naszego sobotniego spotkania. Przedstawię to w punktach:
1. Jedziemy indywidualnie prywatnymi samochodami.
2. W zasadzie tylko Basia Lewandowska nie dysponuje samochodem. Za zgodą prezesa podaję jego nr telefonu: 603 694 237. Prosimy Basię o kontakt z Wojtkiem, który ma dwa miejsca w samochodzie wolne. Dotyczy to również Mirka Paliszewskiego, gdyby chciał z propozycji Wojtka skorzystać.
3. Oto program:
10.30 - spotkanie w Przemęcie przy kościele,
10.30 - 12.30 - zwiedzanie kościoła,
12.30 - 13.00 - cmentarz w Przemęcie,
13.00 - 14.00 - obiad w restauracji Ballada w Błotnicy,
14.30 - 15.30 - Galeria Drewnianych Ptaków w Górsku,
15.30 - 16.00 - spotkanie przy kawie,
ok. 16.30 - zakończenie imprezy.
4. Koszty:
a) przejazd - koszt własny uczestnika,
b) przewodnik - opłatę bierze na siebie WTG,
c) na tacę dla ks. Edy (to ten sam ksiądz, który gościł nas kiedyś w kościele w Gułtowach) - 5,- zł
d) obiad (szczegóły poniżej) - 12,- zł/os - resztę dopłaca WTG
e) zwiedzanie Galerii Drewnianych Ptaków - 8,- zł/os,
f) kawa - każdy płaci sam za siebie,
g) słodkie do kawy - WTG
5. Obiad:
proszę wybrać jedno z proponowanych dań podanych w poniższym formularzu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCaOVlsowZVGGgcqlNmlVZZ-o5c3mQFJ0o59U1dsT9iP8kJw/viewform

do tego bukiet surówek i do wyboru ziemniaki opiekane lub kluski śląskie.
Bardzo proszę o możliwie bezzwłoczne wypełnienie formularza na obiad.
Arkusz zapisów na obiad:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qY5O_zH-rGvxgjifJ2NzZ1oyN8Mmw_NDZiv37-2IUIg/edit?usp=sharing

Uwaga!
Lista uczestników nie jest zamknięta. Czekamy na dalsze zgłoszenia.
Do zobaczenia
Jacek i Andrzej

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2021, 23:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Kochani współuczestnicy sobotniego wypadu do Przemętu i Górska,
bardzo Wam wszystkim dziękuję za przemiłe spotkanie. Było jak dawniej. Spotkanie z historią, ze sztuką, ciekawe dyskusje, rozmowy o niczym, kupa śmiechu i dużo serdeczności a także, co ważne, poznanie nowych znajomych. Pozdrawiam w tym miejscu "nowych": Dankę Derwich, Elę Skowronek, Genię Schulc i Mirka Paliszewskiego. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy. Szczególne pozdrowienie i podziękowanie kieruję do Darka Poszwińskiego, naszego cicerone, który jak nikt przybliżył nam historię przemęckiego kościoła i w ogóle cystersów. Obiad też był niezły a do tego wspaniała pogoda, a więc czegóż chcieć więcej. Dziękuję Jackowi za współorganizację.
Pozdrawiam. Do zobaczenia.

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2021, 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Był to cichy, ciepły dzień z unoszącymi się zapachami jesieni.
Najpierw, zanim dojechaliśmy do Przemętu, sycyliśmy oczy pięknem mijanych krajobrazów. Następnie radość ze spotkania z członkami WTG, a zebrała się nas spora grupka, i zwiedzanie pocysterskiego kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela, po którym oprowadzał nas p. Darek Poszwiński. W nim szczególnie zachwycił nas tron opata i stalle. Zaintrygowało nas również tło znajdującego się w bocznej nawie ukrzyżowanego Chrystusa. Namalowana jest na nim (moim zdaniem) panorama Jerozolimy, ale na pierwszym planie znajdują się domalowane (??) doklejone (??) europejskie domki ze złoconymi dachami i złoconymi ramami okiennymi – totalny odlot nie wiem czyjego autorstwa.
Przed plebanią urzekł mnie łan kosmosu.
Spacer po miejscowym cmentarzu jak zwykle pokazał złożoność życia XIX w. mieszkańców przygranicznych terenów Polaków i Niemców. Urokliwy kościółek pw. św. Andrzeja i monumentalny jesion pamiętający pochowanych tam ludzi dopełniły reszty.
Po smacznym obiedzie – jeszcze smaczniejszy deser.
Wizyta w Górsku w Galerii rzeźbiarza p. Mariana Murka – moim zdaniem mistrza szczegółów mieszczonych w Płaskorzeźbach ilustrujących „Pana Tadeusza” oraz prace wykonane m. innymi w kościele w Przemęcie, spowodowały nasz podziw. MISTRZU chylę czoło przed Twoimi zdolnościami snycerskimi.
Dziękujemy organizatorom Andrzejowi i Jackowi za możliwość ujrzenia tego wszystkiego. Reszcie współuczestników za serdeczne pogaduchy.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2021, 19:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
To musiało być wspaniałe spotkanie i jaką ładną pogodę Wam załatwiłam! :D Dziękuję Magdo za szczegółową relację i mam pytanie - czy mogę ją zamieścić w kolejnym Roczniku? :?: Ale co to jest łan kosmosu? :shock:
Pozdrawiam, Basia

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2021, 20:16 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Myślę , że Magda opisała kwiaty zwane również Onętkami.
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2021, 17:19 
Offline

Dołączył(a): 09 wrz 2007, 11:11
Posty: 213
Lokalizacja: Poznań
Setka zdjęć ze zwiedzania Przemętu i Górska na stronach Google: https://photos.app.goo.gl/Lwcgy1TvtJLDbU7SA
Niestety umieszczenie ich w FB i ograniczenie tylko do obserwujących profil WTG przekroczyło moje kompetencje informatyczne.
Basiu, wybierz zdjęcie grupowe które zechcesz umieścić w roczniku. Prześlę ci je w pełnej rozdzielczości.

Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2021, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Jestem pewna, że było to wspaniałe spotkanie.
Niestety, nie mogłam być wśród Was, nad czym bardzo ubolewałam.
Tak to jest kiedy ...

Szlachetne zdrowie,
Ile Cię trzeba cenić,
Ten tylko się dowie,
Kto Cię stracił.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2021, 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
majorjabe napisał(a):
Setka zdjęć ze zwiedzania Przemętu i Górska na stronach Google: https://photos.app.goo.gl/Lwcgy1TvtJLDbU7SA
Niestety umieszczenie ich w FB i ograniczenie tylko do obserwujących profil WTG przekroczyło moje kompetencje informatyczne.
Basiu, wybierz zdjęcie grupowe które zechcesz umieścić w roczniku. Prześlę ci je w pełnej rozdzielczości.

Jarek

Wszystkie piękne i wszystkie pokazują, jak Wam było fajnie...
Jarek wybierz któreś grupowe i przyślij mi :)
Pozdrawiam, Basia

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL